parkoersrecord Si 39 Erwin Mesu pakt in Haarlem derde marathonzege van het seizoen Vier keer goud voor Stefan de Die Marco Minnaard werkt aan zijn vorm en conditie in Wemeldinge maandag 21 december 2009 door Koen de Vries AAGTEKERKE - De Aagtekerkerun heeft een parkoersrecord waar het waarschijnlijk nog jaren mee voor uit kan. Zaterdag tijdens de tiende editie verpulverde Marlies Jonge- rius het record dat sinds 2006 op naam stond van Marianne de Kok uit Lewedorp. De Schouwse die te genwoordig op Curasao woont en even terug was op Nederlandse bo dem, legde de 13.2 kilometer af in 52 minuten en 11 seconden, ruim twee minuten sneller dan De Kok destijds. Bij de mannen won Vlis- singer Remy Vasseur. Hij bleef Wim van Sparrentak uit Middel burg een neuslengte voor. Jongerius (37) hield de nummer twee Anita Joziasse weliswaar vier minuten achter zich, makkelijk had ze het niet gehad. Ze had voor al last van de kou (-4 graden). „Mijn longen deden enorm zeer. Op Curasao was het de laatste maanden dertig graden. Een enorm verschil." Vooral op het middenstuk van het parkoers moest Jongerius in haar reserves tasten. De kans dat het parkoersrecord snel sneuvelt lijkt klein. Er moet een verdwaalde top per aan de start komen of Jonge rius moet het nog eens proberen. De eerste variant is niet waar schijnlijk, de tweede evenmin. „Het zit er niet in dat we binnen anderhalf jaar weer in Zeeland gaan wonen. Er is veel werk op Cu racao", aldus Jongerius, die binnen huisarchitect is. Haar man is pro- j ectontwikkelaar. De Schouwse trainde tot voor kort Uitslagen 7 km. Mannen: 1Neal Bouterse (Middelburg), 2. Jorim Scheele ('s-Gravenpolder), 3. Jack Schuit (Oost-Souburg). Vrouwen: 1San dra de Block (Wolphaartsdijk), 2. Li- sette Antheunisse (Middelburg), 3. Tineke van Dort (Domburg). 13.2 km. Mannen: 1. Remy Vas seur (Vlissingen), 2. Wim van Spar rentak, 3. Alwin Vermeulen (Kwa- dendamme). Vrouwen: 1. Marlies Jongerius (Burgh-Haamstede), 2. Anita Joziasse (Goes), 3. Ingrid IJse- baert (Hulst). door René van Stee bij het Goese AV'56 onder Jan de Wilde. Toen ze een jaar of tien ge leden voor het eerst in Goes op dook, herkende De Wilde een groot talent. Ze werd meteen al tweede op het NK cross en haar eerste marathon, die van Berlijn, raffelde ze af in 2 uur en 47 minu ten. „Als ze er helemaal voor was gegaan, dan was ze een topper ge worden", beseft De Wilde nog steeds. Ook Gerard Nijboer zag het in haar zitten en adviseerde Jongerius zich helemaal op de atle tiek te richten. Zij koos echter voor haar maatschappelijke car rière. „Maar ze is nog steeds heel fanatiek", weet De Wilde. „Op Cu rasao staat ze om vijf uur op om een paar uur te kunnen trainen." Bij de mannen was de strijd veel spannender. Tot minder dan drie kilometer voor de finish gingen Remy Vasseur, Wim van Sparren- tak en Alwin Vermeulen gelijk op. Pas de vierde versnelling van Vas seur zorgde voor een kleine af scheiding. Vlak voor de streep kwam Van Sparrentak nog dicht bij, maar zijn eindsprint was net niet scherp genoeg. De Middelbur ger (40) was desondanks tevreden. Hij stond in Aagtekerke nog nooit op het podium en hij verbeterde zijn snelste tijd op dit parkoers met anderhalve minuut Vasseur profiteerde van het winterweer. Hij trainde vanwege de kou niet op de fiets, maar laste extra loop sessies in. „Van elke meter die ik extra loop, heb ik profijt", wist hij. De Aagtekerkerun vestigde wat het aantal deelnemers betreft geen record. Er verschenen bijna 500 at leten, iets minder dan vorig jaar. HAARLEM - Schaatser Erwin Mesu heeft zaterdag in Haarlem de der tiende wedstrijd om de Marathon Cup in de eerste divisie gewon nen. De Middelburger haalde het voor zijn trainingsmaatje Nick Uyt- hoven uit Babyloniënbroek en de Amsterdammer Stan van den Berg. Vanwege de lage temperaturen lag het ijs in Haarlem er uitstekend bij. Daardoor werd er ook lang kei hard gereden. Pas achttien rondes voor het einde lukte het een groep je van negen man, onder wie Er win Mesu, weg te rijden uit het pe loton. Ze naderden de achterkant van de groep op honderd meter, maar toen was het al tijd voor de eindsprint om de zege. Daarin luk te het Mesu om een goede positie voorin te bemachtigen, waarna hij vanuit de laatste bocht voor de fi nish voluit kon sprinten. Erwin Mesu boekte zijn derde overwinning van het seizoen. Eer der was hij ook al de sterkste in As sen en Heerenveen. Zijn jongere broer Niels kon in Haarlem weer voluit rijden na zijn blessure van vorige week. In het peloton ver richtte hij samen met zijn ploegge noot van BWaste International Engbert de Vegt veel afstopwerk. Het duo dacht ook in het juiste treintje te zitten voor een goede klassering bij de pelotonssprint. Dit lukte niet, zodat Niels Mesu als 36e en De Vegt als 42e eindigde. In het tussenstand van het ploegen- klassement blijft BWaste Interna tional leider. Gisteren kwamen Erwin en Niels Mesu in actie tijdens de tweede marathon op natuurijs in Veen oord. Erwin deed het verdienste lijk tussen de A-rijders. In de laat ste bocht voor de finish viel hij echter, waardoor hij achter het pe loton finishte. Het peloton had twee ronden achterstand op win naar Rob Hadders. Niels Mesu ging ook van start, maar hield het na een half uur voor gezien. Flip Salomé won vrijdagavond laat op de kunstijsbaan van Breda het open Zeeuws kampioenschap ma- rathonschaatsen. De Bressiaander haalde het na een wedstrijd van zestig rondes voor Adriaan Pro voost uit Domburg. Het duo, dat meereed bij de masters, had een voorsprong van twee rondes op het peloton. De 15-jarige Antwan Tolhoek lever de een topprestatie door de derde plaats voor zich op te eisen. De Yersekenaar had een ronde voor sprong op het peloton, maar hij slaagde er niet in om aansluiting te verkrijgen bij de twee mannen die aan kop reden. Tolhoek was meteen ook de eerste A-rijder. Ed de Looze uit Zierikzee won de sprint van het peloton, waardoor hij als vierde eindigde. Bij de vrouwen ging de titel naar Annemarie Pasveer (Arnemui- den). Anthony Janse uit Yerseke eiste de overwinning bij de B-jeugd voor zich op. Zijn broertje Laurent pakte de winst bij de pu pillen. In die categorie won Iris Slabbekoorn uit Driewegen bij de meisjes. AMSTERDAM - Stefan de Die heeft op het NK kortebaan in Amster dam vier keer goud veroverd. De uit Terneuzen afkomstige zwem mer won gisteren de 100 meter vrije slag in een tijd van 48.74 se conden. Daarmee was hij 32 hon derdsten sneller dan de nummer twee, zijn clubgenoot van Natio naal Zweminstituut Amsterdam (NZA) Bas van Velthoven. De Die was als snelste naar de finale ge gaan. Eerder op de dag viel er een gou den estafettesucces te vieren door dat De Die samen met Bas van Velthoven, Joost Reijns en Sebasti- aan Verschuren ook op de 4 keer 100 meter vrije slag de zege voor zich opeiste. De winnende tijd van het kwartet was 3.14.60. Als startzwemmer kwam De Die uit op een tijd van 48,86 seconden. Op de 4 keer 100 meter wisselslag was er eveneens een gouden plak voor de 23-jarige oud-zwemmer van De Schelde uit Terneuzen. Sa men met Nick Driebergen. Lenn- art Stekelenburg en Bas van Velt hoven won hij namens NZA in 3.35,40 minuten. Het viertal van Luctor et Emergo uit Middelburg behaalde de veer tiende plaats. De tijd van Joeri van Wallenburg, René van Wallen burg, Simon Edenburg en Niek de Ridder bedroeg 4.11,97 minuten. Stefan de Die begon zijn goldrush overigens op zaterdag met een overwinning op de 200 meter vrije slag. In de finale tikte hij aan na 1.45,99 minuten, zestien hondersten snel ler dan zijn Sebastiaan Verschu ren, eveneens een teamgenoot bij NZA. Verder was er vrijdag ook nog een bronzen plak voor De Die op de 50 meter vrije slag. In een tijd van 22,47 seconden moest hij twee tienden toegeven op Robin van Ag- gele. Op de 200 meter wisselslag belandde hij met de vierde plaats net niet op het podium. Casper Zwier van het Middelburg se Luctor et Emergo pakte de titel op de 1500 meter vrije slag bij de jongens junioren 1 (geboren in 1997). Hij klokte een tijd van 19.44,60 minuten. Een andere belangriijke prestatie werd gisteren geleverd door Ma- non Minneboo van De Stormvogel uit Vlissingen. Op de 50 meter schoolslag bereikte zij de B-finale. Daarin eindigde zij in 34,70 secon den op de zesde plaats. In het totaalklassement was die tijd goed voor de veertiende stek. door Wim de Vos WEMELDINGE - Last van de kou? Nou nee, dat had hij niet gehad. Kort na de wedstrijd kreeg Marco Minnaard pas last van de kou. Op dat moment had hij de overwin ning in de ereprijs Wim van Stel al binnen. In het Wemeldingse Bos stond er zaterdag geen maat op de talentvol le mountainbiker uit Wemeldinge. Minnaard schreef op eenvoudige wijze de wedstrijd in het kader van de Zeeuwse ATB Cup op zijn naam. Bij de vrouwen moest Chris tel Janssen ditmaal haar meerdere erkennen in Denise Gunst, maar omdat deze buiten -mededinging meereed had dit voor Janssen geen verdere consequenties met betrekking tot het algemeen klasse ment. Voor Marco Minnaard was de wed strijd in eigen omgeving niet meer dan een fijne onderbreking van de voorbereiding op het nieuwe, ko mende mountainbikeseizoen. „Ik ben inmiddels al behoorlijk hard aan het trainen en ik hoop de stij gende lijn door te kunnen trek ken", vertelde Minnaard na de wedstrijd. Hij heeft nog bijna drie maanden om aan zijn vorm en conditie te werken. Zijn eerste wedstrijd is pas op 13 maart 2010. „Misschien pak ik nog eens een wedstrijdje om de ATB Cup mee, ter afwisse ling van de training", zei hij. In Wemeldinge ondervond Min naard geen tegenstand van beteke nis, al ondernam Edzard van Ewijk wel een poging. De coureur uit Wolphaartsdijk en leider in het algemeen klassement kwam in zijn haast echter ten val. Hierdoor raakte hij ver achterop. Uiteinde lijk slaagde Van Ewijk er nog in om terug te komen tot de vierde plaats. Terwijl Marco Minnaard spelender wijs de hindernissen nam in het Wemeldingse Bos vochten Dennis Raadtgever en Robbert Vleugel een aantrekkelijk duel uit om de tweede plaats. Vleugel kwam in de openingsfase iets op achterstand, maar kwam in sneltreinvaart terug in de voorste rangen tot bij de op tweede plaats rijdende Raadtgever. Het was daarna een paar maal stui vertje wisselen, maar uiteindelijk greep Vleugel de tweede stek ach ter Minnaard. Bij de vrouwen had Christel Jans sen (die alle tot nu toe verreden wedstrijden op haar naam had ge schreven) nu dus een tegenstand ster van formaat in Denise Gunst. De jeugdige renster uit Yerseke reed echter op een veldritfiets en Het was glibberig op het parkoers in Wemeldinge. foto Willem Mieras reed daardoor buiten mededin ging mee. Gunst was echter veel te sterk voor de overige vrouwen en reed in een fraaie stijl minuten bij de overigen vandaan. Christel Jans sen werd tweede door Petra Reijn- tjes en Anneke Kempe voor te blij ven.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 33