in slotfase onderuit sper: 43 Swift heeft geen kind aan verzwakt All Ready VrOUWGIl BCVilSSiilJgeil Fortis doet zichzelf tekort Eerste averij Martijn Rentmeester Vrouwen Olympus heroveren leiding maandag 21 december 2009 i BASKETBAL Barons profiteert van gebrek aan schotkracht door Merlijn van Dierendonck MIDDELBURG - De korfballers van All Ready konden zaterdag niet voor een verrassing zorgen tegen Swift. De ploeg van Dennis Plant- inga won overtuigend met 17-7 van het Zierikzeese team, dat van wege afzeggingen en ziekte van be langrijke spelers verzwakt aantrad. Het gehavende All-Ready opende in de Zeeuwse derby in de tweede klasse de score. Terwijl Swift nog bezig was met het tactisch opstel len van de spelers, werd de bal door All Ready al ingeschoten. Lang konden de Schouwenaren de voorsprong niet vasthouden want een minuut later maakte Richard Geldof gelijk. Na vijf minuten kon All Ready, dat nog wel op een 2-3-voorsprong was gekomen, al leen nog maar verdedigen. Swift liep uit door scores van Richard Geldof en Roel Klootwijk, maar ook dankzij het goede positiespel. „We hebben lange aanvallen ge speeld. Soms konden wel drie, vier of vijf keer schieten. Daar zijn we tevreden mee", zei Swift-coach Plantinga. Het gemis van spelers als Remy Quist en Desiree Voshart viel de ploeg uit Zierikzee zwaar. All Rea dy was gedwongen spelers uit de jeugd op te stellen. „Dat merk je vooral in de aanval", gaf vervan gend coach Monique de Bruin toe. All Ready miste, hoewel goede kansen gecreëerd werden, scherp te en kalmte in de afronding. Swift maakte hier goed gebruik van. De Middelburgers gingen de rust in met een 9-5 voorsprong. Daarna gingen de Middelburgers door op de ingeslagen weg. Vijf mi nuten na rust scoorde Paul van den Berg 10-5, waarna het hele maal gedaan was met All Ready. De ploeg scoorde welgeteld nog twee keer. „Soms wilden we te graag verdedigen. Het ene vak heeft goed verdedigd, het andere vak was een beetje te gretig", vond De Bruin. In de laatste tien minu ten scoorde Swift vijf keer achter elkaar en zo werd een alleszeggen de eindstand van 17-7 bereikt. „Ik denk dat we redelijk hebben ge speeld", vond Dennis Plantinga. „Als deze lijn wordt voortgezet, dan komt promotie naar de eerste klasse steeds dichterbij." All Ready moet hard gaan werken om de eerste punten van het zaal seizoen binnen te halen. „Aanval lend mis je heel veel kracht", zei De Bruin, „Er is te weinig ervaring in dit team en dan is het moeilijk om alle problemen in één keer op te lossen." Daar voegde de coach overigens wel aan toe dat Swift het in de return heel wat minder mak kelijk gaat krijgen. Scores Swift: Richard Geldof 4, Roel Klootwijk 4, Mathijs Pagé 3, Matthijs Pouwers 3, Paul van den Berg 2, Anita Koelstra 1. door Lisa Kuiper en Melanie Dolfing VLISSINGEN - In de eerste divisie van de basketbalcompetitie kwa men de mannen van BC Vlissin- gen gisteren niet in actie. De wed strijd tegen Barons werd afgelast. BC Vlissingen 2 verloor zaterdag van het tweede team van Pendra gon. De Vlissingse vrouwen verlo ren in eigen huis van het hoger ge klasseerde Barons. Vrouwen. BC Vlissingen - Ba rons 51-62: Na een gelijkopgaand begin (7-5) sloeg Barons een gat dankzij een pressverdediging: 8-15. BC Vlissingen knokte zich knap te rug en nam een 19-18-voorsprong. Omdat de thuisploeg enkele kan sen liet liggen, ging de Bredase ploeg rusten met een 26-31-voor- sprong. Na de pauze drukte Ba rons door naar 30-40. BC Vlissin- door jaapjan Ritsema GOES - Voor de korfballers van TOP werd het zaterdag net wel, voor die van Fortis net niet. Waar de Arnemuidse eersteklassers lich telijk gebukt gingen onder hun ei gen gemakzucht, speelde Fortis fris van de lever en maakte het Kinderdijk bijzonder lastig. Door de winst kijkt TOP voorzichtig naar boven, terwijl Fortis op zijn tellen moet blijven passen. Kinderdijk-Fortis 15-14: Fortis speelde één van de betere wedstrij den van het seizoen. De gedachte aan winst bij 11-13, met nog acht minuten te gaan, was dan ook een logische. Individuele klasse bij Kin derdijk en de onrust die dat veroor zaakte in Souburgse gelederen lie ten de wedstrijd alsnog kantelen in het voordeel van de thuisploeg. „Je koopt er niets voor, maar qua teamprestatie zijn we ook vandaag weer gegroeid", slikte coach Leon- rad Debbaut zijn teleurstelling weg. Scores Fortis: Remco Crucq 5, Niels Romana de Ridder maakte elf pun ten voor BC Vlissingen. gen kwam opnieuw terug en bij 48-51 was nog alles mogelijk. In de laatste vijf minuten scoorde de thuisploeg echter nog maar drie punten, waardoor Barons de zege binnenhaalde: 51-62. Scores BC Vlissingen: Yolanda Mulder 13, Romana de Ridder 11, Melanie Dol- Bebelaar 3, Esther Kasse en Jordy Sleij- pen 2, Chalana Janisse en Joyce Schoon- aard 1 Bolnes-TOP 12-13: Een flets optre den van de Arnemuidenaars die te lang meegingen in de vertragende tactiek van Bolnes. Pas halverwege de tweede helft zette TOP aan en creëerde een gaatje van drie pun ten. Coach Edwin Coppoolse: „Een verdiende overwinning, maar we hebben het onszelf te moeilijk gemaakt." Scores TOP: Petra de Ridder 4, Jeanine Marijs 3, Corné Bezemer en Peter van Belzen 2, Leon van Belzen en Nelleke van Belzen 1 Stormvogels-Ondo 9-10: Een der by met het gif in de allerlaatste mi nuut. Een dominant Ondo ver zuimde voor rust meer afstand te nemen (2-4). Stormvogels herpak te zich na de pauze, nam het initia tief en kwam op voorsprong. Waar Stormvogels zich (op 9-7) -vier minuten voor tijd rijk reken de, profiteerde Ondo in de slotmi nuten van de arbitrale chaos en werd de gelukkige winnaar. fing 9, Nanon Doeland 8, Elisa Kuipers 8, Dorien "de Witte 2. Mannen: Pendragon 2 - BC Vlis singen 2 75-60: In Tilburg ging het eerste kwart gelijk op: 10-10. In het tweede kwart nam BC Vlissin gen 2 een kleine voorsprong, maar Pendragon kwam langszij en ging dankzij twee driepunters rusten met een 34-26-voorsprong. In het derde kwart sloeg Pendragon een beslissend gat van 15 punten. Met een alles-of-nietsoffensief werd ge poogd het tij nog te keren. Maar omdat Pendragon zijn vrije wor pen uitstekend benutte, kwam BC Vlissingen 2 niet meer dichterbij. Scores BC Vlissingen: Raylin Jimenez 14, Ronny de Troije 9, Benjamin Steen beek 8, Sjoerd van Pelt 7, Dylan Hof- mann 6, Robin de Jonge 4, Engelbert Rijken en Dustin van Benthem 4, Ange- lo Roelands 3, Benjamin Risakotta 1. Scores Stormvogels: Arjen Schoe en Frank Peene 3, Niek Peene 2 en Franc- ky Koole 1Scores Ondo: Ronald Wis se 3, Joris Hoogwerf en Jeroen Mesu 2, Dennis Toerse, Robbie Mesu en Anita - Geschiere 1 Scheldevogels-Togo 10-8: Blessu res dwongen Togo met drie inval lers aan te treden. De Goesenaren hielden één helft stand (6-6), maar ontbeerden creativiteit en be zweken na rust onder de toene mende druk van Scheldevogels. Scores Togo: Marten Postuma 3, Cor né van Rooijen 2, Mijke Tahapary, André Goossens en Marcel Viergever 1 Ventura Sport-Seolto 11-10: De wedstrijd duurde voor de Vlissin- gers te kort om de lange inhaalrace om te zetten in een punt. Ventura Sport dwong Seolto al vroeg tot achtervolgen, behield de volle leng te haar voorsprong, maar moest de bezoekers wel angstig dichtbij dul den in de slotfase. Scores Seolto: Dennis Goedegebuur 3, Anniek Reijnierse 2, Daisy Verkerk, Tom Harthoorn, Timme Provoost, Rob Harthoorn en Lieven Middelhoek. Anouk van Tiggelhoven (voorgrond) ontvangt de bal in het verloren duel met Swift. foto Izaak Verkeste door Daaf Kasse 'S-GRAVENPOLDER - Kees Rijk maak te zaterdag een eind aan de zege reeks van Martijn Rentmeester in het Zeeuws damkampioenschap. De 21-jarige koploper won zijn eer ste zes partijen, maar in de zeven de ronde vond hij eindelijk zijn ge lijke. Rijk, Zeeuws kampioen in 1972,1973 en 2002, moest zich met hand en tand verdedigen, maar wist de schade steeds te beperken. In tijdnood kon Rentmeester een doorbraak naar dam nemen maar in de overblijvende stand stonden zijn schijven niet goed opgesteld en bleek winst een illusie. Grote gevolgen had het puntver lies van de koploper niet. Achter volger Johnny de Leeuw zocht te gen hekkensluiter Jaap Veerhoek zijn heil in een groots opgezette aanval, maar de man uit Nisse ver dedigde zich knap en zeilde zon der veel problemen de remiseha ven binnen. De Leeuw blijft twee punten achter op Rentmeester en kreeg bovendien gezelschap van Daaf Kasse. De Middelburger won van Piet Allaart, die in het midden spel voor een riskante strategie koos en daarvoor de tol betaalde. In de onderste regionen was het een slechte dag voor Rianka Rent meester, die na haar kansloze ne derlaag tegen Martin van Dijk nu de laatste plaats deelt met Jaap Veerhoek. Niels Roelofsen baalde na zijn partij tegen Kees de longe. De Kapellenaar kreeg een aantal opgelegde kansen maar liet het eindspel nog remise lopen. Ook Jan van de Weteringh is nog niet veilig. Arjo Kousemaker strafte een riskante aanvalspoging van de man uit Stavenisse adequaat af. In de promotieklasse kwam Jos de Wild op gelijke hoogte met koplo per Wim Koppejan. De man uit Zierikzee versloeg Jan van der Hart, terwijl Koppejan tegen René Dusebout blij mocht zijn met remi se. Aart Slager blijft winnen in de eerste klasse. Jan Koppejan liet zich door de Tholenaar van het bord combineren. Nico de Winter is met twee punten achterstand de enige achtervolger. In de tweede klasse gaan Jaap Verstraate en Piet Walraven aan kop, maar Arjan Jan- se moet nog een wedstrijd inhalen en staat er relatief het beste voor. door Wim Kakebeeke VLISSINGEN - Er werd gisteren wei nig gehandbald in Zeeland. Door de vele sneeuwval werden de wed strijden van het mannen- en vrou wenteam van EMM afgelast. De vrouwen van Olympus kwamen wel in actie. De Vlissingers versloegen zaterdag avond Avanti 2 met 17-7. Daarmee heroverde Olympus de leiding in de derde klasse. Groene Ster 2 uit Zevenbergen werd achterhaald. Op basis van een beter doelgemid- delde staan de Vlissingese vrou wen nu bovenaan. Interim-coach Ron de Waal had zich 'geen beter afscheid kunnen wensen. Hij ver ving met succes Rita van den Vel de, die even in de lappenmand zat. In een serie van zeven duels werd alleen van Mixed Up verlo ren. „Olympus staat er na acht wedstrijden goed voor", vindt De Waal, die de jeugd van Olympus weer onder zijn hoede gaat ne men. De bezoekers gingen pas na de pauze, die bij 7-3 aanbrak, door de knieën. Daarna scoorde Olym pus met snelle aanvallen het ene na het andere doelpunt. Vooral Martje Huiben (7 treffers) en Wen dy Meerman (6) leefden zich uit. Bianca Meerman verving knap keepster Karin van der Lijcke.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 61