Eindelijk de beste van de wereld Dennis de Nooijer wordt trainer bij Walcheren 36 en 37 33 39 WERELDBEKER Barcelona wint in 2009 alle zes mogelijke hoofdprijzen Sneeuwballen brengen Sven Nys niet van zijn stuk Maandag 21 december 2009 Stefan de Die maakt sterke indruk op NK kortebaan Tip? sport@pzc.nl door Gerard Borgman DEN HAAG - Johan Cruijff en Ro nald Koeman waren er dichtbij, in 1992. Frank Rijkaard ook, in 2006. In de derde aanloop won FC Barce lona zaterdag eindelijk de wereld beker voor clubteams. Lionel Mes- si maakte het verschil in de finale tegen Estudiantes de La Plata (2-1 na verlenging). Barcelona-voorzitter loan Laporte droeg de behaalde wereldtitel op aan alle fans van Barqa. „Dit is een beloning voor alle fans van Barcelo na in de hele wereld", sprak Lapor te na de winst in de Verenigde Ara bische Emiraten. „Zij weten hoe het is om te lijden en ze weten ook hoe het is om plezier te heb ben. Onze ploeg heeft al onze dro men vervuld. Op een waardige ma nier, die ons allemaal vreugde heeft geschonken." Bar^a speelt al jarenlang het mooi ste voetbal van de wereld. In het duel met Estudiantes, de wereld kampioen uit 1968, speelde de ploeg als altijd vol op de aanval. Maar in het Zayed Stadion in Abu Dhabi was Estudiantes dicht bij een verrassende overwinning. Door een kopbal van Mauro Bosel- li waren de Argentijnen na een half uur op 1-0 gekomen. Barca ontsnapte op de valreep. Pas twee minuten voor tijd kopte Pedro de voortdurend aanvallende Catala nen naar de verlenging (1-1). In de tweede helft van de barrage duw de Messi de bal met de borst over de lijn (2-1). In de halve finales, het eerste op treden van Barcelona tijdens dit zesploegentoernooi, had Messi Bar celona ook al op 2-1 gezet tegen het Mexicaanse Atlante (3-1). Geen wonder dat de 22-jarige Argentijn werd verkozen tot speler van het toernooi. De zoveelste hulde voor Messi, onlangs nog onderscheiden met de Gouden Bal als Voetballer van het jaar in Europa. „Ik stond op het juiste moment op de juiste plaats", stelde Messi na zijn win nende treffer. „Het belangrijkste is dat Barcelona eindelijk de beste club van de wereld is. Dit is een historisch jaar voor de club." Het was al de derde keer dat Barce lona een greep deed naar de hoog- mÊassamBOBmmKaBSsmsmmaBaaBBaamssBsa De luid bejubelde succestrainer Josep 'Pep' Guardiola moest tijdens de prijsuitreiking huilen van geluk. „Ik kan nauwelijks bevatten dat we iets unieks gepresteerd hebben." foto Bernat Armangue ste prijs in het internationale club- voetbal. In 1992 verloor het Barce lona van Ronald Koeman en trai ner Johan Cruijff in Tokio van FC Sao Paulo (1-2). En in 2006 strui kelde de Catalaanse ploeg ander maal over een Braziliaanse tegen stander, toen was SC Internacio- nal met 1-0 te sterk in de finale. Barcelona voltooide in de Verenig de Arabische Emiraten een unieke prijzenjacht. Nog nooit was een Europese voetbalploeg erin ge slaagd in een kalenderjaar alle zes hoofdprijzen te winnen. Barcelona deed het in 2009. De huidige kop loper van de Spaanse competitie won in eigen land de dubbel en de Super Cup, en haalde over de grens ook de Champions League, de Europese Super Cup en zater dag dus de wereldbeker voor club teams binnen. „Geen enkele club zal ons kunnen verbeteren", jubelde middenvelder Xavi. „Ze kunnen ons slechts eve naren. Dit is een prestatie om trots op te zijn." En succestrainer Josep 'Pep' Guardiola, die tijdens de prijsuitreiking moest huilen van geluk: „We wisten dat het niet een voudig zou zijn van Estudiantes te winnen. Maar we zijn altijd in on ze kansen blijven geloven. Ik kan nauwelijks bevatten dat we iets unieks gepresteerd hebben. Zes prijzen in een jaar, het is onge kend." Terwijl supporters van Barcelona maar weer eens begonnen aan een feestje op de Playa de Catalunya in het centrum van de stad, vatte Da- ni Alves ver van huis het succesver haal van FC Barcelona het beste sa men. De verdediger van het Dream Team zei: „Dit Barcelona is simpelweg geboren om prijzen te wasm^ssxussss^^ door Jan Dagevos VLISSINGEN - In navolging van zijn broer Gérard stopt ook Dennis de Nooijer met voetballen. De 40-jari- ge Vlissinger zet aan het eind van dit seizoen een punt achter zijn loopbaan bij RCS en gaat aan de slag als trainer van SV Walcheren. Daarnaast blijft hij actief binnen de jeugd Voetbal Opleiding Zee land (JVOZ). Dennis de Nooijer bereikte dit weekeinde een akkoord met Wal cheren over een eenjarige verbinte nis. „Het is een mooie club met ambities. Er valt wel iets van te ma ken. Ze hebben al behoorlijk wat jeugd in het eerste elftal en er ko men nog talentvolle jongens door", zegt De Nooijer. „Daarnaast is het lekker dicht bij mij in de buurt. Op de fiets is het nog geen twee minuten voor me. Walcheren had me al in een vroeg stadium benaderd. Ik heb toen ge zegd dat ze me moesten terugbel len op het moment dat Gérard ook zou stoppen met voetballen. Dat hebben ze gedaan." „Het feit dat Gérard er mee stopt heeft een rol gespeeld bij mijn be slissing, maar dat is niet het enige geweest. Ik ga volgend jaar probe ren mijn diploma trainer/coach 1, te halen en daarvoor dien je een club te trainen." Er was echter nog een reden. Den nis de Nooijer ondervindt steeds meer fysieke klachten en moet af en toe met pijnstillers spelen. „Ik moet een keer een keuze maken. Ik ben ook toe aan een nieuwe stap in mijn loopbaan. Het trainer schap heeft me altijd al getrokken. Ik kan met een goed gevoel stop pen. Het is altijd beter dan dat je op een gegeven moment krijgt te horen dat je niet meer mee kunt komen." Dennis de Nooijer was in het verle den al eens hoofdtrainer van een standaardclub. De Vlissinger train de ruim anderhalf seizoen (tussen 2005 en 2007) zaterdagclub Zaam- slag. 1Mesu wint schaatsmarathon 2. Vasseur wint Aagtekerkerun 3. Salomé pakt Zeeuwse titel STUUR UW TIPS NAAR sport@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 27