Tjoba heeft handen vol aan 42 Eerste averij Martijn Rentmeester Gehandicapt Togo in strijd om Zeeuwse damtitel Driebanders Hoondert lijden nederlaag Cees Stoutjesdijk Sanger bij Smerdiek Rien Voshol vertrekt bij SPS Zeeuwen op tweede plan in regiofinale TJOBA-SDO 22-20 In de laatste korfbalwedstrijd van 2009 kreeg overgangsklasser Tjoba meer tegenstand dan verwacht van hekkensluiter SDO. maandag 21 december 2009 ROOSENDAAL Het driebandenteam Hoondert/de Waard verloor in de derde divisie van De Distel in Roosendaal: 6-2. Aan Richard de Bruin lag het niet. Hij versloeg Hans Boeren met 18-35 in 33 beurten. Het was al de vierde keer dat hij boven de 1.00 scoorde dit seizoen. Zijn teamgenoten kon den echter niets meer toevoegen, al was Gerrit Blom daar nog dicht bij. SINT MAARTENSDIJK Cees Stoutjesdijk heeft zijn con tract bij Smerkdiek met een jaar verlengd. Hij is aan zijn tweede jaar bezig bij de club uit Sint-Maar tensdijk. Zo'n twintig jaar geleden was hij ook al eens vier seizoenen verbonden aan de club. Smerdiek staat op de tweede plaats in de vier de klasse B van het zaterdagvoet bal, met twee punten achterstand op koploper SPS. POORTVLIET Rien Voshol stopt aan het eind van dit voetbalseizoen als trainer bij za terdagvierdeklasser SPS. De 47-jarige oefenmeester stond tot ieders tevredenheid drie jaar aan het hoofd van de eerste selec tie van de club uit Poortvliet. SPS (Sportclub Poortvliet-Scherpe- nisse) gaat momenteel aan kop van de vierde klasse B van het zaterdag voetbal. OOST-SOUBURG Het regionaal kampioenschap bil jarten libre derde klasse dat in Oost-Souburg werd gehouden is een Brabantse aangelegenheid ge worden. De Zeeuwse deelnemers kwamen in het klassement pas voor vanaf de zesde plaats. Hans van de Plasse van LBV, Anne Stins van BV De Graanbeurs en Wim de Punder van Kwadendamme sloten de rij. door Daaf Kasse 'S-gravenpolder - Kees Rijk maak te zaterdag een eind aan de zege- reeks van Martijn Rentmeester in het Zeeuws damkampioenschap. De 21-jarige koploper won zijn eer ste zes partijen, maar in de zeven de ronde vond hij eindelijk zijn ge lijke. Rijk, Zeeuws kampioen in 1972, 1973 en 2002, moest zich met hand en tand verdedigen, maar wist de schade steeds te beperken. In tijd nood kon Rentmeester een door braak naar dam nemen maar in de overblijvende stand stonden zijn schijven niet goed opgesteld en bleek winst een illusie. Grote gevolgen had het puntver lies van de koploper niet. Achter volger Johnny de Leeuw zocht te gen hekkensluiter Jaap Veerhoek zijn heil in een groots opgezette aanval, maar de man uit Nisse ver dedigde zich knap en zeilde zon der veel problemen de remiseha ven binnen. Goesenaar De Leeuw blijft twee punten achter op Rentmeester en kreeg bovendien gezelschap van Daaf Kasse. De Middelburger won van Piet Allaart, die in het midden spel voor een riskante strategie koos en daarvoor de tol moets be talen. In de onderste regionen was het een slechte dag voor Rianka Rent meester, die na haar kansloze ne derlaag tegen Martin van Dijk nu de laatste plaats deelt met Jaap Veerhoek. Niels Roelofsen baalde na zijn par tij tegen Kees de Jonge. De Kapel- lenaar kreeg een aantal opgelegde kansen tegen de man uit Middel burg, maar liet het eindspel nog re mise lopen. Ook Jan van de ringh is nog niet helemaal veilig. Arjo Kousemaker, de laatste tijd niet in supervorm, strafte een ris kante aanvalspoging van de man uit Stavenisse adequaat af In de promotieklasse kwam Jos de Wild op gelijke hoogte met koplo per Wim ICoppejan. De man uit Zierikzee won door een combina tie van ]an van der Hart, terwijl Koppejan tegen René Dusebout blij mocht zijn met remise. Aart Slager blijft aan de winnende hand in de eerste klasse. Jan Kop pejan liet zich door de man uit Scherpenisse van het bord combi neren. Nico de Winter is met twee punten achterstand de enige ach tervolger. In de tweede klasse gaan Jaap Ver- straate en Piet Walraven aan de lei ding, maar Arjan Janse moet nog een wedstrijd inhalen en staat er relatief het beste voor. door JaapJan Ritsema GOES - Voor de korfballers van TOP werd het zaterdag net wel, voor die van Fortis net niet. Waar de Arnemuidse eersteklassers wat gebukt gingen onder eigen gemak zucht, speelde Fortis fris van de le ver en maakte het Kinderdijk bij zonder lastig. Door de winst kijkt TOP voorzichtig naar boven, ter wijl Fortis op zijn tellen blijft pas sen. Kinderdijk-Fortis 15-14: Fortis speelde één van de betere wedstrij den van het seizoen. De gedachte aan winst bij 11-13, met nog acht minuten te gaan, was dan ook een logische. Individuele klasse bij Kin derdijk en de onrust die dat veroor zaakte in Souburgse gelederen liet de wedstrijd alsnog kantelen in het voordeel van de thuisploeg. „Je koopt er niets voor, maar qua teamprestatie zijn we ook vandaag weer gegroeid", slikte coach Deb- baut de teleurstelling weg. Scores Fortis: Remco Crucq 5, Niels Bebelaar 3, Esther Kasse en Jordy Sleij- pen 2, Chalana Janisse en Joyce Schoon- aard 1. Swift-All Ready 17-7: De Middel burgers hadden in de Zeeuwse der by in de tweede klasse geen enkele moeite met de rodelantaarndrager uit Zierikzee. Tot aan de rust kon All Ready Swift nog een beetje bij houden (9-5), maar daarna was het krachtsverschil groot. Als ex cuus kon All Ready melden dat de ploeg om verschillende redenen di verse basisspelers miste. Scores Swift: Richard Geldof 4, Roe! Klootwijk 4, Mathijs Pagé 3, Matthijs Pouwers 3, Paul van den Berg 2, Anita Koelstra 1. Bolnes-TOP 12-13: Een flets optre den van de Arnemuidenaren die te lang meegingen in de vertragen de tactiek van Bolnes. Pas halver- Tjoba-speelster Esmee Walraven waagt een poging op de korf van SDO. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 42