z sport 143 Scheldesport we speelden te Ma(X Demylle verteert zeer barre Jules Unlimitedloop het allerbeste BKC laat Luctor diep ontgoocheld achter Savok geeft ruime voorsprong weg Driebanders Dallinga/Polka Print onderuit maandag 21 december 2009 Daniël Koch van Scheldesport De Jules Unlimitedloop was ongekend zwaar. foto Mark Neelemans door Aector Dooms terneuzen - De basketballers van Scheldesport konden zaterdag te gen Almonte de opgelopen achter stand in de beginfase niet meer rechtzetten. De ploeg uit Eindho ven won het duel in de hoofdklas se met ruim twintig punten ver schil: 83-61. De vrouwen van Schel desport boekten hun eerste compe titiezege (55-52) tegen WB Giants in het degradatieduel van de over gangsklasse. Mannen. Scheldesport-Almonte 61-83 (18-45): De ploeg uit Eindho ven kende een overrompelende start. Coach Peter Vaal moest lijd zaam toezien hoe zijn team werd afgetroefd op agressie en snelheid. Scheldesport wist zich bij een 23-5- achterstand al kansloos. Bij de rust liep het verschil nog op tot 45-18. „We speelden te traag", vond guardspeler Daniël Koch die niet goed in de wedstrijd zat. „Bij Almonte lukte ook alles. Elke aan val was raak", zocht Vaal naar een verklaring. Dat nam niet weg dat de Terneuze- naren (te) slap aan het duel begon nen. In de tweede helft hervond Scheldesport zich. Vaal gooide het systeem om. „We hadden niets meer te verliezen." Zo ging Ilya van den Bosch steeds beter spelen en kwamen de acties van Kevin van Leeuwen beter tot zijn recht. Dat leidde ertoe dat de kloof tot twintig punten werd terugge bracht. Verder liet Almonte het niet komen. Volgens Vaal krijgt Scheldesport komt binnenkort Amine Laminie erbij. De fysiek sterke speler kwam eerder voor Scheldesport uit. Vaal ziet nog vol op kansen voor behoud „Na de winterstop krijgen we twee top pers. Dan reken ik nergens op, maar daarna moet het gebeuren. We spelen ook nog twee duels te- door JaapJan Ritsema breskens - De korfballers van Zaamslag konden geen ploeg op de been brengen tegen Atlas. Daar door ging alle aandacht uit naar de derby tussen BKC en Luctor. In de kelder van de vierde klasse bezorg de de thuisploeg de Terneuzense rivaal een nog grotere kater dan die na een reguliere verliespartij. Al wat er mocht gebeuren, verlie zen van BKC was het 'worse case scenario' voor Luctor. Toch kwam dat kwaad over de ploeg. In een derby waarin spanning de korfbal- technische onvolkomenheden ruimschoots compenseerde. BKC-Luctor 10-9: „Een mooi kerst cadeautje". Zo onthaalde BKC-coach Mark Kolijn de gelukki ge winst in de derby tegen Luctor. Gezien de krachtsverhouding was een gelijkspel een terechte weer- gen onze concurrent WB Giants", klonk het hoopvol. Bij Schelde sport onderscheidde Joeri van Aalst zich met 22 punten. Rochar- di Madura en Ilya van den Bosch scoorden 11 en 10 punten. Scheldesport 2-Fast4award 47-53 (23-31): De reserves van Schelde sport speelden een goede wed strijd tegen de koploper. De man-to-man verdediging van de Terneuzenaren zat goed in elkaar. „We bleven lang bij. Alleen had den we aanvallend net iets meer moeten scoren. Dat deed dus de te genstander wel", zei een redelijk te vreden coach Marco Oppewal. Alex van Glansbeek was topscorer met 16 punten. Scheldesport 3-Voorwaarts 80-75 (55-39): De Axelse ploeg be gon niet goed aan de wedstrijd en keek bij de rust al tegen een be hoorlijke achterstand aan. In de derde periode kwam Voorwaarts sterk terug en werd er volgens coach Sonja Geelhoedt, ook via fastbreaks, veel gescoord. De Axel aars strandden op vijf punten. Bij Voorwaarts scoorden Joris de Splenter (23), Stefan de Clerck (19) en Volkert Lefevre (16). Vrouwen Scheldesport-WB Giants 55-52 (28-21): De eerste winst voor de Terneuzense vrou wen was verdiend. Na een zwakke start begonnen de combinaties bij Scheldesport beter te lopen en werd een voorsprong van tien pun ten genomen. Die vervloog door een mindere derde periode, waar in de achttienjarige Jolisa Stokhof in haar eentje de ploeg van het duo Martin van Ham-André Boer in de wedstrijd hield. De centers peelster scoorde in die fase acht punten. In de laatste periode werd onder impuls van uitblinkster Mar jolein Kruijsse de beslissing gefor ceerd, hoewel de Bergse ploeg nog terugkwam tot drie punten: 55-52. spiegeling geweest vond ook Ko lijn, maar hij nam de eerste twee punten van BKC met graagte aan. Luctor had- lang de betere papie ren, doordat de Terneuzenaren steeds een kleine voorsprong pak ten. Vielen voor rust (7-7) de doelpun ten nog redelijk vlot, de tweede dertig minuten kenmerkten zich door spanning en strijd. Vooral de duels tussen Maikel Vergouwe en Davy Jonker waren pittig te noe men. BKC wist nu eens geconcentreerd te blijven in de tweede helft. Na de gelijkmakende 9-9 steeg het ge loof in een goede afloop zichtbaar. Ook al omdat Luctor meer dan één kans om de wedstrijd naar zich toe te trekken onbenut liet, werd Mariëlle Schutte matchwin naar. Anderhalve minuut voor tijd schoot de invalster de eerste pun- door Wim de Vos breskens - Het werd een helse tocht gisterochtend op het strand tussen Breskens en Cadzand. Sneeuwval, een behoorlijke wind en vriestemperaturen zorgden voor barbaarse omstandigheden tij dens de vijftiende, editie van de Jules Unlimitedloop. Die werden het beste verteerd door Mare Demylle, een atleet uit Assebroek. Met een voorsprong van zeven minuten op Marco Ott- jes bereikte de Belg na negentien kilometer als eerste de finishlijn. Vooraf was het reeds een behoorlij ke onderneming om het parkoers te bereiken. Nadat besloten was om de wedstrijd doorgang te laten vinden, werd de start een half uur uitgesteld om te wachten of de om standigheden zouden verbeteren. Uiteindelijk begonnen de in totaal vijftig lopers en loopsters aan een karwei dat bijna niet te doen was. Vooral op de heenweg werd het ui terste gevergd van de atleten. „Zeg dat wel", zei Demylle, „het was ver schrikkelijk, je zag geen hand voor ogen. Zoals vandaag heb ik het nog nooit meegemaakt, maar het door Aector Doorns terneuzen - De volleyballers van Voorwaarts verloren in de promo tieklasse met 3-1 van het hoogge- klasseerde Zuvo. Voor de vrouwen van Savok zat er winst in, maar de ploeg uit Sas van Gent gaf een 2-o-voorsprong uit handen tegen Mikro Electro/Roosendaal 2 en ver loor tenslotte met 3-2 het duel in de promotieklasse. Zuvo-Voorwaarts 3-1 (28-30, 25-13, 26-24, 25-18): Voorwaarts raakt volgens coach Cor Verschel ling gewend aan het niveau van de promotieklasse. Tegen de nummer twee Zuvo pakte zijn ploeg de eer ste set na een spannende strijd. De tweede set was minder, maar in ten voor BKC binnen. De ontla ding aan Breskense kant was groot, de ontgoocheling aan Ter neuzense kant nog groter. Scores BKC: Marti de Vilder 4, Maikel Vergouwe 2, Sandra de Reu, Lienke was op zich ook wel weer mooi." In het eerste deel van de wedstrijd liep Demylle, enkele weken gele winnaar van de eerste Natuurloop van dit seizoen in Cadzand-Bad, nog samen op met Theo Rabout. De Aardenburger had na zijn maandenlange afwezigheid geko- •zen voor de middenafstand (tien kilometer). Na dit keerpunt koos Rabout voor zijn eigen weg en moest de Belg in zijn eentje ver der. Demylle bouwde zijn voor sprong steeds verder uit. Onder de de derde set waren er weer kansen om te winnen. Bij een 24-24 was nog van alles mogelijk. „We maak ten op een cruciaal moment een paar foutjes, waarvan de tegenstan der profiteerde. Jammer, wat er zat meer in", meende Verschelling. Hij vond dat zijn ploeg een punt te weinig kreeg. „De verdediging stond'supergoed en met een goe de service konden we druk zetten. Het gemis aan lengte vormt een probleem, want we hebben maar één lange speler." Toch was hij te vreden over het team. „We heb ben de stijgende lijn te pakken. Ik verwacht die na winterstop door te zetten." Savok-Mikro Electro Roosen daal 2 2-3 (25-23, 25-22, 23-25, Vet, Mirjam van der Lijke en Mariëlle Schutte 1. Scores Luctor: Marjolein Durink 3, Da vy Jonker 2, Anniek Verschuure, Pieter Kousemaker, Hans Verlinde en Adri de Jonge 1 erbarmelijke omstandigheden een knappe prestatie, maar dit was het voor alle deelnemers die de wed strijd uitliepen. Marco Ottjes gaf zijn goede optreden van vorige week in de halve marathon van Terneuzen een knap vervolg door als tweede te eindigen. Theo Rabout slaagde er in om zijn voorsprong op de tien kilometer vast te houden. Bij de vrouwen ging de overwinning op deze af stand naar Astrid Steijaert uit Oost burg. 14-25, 8-15): Savok startte goed en won de eerste twee sets. „Ons spel was niet goed, maar door fouten van de tegenstander konden we toeslaan", zei coach Luc Chinito. Cruciaal was de derde set. Daarin hielden de Sasse vrouwen een voorsprong niet vast. „We hadden die set ook moeten winnen, maar door stopfouten gaven we het weg." Mikro Electro won met 25-23 de derde set. De vierde set verliep dramatisch en dat gold ook voor de beslissende set die met 15-8 werd verloren. „We misten ze ker tien stops. Ook bij de opslag ging het fout. We kunnen thuis moeilijk met de druk omgaan. We hebben de kans op vijf punten la ten liggen", verzekerde Chinitor. capelle aan den ijssel - Het drie bandenteam van Dallinga/Polka Print verloor in de eerste divisie met 6-2 van BC Capelle. Op bord één won Patrick Keste- loot, voor het eerst in actie voor de Zeeuws-Vlamingen, met klein verschil van Hans de Groot. Maar omdat het Belgisch onderonsje op bord twee tussen Dirk Weere- mans en Mathieu Vlerick verloren ging (ondanks een keurige 1.085 ge middeld van Vlerick) was het pleit beslecht. Voor de pauze immers wonnen Peter van Mierlo en Wilfried van Beek voor de thuisploeg van res pectievelijk Berry Dallinga en Pa- trick Vasseur. Laatstgenoemde baalde stevig want hij leek bij 14-28 de partij in handen te heb ben, maar Van Beek stak hem in drie beurten voorbij en op kwam op 31-28. Die tik kwam Vasseur niet meer te boven. De overwinning voor BKC (rode shirts) smaakte zoet in de Zeeuws-Vlaam- se derby tegen Luctor. foto Mark Neelemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 59