zeeland 119 noodzakelijk bij F3P Risico's op Westerschelde Groen 5.500 Dronken fietser wijbetaltmiiwBTW! Hamelink voert lijst Christenunie aan UEXCL. BTW NETTO Vrijwilligers leggen ijsbaan aan kerstartikelen m *- Geldig van 21 dec. t/m3jan. maandag 21 december 2009 "-T '-'-V m -■ - ra Het toestel daalt en stijgt, maakt loopings en vliegt zelfs op z'n kop. En elke keer denkt de toeschouwer dat het toestelletje zal crashen, zo langzaam vliegt het. door Wout Bareman TERNEUZEN - Binnenvaartschippers klagen over communicatieproble men op de Westerschelde. Schip persvereniging Schuttevaer dringt aan op snelle maatregelen om cala miteiten te voorkomen. Voorzitter Johnny van Ijk van de afdeling Terneuzen: „Er doen zich heel regelmatig gevaarlijke situa ties voor door gebrek aan commu nicatie. In het verleden zorgden vooral de Franse schippers voor verwarring. Sinds de uitbreiding van de Europese Unie zijn het nu ook Polen, Russen, Roemenen en Hongaren. Er vaart van alles rond op de Westerschelde, maar contact over en weer is er niet." Volgens Van Ijk is de situatie ver ontrustend en moeten de verant woordelijke instanties snel in actie komen. Een woordvoerder van Rijkswaterstaat noemt het gebruik van één voertaal (Engels) een mo gelijke oplossing. „Maar dat stuitte in het verleden, toen het ging om verbetering van de communicatie tussen binnenvaart en zeevaart, vooral bij de schippers op bezwa ren." Waterstaat gaat het probleem wel onderzoeken. Tijdens de jaarvergadering van Schuttevaer Terneuzen stelde Van Ijk vast dat de binnenvaart de laat ste tijd nauwelijks te kampen heeft; met te hoge golfslag van pas serende zeeschepen. MIDDELBURG - Een 33-jarige snor fietser uit Middelburg moest zater dag zijn rijbewijs inleveren omdat hij veel te veel had gedronken. De politie zag hem rond 01.00 uur slingerend rijden over de Oude Vlissingseweg en hield hem aan voor een controle. Een blaastest bevestigde het ver moeden van de agenten dat de man fors gedronken had. MIDDELBURG Krijn Hamelink is door de leden van de Middelburgse afdeling van de Christenunie aangewezen als lijsttrekker voor de gemeenteraads verkiezingen van maart volgend jaar. Hij wordt gevolgd door zittend raadslid Evert Heringa. Op plaats drie staat Willemien Treurniet, mo menteel nog bestuurslid. Zij wordt gevolgd door Arnold Rots, raadslid voor de Christenunie. Op plaats vijf komt Hans Krabbendam, ge volgd door Martin van den Boven- kamp. Normaal netto €6.545 OOST-SOUBURG Vrijwilligers hebben afgelopen weekeinde in de Oost-Souburgse speeltuin een ijsbaan aangelegd voor de plaatselijke jeugd. De baan meet tien bij vijfentwin tig meter. Als het weer mee wil werken kunnen kinderen over en kele dagen terecht op die baan, al dus Piet Gabriëlse, een van de vrij willigers. Zodra er geschaatst kan worden, wordt er volgens hem ook gezorgd voor een hapje en een drankje voor zowel de ouders als de kinde- i srasa stuurt zijn Elipsia over de baan in sporthal De Blikken tijdens de tweede ronde van het Nederlands kampioenschap F3P-indoorvliegen. foto's Ruben Oreel 18*>v3l Jarenlang was dat wél het geval, maar het lijkt erop dat het intensie ve overleg tussen met name de schippersorganisatie en de lood sen vruchten afwerpt. „Misschien is dat ook wel een gevolg van de crisis. Veel zeeschepen varen lang zamer. Gek eigenlijk, want tot voor kort beweerden ze altijd dat ze dan onbestuurbaar zouden zijn." De afdelingsvoorzitter waarschuw de dat er opnieuw wordt gestu deerd op de mogelijkheid om de vaarwegen van de zeevaart en de binnenvaart te scheiden. „Daar zijn al hele dikke dossiers over ge maakt, maar men vindt dat het op nieuw moet worden onderzocht. Het is zaak alert te blijven." V - GroenRijk Middelburg Mortiereboulevard 2 0118-470400 www.groenrijk.nl aBaggfflign^

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 21