sport 143 Fortis doet zichzelf tekort Tjoba heeft het onverwacht lastig Volleybalsters Forza spoelen kater weg Jack Wijnands blijft bij Mevo Zegereeks Rentmeester doorbroken door Rijk 100 procent Biljarters 3B-SD laten koploper ontsnappen maandag 21 december 2009 door Aector Doorns zierikzee - Het vrouwenvolleybal- team van Forza won in de promo tieklasse B overtuigend met 4-0 van lola/Olympus. De volleybal lers van Forza verloren kansloos met 4-0 in Capelle aan den IJssel van koploper King Software 2 in een duel van de promotieklasse B. Forza-Jola/Olympus 4-0 (25-14, 25-10, 25-17, 25-16): Forza speelde een prima wedstrijd. „We hadden ook wat goed te maken na de de ceptie van vorige week", zei Marije Munter. Forza was op alle fronten te sterk voor Jola/Olympus. Via een sterke service en een goede verdediging werd de tegenstander overklast. Ook was er een regelma tige score. In geen van de setstan den kwam de voorsprong in ge vaar. „We bleven geconcentreerd spelen. Het is een prestatie van het hele team", vond Munter. De ploeg uit Zierikzee hoopt na de winterstop die lijn voort te zetten. Forza handhaaft zich door de winst in de top van de promotie klasse. King Software 2-Forza 4-0: Forza had niets in te brengen tegen de koploper. De mannenploeg trad in Capelle aan den IJssel niet op volle sterkte aan en kon dat als enig ex cuus aanvoeren. De voorbereiding was al niet goed. „We misten enke le basisspelers. Dat brak ons op. Je speelt in een andere samenstelling en dat is toch wel van invloed op het spel. We misten ook de scherp te. Dan weet je dat het moeilijk wordt tegen de koploper", stelde Bart Ketting. In de eerste set kon de ploeg in eer ste instantie nog bijblijven, maar het verschil liep daarna nog op tot tien punten. In de andere sets werd Forza compleet weggespeeld. Ketting: „We moesten tien keer serveren om een punt te scoren. Er waren ook veel misverstanden door twijfel." De hoogste score in een set was vijftién punten voor Forza. Dat zei genoeg over de aanvallende tekort komingen. Door het wegvallen van basisspelers kon Mennolt Ved- der, die nu bij de recreanten speelt, meedoen. Ook hij kon de Zierikzeese ploeg niet op de rails krijgen. door JaapJan Ritsema middelburg - Voor de korfballers van TOP werd het een gevalletje van net wel, voor die van Fortis van net niet in de eerste klasse. Door de winst op Bolnes (12-13) kijkt TOP voorzichtig naar boven, terwijl Fortis door het verlies (15-14) op zijn tellen moet blijven passen. Kinderdijk-Fortis 15-14: Fortis speelde één van de betere wedstrij den van het seizoen. De gedachte aan winst op 11-13 met nog acht minuten te gaan was logisch. Indi viduele klasse bij Kinderdijk en de onrust die dat veroorzaakte in Sou- burgse gelederen deed de wed strijd alsnog kantelen. „Je koopt er niets voor, maar qua teamprestatie zijn we ook vandaag weer ge groeid," slikte coach Leonard Deb- baut de teleurstelling weg. Scores Fortis: Remco Crucq 5, Niels Bebelaar 3, Esther Kasse en Jordy Sieij- pen 2, Shalana Janisse en Joyce Schoon- aard 1. Bolnes-TOP 12-13: Een flets optre den van TOP dat te lang meeging in de vertragende tactiek van Bol nes. Pas halverwege de tweede helft zette TOP aan en creëerde een gaatje van drie punten. De twaalfde tegentreffer in de slotmi nuut deed coach Edwin Coppool- se de slotsom trekken: „Een ver diende overwinning, maar we heb.- ben het onszelf te moeilijk ge maakt." Scores top: Petra de Ridder 4, Jeanine Marijs 3, Corné Bezemer en Peter van Belzen 2, Leon van Belzen en Nelleke van Belzen 1. Forza vond zaterdag met grote regelmaat de gaten in de verdediging van Jola/Olympus. foto Izaak Verkeste door Roeland van Vliet GOES - Tjoba had zaterdag zomaar kunnen verliezen. De overgangs- klasser uit 's-Heer Hendrikskinde ren speelde allerminst goed en schudde SDO, dat puntloos onder aan stond, maar net van zich af Het werd 22-20. „Het was mis schien niet onze beste wedstrijd, maar we zijn niet in paniek ge raakt", zei Gerben van Boven koel. Tjoba dacht een simpele jaarafslui ting te hebben. Met het duel met de hekkensluiter uit Kamerik (pro vincie Utrecht) kreeg de ploeg een makkelijke mogelijkheid ruim af stand te nemen van de degradatie- streep. Maar zo eenvoudig ging het niet. SDO bood verrassend veel te genstand. Pas in de slotminuut wist de thuisploeg dat de buit bin nen was. SDO had zich goed geïnformeerd over Tjoba. Topschutter Marcel de Dreu kreeg de beste verdediger te genover zich en werd bijna de ge hele wedstrijd lam gelegd. Dat kostte zijn vak scorend vermogen. Het andere vak had het juist verde digend bijzonder zwaar. Harmen de Bruin werd de topschutter van SDO met elf treffers. Eerst Dirk-Jan Westmaas en daarna Den nis Broerse konden hem niet aan banden leggen. „Maar het goede van ons was dat we bleven sco ren", zei Gerben van Boven. Scores Tjoba: Gerben van Boven 7, Dirk-Jan Westmaas 6, Dennis Broerse 5, Johanneke Vleugel 2, Esther van Bo ven en Marcel de Dreu 1. door Klaas Verspoor ZIERIKZEE - Het bestuur van voet balvereniging Mevo en Jack Wijn ands zijn overeengekomen dat de trainer ook volgend seizoen in Zie rikzee acti'ef is. „Jack is een goede trainer, hij kan goed met de jonge ren omgaan en hij ligt goed in de groep", aldus Mevo-secretaris Ri- nus van de Neut. Jack Wijnands is momenteel bezig aan zijn eerste seizoen bij de Zie rikzeese zaterdag-vierdeklasser. Wijnands bezet met Mevo de der de plaats in de vierde klasse B. Na de winterstop kan Wijnands lange tijd niet meer beschikken over Ric ky Janse en Jan-Thijs Berrevoets, die gaan backpakken. Ook Erwin Fonteine is vanwege een verblijf in Zwitserland niet meer inzetbaar. Daarnaast is Patrick Ommering on langs voor de tweede keer binnen een jaar geopereerd aan een knie. Bij SPS stopt Rien Voshol aan het einde van het seizoen als trai ner. De 47-jarige oefenmeester is aan zijn derde seizoen bezig bij de club uit Poortvliet. SPS voert mo menteel de ranglijst aan in de vier de klasse B van het zaterdagvoet bal met 31 punten uit twaalf wed strijden. Cees Stoutjesdijk heeft zijn con tract met een jaar verlengd bij Smerdiek. Hij is aan zijn tweede jaar bezig bij de club uit Sint-Maar tensdijk. Zo'n twintig jaar geleden was hij ook al eens vier seizoenen verbonden aan de club. Smerdiek staat momenteel op de tweede plaats in de vierde klasse B van het zaterdagvoetbal, met twee pun ten achterstand op koploper SPS. Hubregsen langer bij RIA W. Jean-Pierre Hubregsen heeft zijn verbintenis met RIA W. ver lengd. De oefenmeester uit Terneu- zen, die tijdens dit seizoen bet stokje overnam van Piet de Vries, kwam met de ploeg uit Westdor- pe een contractverlenging van een jaar overeen. RIA W. bezet mo menteel de laatste plaats in de der de klasse van het zondagvoetbal met twee punten uit elf duels. door Daaf Kasse 's-gravenpolder - Kees Rijk maak te zaterdag een eind aan de zege reeks van Martijn Rentmeester in het Zeeuws damkampioenschap. De 21-jarige koploper won zijn eer ste zes partijen, maar in de zeven de ronde vond hij eindelijk zijn ge lijke. Rijk, Zeeuws kampioen in 1972,1973 en 2002, moest zich met hand en tand verdedigen, maar wist de schade steeds te beperken. In tijdnood kon Rentmeester een doorbraak naar dam nemen, maar in de overblijvende stand stonden zijn schijven niet goed opgesteld en bleek winst een illusie. Grote gevolgen had het puntver lies van de koploper niet. Achter volger [ohnny de Leeuw zocht te gen hekkensluiter Jaap Veerhoek zijn heil in een groots opgezette aanval, maar de man uit Nisse ver dedigde zich knap en zeilde zon der veel problemen de remiseha ven binnen. De Leeuw blijft tegen een achterstand van twee punten aankijken en kreeg bovendien op de tweede plaats gezelschap van Daaf Kasse. De Middelburger won van Piet AUaart, die in het midden spel voor een riskante strategie koos en daarvoor de tol betaalde. In de promotieklasse kwani Jos de Wild op gelijke hoogte met koplo per Wim Koppejan. De man uit Zierikzee won door een combina tie van Jan van der Hart, terwijl Koppejan tegen René Dusebout blij mocht zijn met remise. Aart Slager blijft aan de winnende hand in de eerste klasse. Jan Kop pejan liet zich door de man uit Scherpenisse van het bord combi neren. Nico de Winter is met twee punten achterstand de enige ach tervolger. zierikzee - Joey Grochal van de Goese schaakvereniging heeft met succes zijn titel van het kerstschaaktoernooi in Zierikzee geprolongeerd. De Goese- naar was heer en meester en behaalde dan ook een honderdprocentscore. De voor de organiserende vereniging uitkomende Hans Aangeenbrug moest enkel een nederlaag slikken tegen Grochal. De overige acht partijen zette hij in winst om. Gert van Rij, die voor het Witte Paard uit Sas van Gent speelt, werd derde. foto Izaak Verkeste kwadendamme - Het driebanden team van 3B-SD Hydrozorg speel de in de thuiswedstrijd tegen kop loper Steketee Schilders met 4-4 gelijk. Halverwege stonden de Schouwse driebanders met 4-0 voor dankzij overwinningen van John Hatzman en Sjaak de Visser. Na de pauze moest het van Piet Kox komen om dat een overwinning van )an Suy- kerbuyk op Tonny van Iwaarden zeer onwaarschijnlijk leek en bleek. Kox nam een riante voorsprong op André de Broekert en de winst leek binnen. De laatste drie pun ten bleken echter te moeilijk en De Broekert kwam gelijk, ging er op en erover en won alsnog. Daarmee kwamen de lijstaanvoer ders in Kwadendamme nog onver wacht aan een punt en beroofde de biljarters van 3B-SD van de vol le buit.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 51