PZCIr Communicatie Westerschelde slecht Jacco Ricardo zingt kerststerren van de hemel Terneuzen mikt weer op titel Beste Binnenstad Win deze auto! 23 ZEEUWS-VLAANDEREN 18 en 19 GEVAAR Schippers wijzen naar Oost-Europeanen Schuttevaer nog steeds niet blij met rampsteiger Publiek laat het afweten op Dialectpopfestival Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Maandag 21 december 2009 In Philippine eet je straks niet alleen mosselen door Wout Bareman TERNEUZEN - Binnenvaartschippers klagen over communicatieproble men op de Westerschelde. Schip persvereniging Schuttevaer dringt aan op snelle maatregelen om cala miteiten te voorkomen. Voorzitter Johnny van Ijk van de afdeling Terneuzen: „Er doen zich heel regelmatig gevaarlijke situa ties voor door gebrek aan commu nicatie. Waren het in het verleden de Franse schippers die voor ver warring zorgden, sinds de uitbrei ding van de Europese unie zijn het nu ook Polen, Russen, Roemenen en Hongaren. Er vaart van alles rond op de Westerschelde, maar contact over en weer is er niet." Volgens Van Ijk is de situatie ver ontrustend en moeten de verant woordelijke instanties snel in actie komen. Een woordvoerder van Rijkswaterstaat noemt het gebruik van één voertaal (Engels) een mo gelijke oplossing. „Maar dat stuitte in het verleden, toen het ging om verbetering van de communicatie tussen binnenvaart en zeevaart, vooral bij de schippers op bezwa ren." Waterstaat gaat het probleem wel onderzoeken. Tijdens de jaarvergadering van Schuttevaer Terneuzen stelde Van Ijk vast dat de binnenvaart de laat ste tijd nauwelijks te kampen heeft met te hoge golfslag van pas serende zeeschepen. Jarenlang was dat wél het geval, maar het lijkt erop dat het intensie ve overleg tussen met name de schippersorganisatie en de lood sen vruchten afwerpt. „Misschien is dat ook wel een gevolg van de crisis. Veel zeeschepen varen lang zamer. Gek eigenlijk, want tot voor kort beweerden ze altijd dat ze dan onbestuurbaar zouden zijn." De afdelingsvoorzitter waarschuw de dat er opnieuw wordt gestu deerd op de mogelijkheid om de vaarwegen van de zeevaart en de binnenvaart te scheiden. „Daar zijn-al hele dikke dossiers over ge maakt, maar men vindt dat het op nieuw moet worden onderzocht. Het is zaak alert te blijven." door WiBma Valk OOSTBURC - Zijn zesde kerstgala moet Jacco Ricardo, vooral dankzij zijn trouwe fans, zaterdag en zon dag hebben ervaren als een warm bad. In een vol Ledeltheater in jbostburg bleek eens te meer, dat >;ij de wensen van zijn bewonde- ars kent en er op een. voortreffe- xe manier op inspeelt. Ditmaal werd hij in zijn show on dersteund door het showballet Ju- melle, 'dame' Liz Richards en mu sicalster Rhoda Kosten. De uit 'Breskens afkomstige Kosten heeft haar sporen in Duitsland verdiend in musicals zoals Elizabeth en Mamma Mia. Eens te meer waren niet alleen haar zangtalent, maar ook haar danskunsten en haar ac teertalent' te bewonderen. Mede dankzij het showballet wérd het een snel wisselende show vol glit ter met klassieke kerstliedjes en musicalnummers, aangevuld met sketches van Riccardo en Liz. Voor de pauze werd, heel actueel, afgesloten met het nummer 'su- perkwalikwantiviaextraquasio- tisch' uit Mary Poppins. Volgens Jacco had hij in Rhoda zijn Mary gevonden. De show werd beëin digd met een grootse finaie van al le medewerkers en de wens: Een heel gelukkig kerstfeest! Het showballet Jumelle gaf extra glans en glitter aan de zesde kerstgalashow van Jacco Ricardo. foto Mark Neelemans door Wout Bareman TERNEUZEN - Ruim twee jaar na de eerste mislukte poging overweegt de ondernemerskoepel Coördina tie Management Terneuzen op nieuw aan te melden voor de titel Beste Binnenstad van Nederland. In 2007 liep de deelname volledig in de soep omdat middenstands vereniging City Terneuzen aanvan kelijk tegenstribbelde en pas op het laatste moment alsnog wilde meewerken. Toen had het organi serende Platform Detailhandel al besloten dat Terneuzen afviel als kanshebber. Bram Stoffels van C&M: „Ik denk dat er niet langer over deelname hoeft te worden gediscussieerd. Er is zóveel gebeurd in het stadscen trum. De plannen voor de Markt en de Kop van de Noordstraat ko men in een stroomversnelling, het Schuttershofcomplex is klaar, we pakken het zwerfvuil en de kwauwgom aan. En zo is er nog veel meer goeds te noemen." Wethouder Jaap Bos is het daar mee eens. „Maar ik vind het nog te vroeg om nu al te zeggen dat we inderdaad meedoen. We gaan eerst de criteria nogeens onderzoe ken. Pas daarna beslissen we." ABONNEE L_ VOORDEEL www.pzc.nl/winweken of bel 088-0139955* Lokaal tarief. Openingstijden telefoonnummer: ma t/m vr 10.00 tot 17.00. za 10.00 tot 12.00 uur. TERNEUZEN - Schippersvereniging Schuttevaer blijft ontevreden over de nieuwe calamiteitensteiger bij de Middensluis in Terneuzen. Vol gens de schippers is de steiger bij laag water zo steil dat ambulance personeel de grootste moeite heeft hem met een brancard op of af te gaan. Na eerdere klachten wees on derzoek door de Veiligheidsregio uit dat de steiger wél goed bruik baar was. Een schipper tijdens de jaarvergadering van Schuttevaer: „Ik heb gezien hoe er vier ambu lanciers nodig waren om iemand op een brancard boven te krijgen. Een nieuwe ponton in de oude Veerhaven is de beste oplossing."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 53