PO jZ Vijf op een rij gehavend All-Ready 421 sport Van der Meij stelt meteen kandidatuur SWIFT-ALL READY Vijf gespeeld, vijf verloren. Dat is de trieste ba lans van de korfballers van All-Ready na het derbyverlies tegen Swift (17-7). Axel gaat niet verder met Verstraeten Rademakers wint Open Middelburgse Driebanders Hoondert lijden nederlaag Rentree Rabout met overwinning Anne Stins voorlaatste in finale Sibre maandag 21 december 2009 In vijf wedstrijden heeft All-Ready dit zaalseizoen nog maar 52 keer gescoord. mipmes&mmg&ggfflmmsmmm 'We hebben te weinig ervaring in dit team' Monique de Bruin, coach All-Ready door Lucien Roelandt HEINKENSZAND - Begin februari wordt in stal Vermue in Heinkens- zand het Zeeuws indoor dressuur- kampioenschap gehouden. De rui- terclub Allround gaf zaterdag de ruiters de kans de accommodatie te verkennen. Santoucha van der Meij, die met Gasady's Winsor enkele weken ge leden een van de tickets voor de eindstrijd klasse Z2 in de wacht sleepte, maakte hiervan dankbaar gebruik. De combinatie uit Dreischor pakte de zege en toonde vormbehoud. Van der Meij behaal de in de in handicap met Zi verre den rubriek met Gasady's Winsor een totaal van 66.76 procent. De combinatie bleef titelkandidaat Evelien de Kesel met Voulez Vous ruim twee procent voor. In de in handicap verreden klasse L was Kim Minnaard met de mer rie Oleander verrassend de beste. De amazone uit Kapelle stuurde de Rubinstein-dochter met 65.33 procent naar het oranje erelint. Perry Boorgaard eiste met de licht voetige Friese hengst Sander met een procentje minder de tweede plaats op. De menner uit Zoutelan- de kon hiermee op een uitstekend debuut in Li terugzien. Boogaard was dan ook te spreken over de Be- art-nazaat: „Sander is pas vier en tuigpaardgericht gefokt, maar hij doet het als dressuurpaard ook erg goed." De selectiewedstrijd voor aange paste sporters werd door de organi satie, in overleg met de bonds coach, afgelast. „Wij hebben ons best gedaan om hier een wedstrijd voor hen te organiseren, maar er bleek te weinig animo voor", zei bestuurslid Paul van der Nat. AXEL Voetbalvereniging Axel neemt na dit seizoen afscheid van hoofdtrai ner Fonny Verstraeten. Dit besluit valt op het moment dat de zondag ploeg met afstand koploper is in de vierde klasse. „We hebben de laat ste tien jaar trainers van binnen de club gehad. We willen weer eens een 'vreemd' gezicht", verklaarde voorzitter Ronny van de Velde. MIDDELBURG Maarten Rademakers heeft het Open snelschaakkampioenschap van Middelburg op zijn naam ge schreven. Met tien punten uit elf wedstrijden bleef hij Souburg-spe ler Henrik Westerweele een punt voor. De speler van HWP uit Sas van Gent verloor alleen van Wester weele. Wim Stange (Burgh-Haam- stede) werd samen met Johan de Wolf vierde met zeven punten. door MerBSjn van Dierendonck MIDDELBURG - De korfballers van All-Ready konden zaterdag niet voor een verrassing zorgen tegen Swift. Na zestig minuten had het Zierikzeese achttal de vijfde neder laag van het seizoen achter de rug. Thuisploeg Swift was met 17-7 te sterk voor All-Ready, dat vanwege afzeggingen en ziekte van belang rijke basisspelers verzwakt was. Het gehavende All-Ready opende nog wel de score in de Middelburg se sporthal Voorborch. Terwijl Swift: nog bezig was met het tac tisch opstellen van de spelers, werd de bal door All-Ready al inge schoten. Lang kon het team de voorsprong niet vasthouden, want een minuut later maakte Richard Geldof de gelijkmaker. Na vijf minuten kon All-Ready, dat ook nog een voorsprong van 2-3 mocht koesteren door een tref fer van Jan-Willem van Nieuwen- huijze (uiteindelijk topschutter met drie treffers), alleen nog maar verdedigen. Swift liep vooral uit door de scores van Richard Geldof en Roel Klootwijk, maar ook door het goede positiespel. „We hebben lange aanvallen gespeeld. Een hoop aanvallen met drie, vier, vijf schoten. Daar zijn we tevreden mee", zei de coach van Swift, Den nis Plantinga. Het was aan het begin van de wed strijd al duidelijk dat All-Ready een zware avond tegemoet ging. Het gemis van belangrijke spelers als Remy Quist en Desiree Voshart viel de ploeg zwaar en daarom was de vervangend coach Moni que de Bruin gedwongen om spe ler uit de eigen jeugd op te stellen. „Dat merk je in de score", gaf ze na afloop toe. All-Ready miste, hoewel er wel kansen gecreëerd werden, vooral ROOSENDAAL Het driebandenteam Hoondert/de Waard verloor in de derde divisie van De Distel in Roosendaal: 6-2. Aan Richard de Bruin lag het niet. Hij versloeg Hans Boeren met 18-35 in 33 beurten. Het was al de vierde keer dat hij boven de 1.00 scoorde dit seizoen. Zijn teamgenoten kon den echter niets meer toevoegen, al was Gerrit Blom daar dicht bij. BRESKENS De vijftiende Jules Unlimitedloop op het strand tussen Breskens en Cadzand was gisteren een helse tocht. Die werd het beste verteerd door Mare Demylle, een atleet uit Assebroek. Met een voorsprong van zeven minuten op Marco Ott- jes bereikte de Belg na negentien kilometer als eerste de finishlijn. Theo Rabout maakte zijn rentree met een zege op de tien kilometer. de scherpte en de kalmte in de af ronding. Swift maakte hier goed gebruik van en de Middelburgers gingen de rust in met een 9-5-voor- sprong. Ook na de rust ging Swift verder in goed positiespel en met scoren. All-Ready was niet van plan op te geven, want ook zij gin gen meteen na de rust feller en be ter spelen. Het verschil was echter dat Swift de kansen wél kon omzetten in scores. Na vijf minuten in de twee de helft scoorde Paul van den Berg de 10-5 en na die score was het he lemaal gedaan met All-Ready. Het scoorde welgeteld twee keer in de tweede helft. „Soms wilden we te graag verdedigen. Het ene vak heeft goed verdedigd, het andere vak was een beetje te gretig", vond De Bruin. Swift maakte ook hiervan goed ge bruik en liet zien dat ze bovenin - de tweede klasse kunnen mee draaien. In de laatste tien minuten scoorden de Middelburgers vijf keer achter elkaar en zo werd een eindstand van 17-7 bereikt. „Ik denk dat we redelijk hebben ge speeld vandaag", zei Plantinga. Als Swift de lijn doortrekt, dan komt promotie naar de eerste klas se steeds dichterbij. All-Ready daar entegen moet hard werken om de eerste punten van het zaalseizoen binnen te halen. „Aanvallend mis sen we gewoonweg de aanvals- kracht", constateerde De Bruin. „We hebben te weinig ervaring in dit team en dan is het moeilijk om alles in één keer op te lossen." Daar voegde De Bruin wel aan toe dat Swift het in de terugwedstrijd in Zierikzee heel wat minder mak kelijk zal krijgen. Dat treffen staat gepland op de voorlaatste speeldag van de competitie (6 maart). Di rect na de winterstop ontvangt All-Ready in eigen huis Valto, de nummer voorlaatst. OOST-SOUBURG - Anne Stins van BV De Graanbeurs is het regionaal kampioenschap libre derde klasse zevende en voorlaatste geworden. Kampioen werd John Mailleur van Ebony 8c Ivory. Op het eerste gezicht lijkt de pres tatie van Stins nergens naar, maar zijn klassering moet op waarde worden geschat. Vier van de acht deelnemers kwamen met een pro motie achter hun naam binnen en bevestigde die tijdens het toer nooi. Stins kwam met 2.43 binnen en eindigde het toernooi rnet 2.52. Goed voor promotie en daarmee een stevige pleister op de wonde. Tevreden met zijn zevende plaats was Stins niet maar trots op zijn promotie wel. Hij was de enige van de achtervolgende groep die dit klaarspeelde. De tegenstand uit met name Brabant was moor dend. De Brabanders namen de eerste vijf plaatsen in. Anouk van Tiggelhoven ontvangt 17-7 van de Middelburgse ploeg. [t de bal in het verloren duel met Swift. All-Ready verloor de Zeeuwse derby met foto Izaak Verkesfe

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 50