nummer laatst grijpt naast punten 43 Van der Meij toont vormbehoud Perfecte score schaker Grochal Mytilus verliest alle vier sets nipt in Roosendaal maandag 21 december 2009 Met acht punten uit zes wedstrijden staat Tjoba er in de overgangsklas se beter voor dan verwacht De promovendus is bij aanvang van de kor te winterstop de nummer vier. Het gat met koploper Avanti, dat elf pun ten heeft, is kleiner dan het verschil met de nummer vijf, CKV. door Roeland van Vliet GOES - De korfballers van Tjoba hadden zaterdag zomaar kunnen verliezen. De overgangsklasser uit 's-Heer Hendrikskinderen speelde allerminst goed en schudde SDO, dat puntloos onderaan stond, maar net van zich af Het werd „Het was misschien niet onze bes te wedstrijd, maar we zijn niet in paniek geraakt", zei Tjoba-speler Gerben van Boven koel. Tjoba dacht het korfbaljaar simpel te kunnen afsluiten. Met het duel met de hekkensluiter uit Kamerik (provincie Utrecht) kreeg de ploeg een riante mogelijkheid ruim af stand te nemen van de degradatie- streep. Maar zo eenvoudig ging het niet. SDO bood verrassend veel te genstand. Pas in de slotminuut wist de thuisploeg dat de buit bin nen was. In de wedstrijd tegen GKV van 12 december scoorde Marcel de Dreu liefst negen keer. In de eerdere duels in de overgangsklasse had hij de teller ook al flink op laten lo pen. SDO wist dat en had de beel den van hem - en de rest van Tjo ba - goed bestudeerd. Het gevolg: De Dreu kreeg de beste verdediger tegenover zich en werd bijna de ge hele wedstrijd lam gelegd. Na een paar vruchteloze aanvallen zag hij zich gedwongen zijn aanval lende impulsen te staken. Hij ging onder de korf staan om zijn vakge noten te ondersteunen. Met z'n vieren produceerden ze nog wel tien treffers, maar met een vrijere De Dreu zouden dat er beduidend meer zijn geweest. Het andere vak had het juist aan vallend niet al te moeilijk, maar verdedigend bijzonder zwaar. Har- men de Bruin, de topschutter van SDO, was door niemand aan ban den te leggen. Aanvankelijk dekte Dirk-]an Westmaas hem, maar na vijf tegengoals wisselde hij met Dennis Broerse. Maar ook hij kreeg ook geen vat op De Bruin. De Utrechtenaar kwam uit op elf doelpunten, een ongekend hoog aantal. „Maar het goede van ons was dat we bleven scoren", zei Gerben van Boven, die daarbij aantekende dat Tjoba tussen de veilig lijkende 13-8 en de 13-12 een mindere periode kende. „We bleven naar de juiste kansen zoeken en de goal viel uit eindelijk wel steeds." Opvallend was de inbreng van de vrouwen in het team van trainer Chris van Put. Die waren niet ge vaarlijk met hun afstandsschot, maar verdienden wel een handvol strafworpen met knappe doorbra ken. Esmee Walraven, die vorig jaar nog in de vierde klasse speelde met Blauw Wit, versierde al in de openingsfase twee 'stippen'. Dat voorbeeld werd later gevolgd door haar teamgenoten Johanneke Vleu gel, Carina Westmaas en Esther van Boven. Bij 20-20, met nog ruim drie minu ten op de klok, kon de wedstrijd nog twee kanten op. Nadat Ger ben van Boven een strafworp had gemist en SDO een paar mooie kansen op de 20-21 verprutste, schoot Marcel de Dreu de bevrij dende 21-20 binnen. Van Boven maakte in de slotseconden aan alle twijfel een einde met zijn zevende treffer. Scores Tjoba: Gerben van Boven 7, Dirk-Jan Westmaas 6, Dennis Broerse 5, Johanneke Vleugel 2, Esther van Bo ven en Marcel de Dreu 1 Stand in overgangsklasse B: 1. Antilo pen 6-11, 2. Avanti 6-11, 3. Vrienden schaar (H) 6-9, 4. Tjoba 6-8, 5. GKV (G) 6-4, 6. Rust Roest 6-3, 7. Albatros 6-2, 8. SDO (K) 6-0. Merel van der Nat in actie met Mr. Bean. foto Willem Mieras mmmmm i wege de tweede helft zette TOP aan. Coach Edwin Coppoolse: „Een verdiende overwinning, maar we hebben het onszelf te moeilijk gemaakt." Scores TOP: Petra de Ridder 4, Jeanine Marijs 3, Corné Bezemer en Peter van Belzen 2, Leon van Belzen en Nelleke van Belzen 1 Stormvogels-Ondo 9-10: Een der by met het gif in de allerlaatste mi nuut. Een dominant Ondo ver zuimde voor rust meer afstand te nemen (2-4). Stormvogels herpak te zich, nam het initiatief en kwam op voorsprong. Waar Storm vogels zich (op 9-7) vier minuten voor tijd rijk rekende, profiteerde Ondo in de slotminuten optimaal van de arbitrale chaos en werd de gelukkige winnaar. Scores Stormvogels: Arjen Schoe en Frank Peene 3, Niek Peene 2 en Franc- ky Koole 1Scores Ondo: Ronald Wis se 3, Joris Hoogwerf en Jeroen Mesu 2, Dennis Toerse, Robbie Mesu en Anita Geschiere 1 Scheldevogels-Togo 10-8: Blessu res dwongen Togo met drie inval lers aan te treden. De Goesenaren hielden één helft stand (6-6), maar ontbeerden creativiteit en be zweken na rust onder de toene mende druk van Scheldevogels. Scores Togo: Marten Postuma 3, Cor né van Rooijen 2, Mijke Tahapary, André Goossens en Marcel Viergever 1. Ventura Sport-Seolto 11-10: De wedstrijd duurde voor de Vlissin- gers te kort om de lange inhaalrace om te zetten in een punt. Ventura Sport dwong Seolto al vroeg tot achtervolgen, behield de volle leng te haar voorsprong, maar moest de bezoekers wel angstig dichtbij dul den in de slotfase. Scores Seolto: Dennis Goedegebuur 3, Anniek Reijnierse 2, Daisy Verkerk, Tom Harthoorn, Timme Provoost, Rob Harthoorn en Lieven Middelhoek. door Lucien Roelandt HEINKENSZAND - Begin februari wordt in stal Vermue in Heinkens- zand het Zeeuws indoor dressuur- kampioenschap gehouden. De rui- terclub Allround gaf zaterdag de ruiters de kans de accommodatie te verkennen. Santoucha van der Meij, die met Gasady's Winsor enkele weken ge leden een van de tickets voor de eindstrijd klasse Z2 in de wacht sleepte, maakte hiervan dankbaar gebruik. De combinatie uit Dreischor pakte de zege en toonde vormbehoud. Van der Meij behaal de in de in handicap met Zi verre den rubriek met Gasady's Winsor een totaal van 66.76 procent. De combinatie bleef titelkandidaat Evelien de Kesel met Voulez Vous ruim twee procent voor. In de in handicap verreden klasse L was Kim Minnaard met de mer rie Oleander verrassend de beste. De amazone uit Kapelle stuurde de Rubinstein-dochter met 65.33 procent naar het oranje erelint. Perry Boorgaard eiste met de licht voetige Friese hengst Sander met een procentje minder de tweede plaats op. De menner uit Zoutelan- de kon hiermee op een uitstekend debuut in Li terugzien. Boogaard was dan ook te spreken over de Be- art nazaat: „Sander is pas vier en tuigpaardgericht gefokt, maar hij doet het als dressuurpaard ook erg goed. Voor een Fries scoort hij in de uitgestrekte hangen heel goed. Het is een fijn paard om te rijden." De selectiewedstrijd voor aange paste sporters werd door de organi satie, in overleg met de bonds coach afgelast. „Wij hebben ons ui terste best gedaan om hier een wedstrijd voor hen te organiseren, maar er bleek te weinig animo voor", zei bestuurslid Paul van der Nat. door Roeland Alders ZIERIKZEE - Joey Grochal van de Goese schaakvereniging heeft za terdag met succes zijn titel van het Kerstschaaktoernooi in Zierikzee geprolongeerd. De Goesenaar was heer en mees ter en behaalde dan ook een hon- derdprocentscore. Hij won al zijn negen partijen. De voor de organiserende vereni ging Zierikzee uitkomende Hans Aangeenbrug moest alleen een ne derlaag slikken tegen Grochal. De overige acht partijen zette hij in All Ready-speelster Anouk van Tiggelhoven (voorgrond) wordt gehinderd door een speelster van Swift. foto Izaak Verkeste winst om. Gert van Rij, die voor het Witte Paard uit Sas van Gent speelt, werd derde met zeven pun ten uit negen partijen. Middelburger Alex Jonkheer en Martin Krijger uit Zierikzee wer den met zes uit negen gedeeld vier de. MIDDELBURG - De 4-0-nederlaag van de volleyballers van Mytilus in de regiodivisie tegen Roosendaal was vertekend. In alle sets had My tilus winstkansen: 25-19, 25-23, 31-29, 25-21. „We maakten net iets meer fouten dan de tegenstander", zei coach Peter Verburg na afloop. „En we konden met onze service niet ge noeg druk zetten." De Goese ploeg hoopt na de winterstop af stand te nemen van de onderste plaatsen. De teams van WS'92 uit Vlissin- gen leden beide een nederlaag. De mannen verloren met 3-1 bij Rowi (25-11, 25-16, 19-25, 25-11), terwijl de vrouwen met 4-0 ten onder gin gen bij Udenhout (25-23, 25-23, 25-17, 25-19). De Vlissingse vrou wen hadden wel een setwinst ver diend. De ploeg moest echter tot twee keer toe een voorsprong uit handen geven.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 43