Marlies Jongerius verpulvert 381 sport Overgaauw sterkste in de Pallandtloop Nationale kadertitel voor Peter de Bree Schrier derde in halve marathon Linschoten Sylvia Eckel strandt in de kruisfinales Matig weekeinde voor golfer Joost Luiten Geelhoed snelt naar record op 500 meter Piëdro Schweertman grijpt de overwinning AAGTEKERKERUN Remy Vasseur is de sterkste bij de mannen maandag 21 december 2009 LINSCHOTEN Michel Schrier is zaterdag derde ge worden in de halve marathon van Linschoten. De Vlissinger won de laatste twee edities van de Aagte- kerkerun, maar gaf zaterdag de voorkeur aan de wedstrijd in de buurt van Woerden. Schrier liep op het stratenparkoers met een lengte van 21.1 kilometer een scherpe tijd: 1.11.07. Sullivan Smith uit Beverwijk ging de Dynamica-atleet vooraf. Hij no teerde 1.08.46. Het parkoersrecord is in handen van Aart Stigter. Hij liep in 1990 1.03.18. EIBERGEN Thérèse Klompenhouwer won zo als verwacht het NK driebanden voor vrouwen. De kampioen speel de in de eindstrijd precies 1.000 ge middeld. Sylvia Eckel uit Hans- weert werd gedeeld derde en vier de met Gerrie Geelen. Eckel redde het in de poule door twee overwinningen en drong door tot de kruisfinales. In de hal ve finale moest zij haar meerdere erkennen in Jetten. Joke Breur uit Terneuzen werd in de poulefase uitgeschakeld. Ze leed drie nederlagen. PAARL Golfer Joost Luiten heeft het Zuid-Afrikaans Open in Paarl giste ren afgesloten op een gedeelde 56e plaats. De Nederlander had in de vierde en laatste ronde 74 slagen nodig. Luiten eindigde daarmee op een to taal van 289 slagen, één boven par. Dat waren veertien slagen meer dan de winnaar Richie Ramsay (-13)- De Schot versloeg na een play-ofF de Indiër Shiv Kapur. ERFURT Schaatsster Nicole Geelhoed uit Zoutelande kwam tijdens het 'Weihnachtslaufen' in Erfurt tot goede tijden. Ze verbeterde haar persoonlijke records op de 500 en 1500 meter. Bij de 500 meter kwam Geelhoed tot een tijd van 44,52. Op de 1500 meter klokte ze 2.13,19. Tijdens de vierde regïomarathon in Eindhoven eindigde Flip Salomé (Breskens) bij de Ci/masters op de achtste plaats. Adriaan Provoost uit Domburg werd veertiende. In het algemeen klassement behoudt Sa lomé de vijfde plek. ALPHEN AAN DEN RIJN Piëdro Schweertman heeft zater dag het proftoernooi van Alphen aan den Rijn op zijn naam geschre ven. De squasher, die afkomstig is uit Koudekerke, won in de finale van Bastiaan Meulenbelt. Het werd 3-1 (11-3 11-510-1211-6). De finale was een aantrekkelijke wedstrijd. Meulenbelt verdedigde sterk, maar moest uiteindelijk toch het onderspit delven. In de halve finales won Schweert man met 3-0 van Harmen de Boer uit Ommoord. De deelnemers aan de Aagtekerkerun gaan van start. foto Willem Mieras door Sjaak Sinke MIDDELHARNIS - Ronnie Over gaauw boekte zaterdag zijn tweede zege in het Van Buurencircuit. De atleet uit Zoutelande won in Mid- delharnis de Pallandtloop, een wedstrijd over 10 Engelse mijlen. „Ik had mazzel dat Wim Padmos geblesseerd was, want die kan ik nog niet verslaan", relativeerde Overgaauw zijn overwinning. Na de eerste ronde liepen Dennis Postma en Overgaauw, begeleid door Padmos op de mountainbi ke, nog gebroederlijk naast elkaar. Met de wind in de rug versnelde Overgaauw na 12 kilometer en Postma zag het verschil langzaam oplopen. Op de meet noteerde Overgaauw een tijd van 55 minu ten en 7 seconden, hetgeen een rui me verbetering was van zijn per soonlijk record. Postma had 21 se conden meer nodig voor de twee de plaats. Ondanks de sneeuw was het parkoers in de Pallandtpolder goed begaanbaar. Overgaauw, oud-voetbaler, liep in zijn korte broek en t-shirt en had alleen maar last van de kou in zijn ge zicht. In de tussenstand staat Overgaauw na vier wedstrijden ruimschoots aan de leiding in het Van Buuren circuit. Padmos kan de man uit Zoutelande alleen nog passeren als hij de laatste drie wedstrijden in een overwinning weet om te zet ten. Edward de Leng (Koudekerke) was de snelste master H45 waar Wim Vos (Oostkapelle) voldoende had aan de vierde plaats om de leiding te behouden in die categorie. Theo den Herder (Kapelle) ging naar huis met de tweede plaats bij de masters H55. door Joop van den Oudenhoven STEENBERGEN - Peter de Bree van biljartvereniging Kwadendamme is in Steenbergen Nederlands kam pioen kader 57/2 geworden. Hij liet Roy van Raaij uit Kampen na een spannende finale achter zich. De Bree begon ijzersterk aan het toernooi. Hij won zijn eerste partij in vier beurten (250 caramboles) en vond dat hij nog een beurt te veel had gebruikt. Dat het geen grootspraak was liet de Middelbur ger in de tweede ronde zien, toen hij inderdaad aan drie beurten ge noeg had. Een ronde later was het zelfs in één beurt beslecht. Nog niet eerder maakte hij in het kader en op een NK een partij in één beurt uit. Het nagenieten duurde net iets te lang. De volgende partij werd wel gewonnen, maar met 10 beurten gebruikte hij meer kansen dan in zijn drie partijen ervoor sa men. In de vijfde ronde verloor hij zijn eerste partij en raakte ook de koppositie kwijt. Even zag het er donker uit maar ondanks een twee uur durende au torit in de sneeuw pakte hij op de slotdag de draad weer op. De zes de ronde werd gewonnen en de fi nale ging uitsluitend nog om zil ver of goud. Van Raaij was zijn te genstander. De Bree won in zes beurten. Het was voor De Bree zijn tweede nationale titel. Het waas overigens wel de eerste in deze spelsoort. De Bree kon na afloop van het toernooi zijn geluk niet op. „Dit is geweldig. Wat ben ik hier blij mee. En mijn gemiddelde is helemaal top. Meer dan 50. Ik kwam met 33 als vierde binnen en sta nu op het hoogste treetje. Dat is een machtig gevoel."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 32