sport 141 en weer naar Spelen at naar Brussel ging? maandag 21 december 2009 In 2006 won ik - acht jaar na Nagano - opnieuw Olympisch goud. Desondanks hoorde ik niet tot de drie genomineerden. Ik was niet eens voorgedragen voor een nominatie door mijn eigen bond, die me later wel tot schaatsster van het jaar uitriep." Marianne Timmer hekelt het sportgala van NOCNSF. In De Telegraaf. „Ik sta boven de kritiek op mijn geloof en op de dingen die Wil- ders zegt, reageer ik niet eens. Hij gaat zijn gang maar. Als Wil- ders bij VW komt kijken, juicht hij echt wel als ik een doelpunt maak." VW Venlo-voetballer Achmed Ahahaoui is moslim. In VI. „Ik vind dat niet leuk. Een record wordt mooier als het lang blijft staan. Het is een serie waar ik trots op ben. Ook omdat ik niet bij een topclub speelde." Oud-voetballer Pierre van Hooijdonk is bang dat Bryan Ruiz zijn reeks van elf duels op rij met een doelpunt eve naart. In AD. „Ik vind Twitter echt de grootste onzin die er bestaat. Dan schrijf ik liever een brief. Blootgeven wat je waar en met wie aan het doen bent, lekker belangrijk..." NEC-verdediger Youssef El-Akchaoui in Sportweek. „Wij zien er natuurlijk niet uit in die strakke zwempakken. Heb ik ook nog zo'n badmuts op. Als die afgaat, zit je haar in de war. En dan zie je de afdruk van het brilletje rond mijn ogen. Ik zie er heel oncharmant uit als ik uit het water stap." Zwemster Ranomi Kromowidjojo in Sportweek. Moeskroen wacht straf na weigering Excelsior Moeskroen wei gerde zaterdagavond de uitwedstrijd tegen Cercle Brugge te spelen, ondanks dat de scheidsrechter het veld in Brugge had goedgekeurd. De Belgische voetbalclub was bang voor blessures op het winterse veld. De club kan een geldboete verwachten, te betalen aan de Belgische voetbalbond en de tegenstander. Bovendien zal deze boete verdubbeld wor den omdat Moeskroen het forfait niet ten minste acht da gen voor de wedstrijd heeft aangekondigd. Troostprijs voor Tiger Woods Golfer Tiger Woods is door zijn collega's verko zen tot Speler van het Jaar van de proforganisatie PGA. Een schrale troostprijs voor de Amerikaan die sinds enke le weken in opspraak is ge raakt door zijn buitenechtelij ke affaires. De golfmiljonair is inmiddels een deel van zijn sponsors kwijt - na Gilette en adviesbureau Accenture kwam daar vrijdag ook nog het horlogemerk Tag Heuer bij - en waarschijnlijk ook zijn vrouw, die naar verluidt wil scheiden. Het noopte Woods om tijdelijk te stop pen met golfen. EK-titel Oranje hét tv-moment De winst van Oranje bij het EK van 1988 is door Studio Sport-kijkers gekozen tot het favoriete sportfrag- ment van de afgelopen vijftig jaar. De verkiezing gebeurde ter gelegenheid van het 50-ja- rig bestaan van het tv-pro- gramma. De beelden van de EK-finale kregen bijna 20 pro cent van de stemmen van de kijkers. Ruim 15 procent koos voor het olympisch goud van de volleybalploeg tijdens de Spelen van 1996. De ritwinst van Michael Boogerd tijdens een bergetappe in de Tour eindigde als derde (10,8). Ook kerstdiner PSV afgelast PSV vindt de beslissing van de KNVB om de wedstrij den van gisteren in de eredivi sie af te gelasten juist. „Veilig heid van mensen mag niet in het geding zijn", sprak coach Fred Rutten vanuit Kerkrade. PSV zou tegen Roda JC spe len. Rutten was met zijn selectie zaterdag al in Limburg aange komen. Directeur Jan Reker besloot zelfs het kerstdiner, dat voor de avond met alle medewerkers, spelers incluis, stond gepland, af te gelasten. „We kunnen de mensen nu niet vragen de straat op te gaan." De Engelse voetbalclub Manchester City heeft twee uurtjes na de competitiezege (4-3) op Sunderland manager Mark Hughes ontslagen. Hughes leek zaterdagmiddag al op de hoog te van zijn aanstaande ontslag. Na de zege op Sunderland maakte de trainer een rondje over het veld om het publiek te bedanken. Manchester City, waar international Nigel de Jong speelt, maakte direct bekend dat Hughes wordt opgevolgd door de Ita liaan Roberto Mancini. Hughes was anderhalf jaar in dienst van de tweede club uit Manchester. Roberto Mancini werkte voor het laatst als trainer van Interna- zionale. Daar kon hij in mei 2008 vertrekken, ondanks drie ti tels op rij. In 1984, 1988 en 1992 won Arnold Vanderlijde olympisch brons. Sindsdien ontbrak Nederland bij het olympisch boksen. foto ANP doe vandaag in Den Bosch vooral mee om ritme te houden en om dat het mijn stad is. Het is geen noodzaak om elke wedstrijd met het Nederlands team mee te doen." Collega Arsen Pod jan van sport school Olympia uit Den Bosch - hij verliest zijn partij in de klasse tot 57 kilo - is er wel alle wedstrij den bij. „Ik heb dit jaar vier tot vijf wedstrijden gebokst, omdat ik in Nederland geen tegenstander heb", aldus de 22-jarige Bossche Armeniër. „Met het Nederlands team boks ik tien partijen. Dat moet ook wel want ik wil naar het EK, WK én de Olympische Spelen in Londen." Dat laatste wil Rafik Haratunjan ook. Ook hij bokst bij Olympia en is misschien wel de meest getalen teerde bokser van het stel. Hara tunjan verslaat zijn tegenstander ondanks dat hij door de scheids rechter twee keer wordt gewaar schuwd voor toneelspel. „Ik kreeg echt twee klappen onder de gordel en werd zo kwaad op de scheids rechter dat ik daarna harde klap pen uitdeelde." De in Armenië geboren Haratun jan wacht al maanden op een Ne derlands paspoort. „Want pas dan kan ik in het buitenland grote toer nooien boksen." Tot die tijd doet hij ervaring op met het Neder lands team. „Hoe? Door tactieken te bedenken,. Het zijn uiteindelijk toch onbekende jongens die tegen over je komen te staan." Podjan loopt inmiddels over van zelfvertrouwen. De zevenvoudig Nederlands kampioen wil het ko mende anderhalf jaar vooral veel trainen en veel wedstrijden bok sen. „Ik moet zien te groeien, dan kan ik tegen die jongens op. Het ta lent heb ik." Nederland - onder de naam Wind mill, vernoemd naar Bep van Kla veren (olympisch kampioen in 1928) - wint het debuut tegen de Deense ploeg. Joval had al gezien dat het met de Nederlandse bok sers wel snor zit. „Er is talent. Nu leren ze scherp te staan." zichzelf moed in. „Dat is ons be spaard gebleven. Het is ook een groot contrast met drie weken gele den. Toen zaten we 's avonds in Marseille nog lekker op het ter ras." En in het Velodrome, het sta dion waar Oranje de halve finale t van het WK voetbal in 1998 van n Brazilië na strafschoppen verloor, kregen de Franse rugbyers in een testmatch met 39-12 een pak ram- mei van Nieuw-Zeeland. Markus- se: „Dat je daarbij aanwezig kunt zijn, is een droom." Zondag spelen Stade Francais en Ulster alsnog hun wedstrijd. In Pa rijs wordt het 29-16 voor de Fran sen. Zij zetten daarmee een grote stap richting de kwartfinale van de European Rugby Cup. Er kan toch nog een lach af bij Hans Markusse (linksboven), Daan van Corp, Jan van Ham, Tonnis van der Tuin en de jeugdleden Felix Richel, Sascha Ver heul en Shane van Dijk. lin 1999 de WBU-wereldtitel. Van oktober en van de IBO. foto Marcel Antonisse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 35