Ambitieuze Janse geeft visitekaartje af Kerkhove en Clausing beginnen aan ranglijsttoernooi maandag 21 december 2009 Arnold Metselaar in actie tijdens de Forza Cup. foto Willem Mieras FORZA CUP Verschil in aspiraties bij Zeeuwse turners door Marco Puik GOES - Het was zaterdagavond een terugkerend ritueel. Voordat tur ner Stephan Dijkhuizen tijdens de Forza Cup in Goes aan zijn oefe ning begon, raadpleegde hij even een stukje papier. Wat stond daar op? „Kort voor het begin ben ik toch wel een beetje zenuwachtig", zei Dijkhuizen na afloop, nadat hij had gezegd niet gespannen te zijn geweest voor zijn wedstrijd. „Op het briefje staan mijn sprongen en om die niet te vergeten, kijk ik er nog even naar. Het is belangrijk dat je jezelf daar precies aan houdt, want anders krijg je geen punten toegekend." Op het onderdeel tumbling in de hoogste categorie legde de Goese- naar beslag op de derde plaats. Dijkhuizen hield een goed gevoel over aan de dag, al vond hij zijn avondoptreden 'een beetje tegen vallen'. Een kuitblessure speelde hem in de finale parten. Dijkhuizen werd zaterdag bijge staan door lohan Stoutjesdijk, om dat zijn vaste coach Astrid Geeratz vanwege vakantie ontbrak. „De wedstrijd van vandaag was er één op een internationaal hoog ni veau. Vergelijkbaar met andere wedstrijden die ik turn, al was het toch anders omdat ik hier om de hoek-woon." Voor de vorige week maandag achttien jaar geworden turner staat het plezier in zijn sport voor op. „Ik doe het voor m'n lol en blijf dat ook doen. Ik zie wel wat er op mijn pad komt." Voor de twaalfjarige Kaylee Janse - ook in haar woonplaats Goes actief op het onderdeel tumbling - ligt het ambitieniveau anders. Met aan aantal familieleden als supporter op de goed gevulde tribune zette ze haar debuut in de A-lijn luister bij met een verdienstelijke vierde plaats. Ze bekende dat ze vooraf ontzettend zenuwachtig was ge weest voor haar wedstrijd. De eindscore stemde haar dan ook zeer tevreden. „Dit had ik niet ver wacht", klonk het. Janse beoefent de turnsport al vanaf haar vierde en is erg ambitieus. Ze traint 16 uur per week en op de vraag of ze een topturnster wil worden ant woordde ze volmondig 'ja'. De negende uitgave van de Forza Cup mocht een succes worden ge noemd. Het publiek kreeg een aan tal hoogstaande turnwedstrijden voorgeschoteld, waar vooral voor de Belgische atleten veel op het spel stond. Voor hen gold de krachtmeting immers als selectie moment voor het Europees kam pioenschap. De wedstrijden verliepen in een gemoedelijke entourage. Volgens organisator Martin Wissekerke is die sfeer erg kenmerkend voor het evenement. De deelnemers kon den zichtbaar op veel steun van hun teamgenoten rekenen. Dat vreugde en verdriet soms let terlijk dicht bij elkaar zitten, bleek zaterdag in Goes. Een jonge turn ster liet haar emoties de vrije loop en betrad met tranende ogen de tribune. Terwijl deze nog niet wa ren opgedroogd, was enkele me ters verderop een luidde jubel te horen. Ook dat was de Forza Cup. door Sven Bakker GOES - Vandaag start in de TSI-hal in Goes het Zuidwest Lease natio naal ranglijsttoernooi (NRT) met Lesley Kerkhove en Frank Clau sing geprogrammeerd op prime ti me. De twee Zeeuwse tennistoppers komen in het begin van de avond in actie voor hun partij in de eer ste ronde van het met twee ster ren gedoteerde NRT. Kerkhove (Zierikzee), die haar rentree maakt na een blessure, is de torenhoge fa voriete in Goes. Ze neemt het om 18.00 uur op tegen Gabrielle van der Willige Von Schmidt. Wemeldinger Clausing is bij de mannen als tweede geplaatst en speelt zijn eerste partij om 19.30 uur tegen Phiras Chehoudi. Interes sant is hoe de terugkeer van de Kruiningse Silvana Bauer op natio naal niveau zal verlopen. Zij komt om 16.00 uur de baan op. Diverse andere Zeeuws getinte partijen in zowel het mannen- als vrouwen toernooi staan vandaag op het pro gramma. Grote afwezige is Mart Flikweert uit Breskens, die zich tij dens de kwalificaties niet voor het hoofdtoernooi plaatste. Hij won nog wel van Orestis Molopodis in drie sets, maar verloor in de vol gende ronde. Ook Kenny de Rooij, Kevin de Rooij, Jeroen Afliet, Bart Ovaa, Eddy Sprinkhuizen en Tom Felius werden uitgeschakeld in de kwalificaties. In het open toernooi werd de Vlis- singse Stephanie Pauwels uitge schakeld. In de 3-categorie bij de vrouwen verloor Pauwels twee maal in de poulefase: 6-7 3-6 tegen Dèvon Kuijstermans en 7-5 3-6 6-7 tegen Lisette Smeekens. Mandy Wolfert (Sluiskil) kwam wel tot winst. Het werd 6-4 6-2 tegen Lau- relle van Tilburg uit Arnemuiden. Bij de mannen zijn de broertjes De Rooij van tennisclub Animo (Terneuzen) in vorm. Kevin de Rooij versloeg Bruce Corveleijn met 6-4 6-4. Kenny de Rooij, iets jonger dan Kevin, won met 6-3 6-2 van Tristan van Oosterhout. Sou burger Bart Ovaa won twee keer in de klasse 4 en één keer in de klasse 3.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 63