18 Winter op de dam: blokarten, Kerstritten stoomtram op de Brouwersdam Kerstzanguur in de Sint Nicolaaskerk Terneuzen gaat voor titel beste binnenstad Goeree-Overflakke iets dichter bij fusie Inzet voor de kerk beloond met lintje Keur waterschap Zeeuwse Eilanden 2009 maandag 21 december 2009 OUDDORP De stoomtrams van het RTM-mu- seum in Ouddorp rijden zaterdag 26 december ter afsluiting van het seizoen. Na tweede kerstdag rijdt de tram pas weer op tweede paas dag. Zaterdag vertrekt de tram vanaf de Remise om 11.45,13.30 en 15.30 uur. De rit van 13.30 uur sluit aan op een rondvaart van twee uur over de Grevelingen vanaf de Middel- plaathaven. BROUWERSHAVEN In de Grote of Sint Nicolaaskerk in Brouwershaven wordt donderdag avond 24 december een 'kerstzang uur' gehouden. De organist is Marien Stouten. Het christelijk gemengd koor De Lof- stem uit Arnemuiden zingt. Arjen van Dalen verzorgt de pianobege leiding, en Jan Peter Teeuw speelt orgel en piano. De kerkdeuren gaan om 18.30 uur open. Het kerst zanguur begint om 19.00 uur. TERNEUZEN De ondernemerskoepel Coördina tie 8c Management overweegt Ter- neuzen aan te melden voor de titel Beste Binnenstad van Nederland.' In 2007 mislukte een poging daar toe, omdat middenstandsvereni ging City Terneuzen pas op het laatste moment wilde meewerken. Bram Stoffels van C&M: „Er is zó veel gebeurd in het stadscentrum. De plannen voor de Markt en de Kop van de Noordstraat komen in een stroomversnelling." GOEDEREEDE De gemeente Goedereede heeft haar standpunt wat betreft de ge meentelijke herindeling op Goe- ree-Overflakkee iets bijgesteld. Goedereede is de grootste tegen stander van een fusie tot één eilan- delijke gemeente, maar stemt nu wel in met de vorming van één ambtelijk apparaat voor de vier hui dige gemeenten: Dirksland, Middel- harnis, Oostflakkee en Goedereede. Wel wil Goedereede bestuurlijke zelfstandigheid behouden. „KOTYl TYlttUV Op ïYICt die OYltwikkcliïlgCïl. Sakolima Waas van evenementenbureau en kitesurfcenfrum Natural High over de plannen om van de Brouwersdam een All Seasons Boulevard te maken Blokarten: een karretje meteen windsurfzeil. Strandzeilers zijn vergelijkbaar, maar hebben grote"luchtbanden, zodat je er ook goed kunt rijden. mee over zacht zand foto's Izaak Verkeste De algemene vergadering van waterschap Zeeuwse Eilanden heeft op 15 december 2009 de Keur waterschap Zeeuwse Eilanden 2009 vastgesteld. De vastgestelde keur treedt in werking op 22 december 2009. De keur vervangt de Keur waterschap Zeeuwse Eilanden 2007. De keur met bijlagen en toelichting ligt vanaf dinsdag 22 december 2009 tot en met 15 maart 2010 ter inzage op het waterschapskantoor, Kanaalweg 1 te Middelburg, elke werkdag van 8.00 tot 17.00 uur. Tevens ligt de keur met bijlagen en toelichting tijdens openingsuren ter inzage op de gemeente huizen van de gemeenten in het beheersgebied van het waterschap. In dezelfde periode zal ook de keur van waterschap Zeèuws-Vlaanderen ter inzage liggen op het kantoor van dat waterschap en op de gemeentehuizen van de gemeenten in Zeeuws-Vlaanderen. De keur met toelichting is ook te downloaden vanaf de website van het waterschap: www.wze.nl. Kanaalweg 1 Postbus 1000, 4330 ZW Middelburg Telefoon 0118 - 621000 Fax 0118 - 621990 info@wze.nl www.wze.nl DREISCHOR - Tijdens het Kerstconcert in de Adriaanskerk, is gisteravond J.C. Dorst uit Dreischor benoemd tot lid in de orde "van Oranje Nassau. Hij ontving de versierselen uit handen van loco-burgemeester Wijnand Renden vanwege zijn grote inzet voor de kerk. Nog altijd is de 81-jarige Dorst als vrijwilliger actief voor de Adriaanskerk. foto Izaak Verkeste

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 46