schuivers drukke werkdag 'Overvallers bedreigden me met een hakbijl' Graffiti zeeland j 3 vervagen de rangen en standen Scooter in brand gestoken VAN IWAARDEN ook voor het verwijderen van Ampereweg 6 4338 PT Middelburg Telefoon 0118 64 0400 MIDDELBURG - Bij het winkelcen trum in Dauwendaele is gisteren een scooter in brand gestoken. De scooter was gisteren rond 00.30 uur op slot achtergelaten bij het winkelcentrum. Toen de eigenares se rond 05.45 uur terugkwam bij haar scooter bleek deze te zijn uit gebrand. Vermoedelijk is de scooter eerst ge stript en daarna in brand gesto ken. In de nacht van zaterdag op zon dag is in de Nederstraat in Middel burg een bromfiets gestolen. De brommer stond op het stuurslot en was ook afgesloten met een ket- tingslot. Het gaat om een witte Jingchen met rood/zwarte stickers. schaatsers regelmatig toe. „Dames en heren, over tien minuten de buitenbaan vrijmaken voor de snelle schaatsers!" Ja ja, de Zoef de Hazen onder de leden moeten ook aan hun trekken komen. Met een paar 'noren' aan je voeten, is de baan eigenlijk aan de korte kant. Op snelheid kom je altijd een Stoffel de Schildpad tegen en wordt het bumperkleven. Vorig jaar kon op het parkeerter- reintje bij het sportcomplex voor de kerst ook al worden geschaatst. „Alleen zijn de omstandigheden dit jaar beter. We kunnen zeker en kele dagen de ijzers onder binden. Zondag sluiten we de baan, maar maandag kunnen onze leden er weer op. Dat is voor december on gekend. We hebben er sinds 1995 op moeten wachten", zegt Witsel. Leden van de vereniging hielden afgelopen weken de vinger aan de pols: zou het koufront komen of niet? Stond de wind wel goed? Na vergelijkingen van weersites beslo ten ze een week geleden het par keerterrein annex skeelerbaan on der water te zetten. „Wij zijn daar door één van de weinige ijsbanen in Zeeland. Ik denk dat we deze dag zo rond de 1300 bezoekers kunnen noteren." Tout Krabbendijke is er zaterdag. Van jong tot oud, van buschauf feur tot wethouder, want in de ver te zwiert Jaap Sinke weg. Witsel geniet van dat gekrioel. „Op het ijs vervagen de rangen en standen. Ie dereen is hier gelijk." De Krabbendijkse familie Ver- schuure is op volle oorlogssterkte opgedraafd. Zodra er ijs ligt, ko men de schaatsen uit vet. Moeder Marjoke en haar zoons Niek (14), Coen (10) en ook de driejarige Joost, die al op de ijzers staat. En dat is niks bijzonders, zegt moeder Marjoke. „Vorig jaar heeft-ie ook al meegeschaatst. M'n vriendinnen, met wie ik vroeger al schaatste, zijn hier ook met hun kinderen. Het is een soort reünie." In het clubhuis staat de glimlach op 'zonnig'. Zeker bij de inschrij vingstafel, waar zaterdag al zo'n tachtig nieuwe leden hun krabbel hebben gezet. Arno Witsel, de neef van Jan, denkt dat de vereni ging de magische grens van 1300 le den overschrijdt. In de koek- en zo- pietent heerst dezelfde euforie. De warme chocomelletjes zijn niet aan te slepen, de frituur bakt non stop frikadellen. Vorig jaar gingen er 1800 stuks doorheen. Erwten soep ontbreekt. Snertstreek... Bij NADER In het artikel over de peijsnorm van afge lopen zaterdag staat het salaris van Kees Reinhoudt, directeur van Woongoed Zeeuws-Vlaanderen, onjuist vermeld. Vol gens het jaarverslag van de corporatie was het loon van Reinhoudt in 2008 171.213 euro, inclusief 30.177 euro pen sioenafdracht. maandag 21 december 2009 Je bent bezig voor een goed doel. We zijn een soort hulpverleners: als wij dit niet doen, gebeuren er ongelukken." Raymond Kaho uit Kapeile, chauffeur Jongeren trekken baantjes op de schaatsbaan aan de Nieulandestraat in Krabbendijke. foto Willem Mieras SCHILDERSBEDRIJF Schaatsplezier op de ijsbaan in Zierikzee. foto Izaak Verkeste door David Duijnmayer NOORDGOUWE - Bont en blauw is hij. Een dik oog, kneuzingen op zijn armen en waarschijnlijk een gebroken pink. De zestigjarige Jos van den Boogert, eigenaar van Jachthuis Noordgouwe, ziet er daags na de gewapende overval op zijn huis annex jachtwinkel geha vend uit. Vrijdagavond werd er om 20.15 uur bij de poort achter de winkel aangebeld. Van den Boogert had de poort nog niet geopend of twee gemaskerde mannen begonnen op hem in te slaan. Waarmee, dat heeft hij niet eens kunnen zien. „Ze waren uit op geld. Ze vroegen waar de kluis was." Zijn vriendin Dicky van Dijk (64) was op dat moment in de winkel. Zij heeft gezien dat de mannen een mes en een hakbijl hadden. „Ze hebben Jos vastgebonden met tape en ik moest op de grond gaan liggen. Ze renden steeds heen en weer op zoek naar geld. Toen ze even niet op me letten, heb ik kans gezien de alarmknop in te drukken", vertelt Van Dijk. „Toen de alarmcentrale contact opnam, bedreigden ze me met de hakbijl." De mannen dwongen haar te zeg gen dat er niks aan de hand was. De politie antwoordde dat ze toch langs zou komen, waarop de twee mannen de benen namen. Geld namen ze niet mee. Het mes van de overvallers is later teruggevon den door een speurhond. De poli tie heeft voor DNA-onderzoek ook het tape en de shirts van Van den Boogert en Van Dijk meegeno men. De twee zijn 'ontzettend geschrok ken'. „Je voelt je zo machteloos", zegt Jos. „Op zo'n moment kun je helemaal niks doen. We hebben sinds het gebeurd is al veel steun betuigingen gekregen. Mensen uit het dorp leven heel erg mee, dat doet ons wel goed." Ten tijde van de overval heeft in het (doodlopen de) Franse Wegje een stationwa gen gestaan. De politie is op zoek naar getui gen, met name mensen die om streeks de tijd van de overval de stationwagen hebben zien staan of zien rijden. Verder wordt iedereen die iets vreemds heeft opgemerkt rond de woning gevraagd dit te melden via telefoonnummer 0900-8844.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 3