zeeland 119 maar mosselen Verrassing Delta UEXCL BTW NETTO 5.500 Vandalen vernielen kerstversiering Wagenbouwers hebben de sleutel van nieuwe loods maandag 21 december 2009 OOSTBURG - Dennie Christian heeft zaterdag een verrassingsop treden verzorgd ter gelegenheid van het 30-jarig bestaan van ver pleeghuis de Stelle in Oostburg. Huisomroep Radio Delta verzorg de een muzikaal kerstdiner met als voorgerecht een optreden van het Zeeuwse duo Anita en Ed. Hoofd gerecht Dennie Christian. Normaal netto €6.545 SV&1le?| door Gino van den Broecke HULST - Altijd lopen ze voorop als het gaat om themaversieringen. De inwoners van de Frans van Waesberghestraat in Hulst hadden de afgelopen dagen dus ook voor kerst weer de nodige versieringen en verlichting aangebracht. In de nacht van vrijdag op zater dag werd de kerstsfeer tot afschuw van de bewoners echter groten deels teniet gedaan door vandalen. De bewoners werden 's ochtends geconfronteerd met kapotgegooi- de kerstballen, vernielde boomver lichting en uitgetrokken kerstbo men. De kapotgetrokken sterver lichting aan de lantaarnpalen maakte de ravage compleet. Eén van de verontwaardigde bewoners zaterdagochtend: „Er zijn 's nachts drie wegrennende jongens gezien, maar wie het zijn weten we niet. We proberen de boel hier altijd 'leutig' te versieren en dan krijg je dit ervoor terug. Blijkbaar is dat de sfeer van deze tijd. Erg triest en vooral jammer." Een poging direct aangifte te doen bij de politie mislukte. De bewo ners werd toegevoegd dat ze pas maandag terecht kunnen op het politiebureau. HULST - In de ijzige kou overhan digde wethouder Frans de Vries za terdagmiddag symbolisch de sleu tel van de nieuwe carnavalsloods aan leden van wagenbouwersvere niging Magdalenastraat. De Hul- sterse wagenbouwers hebben weer een eigen 'stek', nadat twee jaar ge leden hun loods vlak in vlammen opging. Ondanks de nieuwe bouw- plek houdt de vereniging de naam Magdalenastraat in ere. Met negen tien verenigingen en één met oude legervoertuigen is de nieuwe loods aan de Meridiaan op het het Hulsterse industrieterrein Ho- veweg IV helemaal gevuld. Roy Bosman namens de bouwers: „Er zijn zoveel mensen die carna val een warm hart toedragen. Nu is het aan ons om met prachtige wagens iets terug te doen voor al die mensen en de gemeente." Wethouder De Vries (midden): „Ik draag symbolisch het gebruik van de loods over aan de bouwers, maar niet het eigendom." foto Mark Neelemans Vooraankondiging o.g.v. artikel 1.3.1 Bro van het voornemen tot de voorbereiding van het rijksinpassingsplan 'Hertogin Hedwigepolder' (gemeente Hulst) De minister van Landbouw, Natuur en Voedselkwaliteit geeft hierbij kennis van het voornemen om een rijksinpassingsplan voor te bereiden voor de realisering van estuariene natuur in de Hertogin Hedwigepolder (gemeente Hulst). Het rijksinpas singsplan vervangt het vigerende gemeentelijke bestemmingsplan. De aanleiding voor dit rijksinpassingsplan vormen de ongunstige staat van instand houding van het Natura2000-gebied Westerschelde Saeftinghe en de Scheldeverdragen (2005) waarin afspraken zijn vastgelegd over de toegankelijk heid, veiligheid en de natuurlijkheid van de Westerschelde. De Westerschelde is aangewezen als speciale beschermingszone in het kader van de Habitatrichtlijn en Vogelrichtlijn, beter bekend als het Natura2000-gebied "Westerschelde Saeftinghe". Voor de duurzame instandhouding van de voorko mende natuurlijke habitattypen en soorten in dit gebied zijn doelstellingen gefor muleerd, aangegeven in het ontwerp-aanwijzingsbesluit 'Westerschelde en Saeftinghe". Gelet op de uniciteit van het Schelde-estuarium en de huidige staat van instandhouding zijn de Natura2000-doelstellingen gericht op het behoud en herstel voor de voorkomende habitattypen en soorten. Het realiseren van estua riene natuur in de Hertogin Hedwigepolder is een wezenlijke bijdrage aan de behoud- en herstelopgave. In het Verdrag betreffende de uitvoering van de Ontwikkelingsschets 2010 Schelde-estuarium is vastgelegd dat in totaal 600 hectare estuariene natuur aan Nederlandse zijde zal worden gerealiseerd, waarvan circa 300 hectare in de Hertogin Hedwigepolder. Het kabinet is zich ervan bewust dat ontpolderen van landbouwgrond voor herstel van natuur een vergaande maatregel is. Daarom zijn in de afgelopen periode diver se onderzoeken naar alternatieven uitgevoerd. Uit deze onderzoeken is gebleken dat er geen reëel alternatief is voor ontpoldering van de Hertogin Hedwigepolder. Het kabinet heeft daarom besloten tot ontpoldering van de Hertogin Hedwigepolder over te gaan. De Tweede Kamer is bij brief d.d. 9 oktober jl. over dit besluit geïnformeerd (kamerstukken 30862, nummer 38) en heeft hier mee ingestemd. Met toepassing van de rijkscoördinatieregeling als bedoeld in artikel 3.35 Wet ruimtelijke ordening (Wro) wordt het rijksinpassingsplan in procedure gebracht en I gelijktijdig of kort daarop volgend de overige besluiten die benodigd zijn om het 1 plan tot uitvoering te brengen (vergunningen en ontheffingen). Voor het rijksinpas singsplan geldt dat het vooroverleg als bedoeld in artikel 3.1.1 Bro zal plaatsvin- i den tot en met 5 februari 2010. Het vooroverleg is wettelijk gezien gericht op met name overheidsinstanties, maar in dit geval zal het voorontwerp van het rijksinpas- singsplan ook worden verzonden aan belanghebbende organisaties. In het vervolg van de procedure is het voor een ieder mogelijk om te reageren op het ontwerp- rijksinpassingsplan. Het ontwerp-rijksinpassingsplan zal volgens planning in maart 2010 ter inzage worden gelegd. Voorafgaand aan deze terinzagelegging zal een kennisgeving wor den gepubliceerd, waarin onder andere wordt aangegeven waar het plan ter inza ge wordt gelegd. Daarin zal ook de mogelijkheid worden toegelicht om zienswij zen in te dienen. Op grond van artikel 1.3.1, lid 2 van het Bro wordt hier volledigheidshalve gemeld dat er nu geen stukken betreffende dit voornemen ter inzage worden gelegd en geen zienswijzen naar voren gebracht kunnen worden. Reden hiervoor is dat in het kader van het MER gelegenheid tot inspraak is geboden op de startnotitieAennis- geving MER in juni 2006. In maart 2010 kunnen wel zienswijzen over het ontwerp ingediend worden tijdens de tervisielegging van het ontwerp-rijksinpassingsplan j (inclusief de bijlagen waar onder het MER). Voor vragen over deze vooraankondiging kunt u contact opnemen met het pro jectbureau natuurherstel Westerschelde (tel: 0118-631400, email: infocentrum@zeeland. nl) De sneeuw brengt wat extra sfeer op het Vissersplein, maar in het hoogseizoen is het dagelijks één grote verzame ling blik. foto's Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 55