Bouwdok langzaam vol met kanaalwater Arnemuiden geen status aparte meer Win deze auto! PZC VUURWERK Overvallers verdwijnen met kluisje almanak www.renspetiet.nl WINTERSCHILDERPREMIE SPUITWERKEN VAN JAARWISSELING Brandweer en politie niet meer in hoogste staat paraatheid 18 en 19 23 VLISSINGEN - Twee overvallers heb ben vrijdagavond laat een kluisje gestolen uit een woning aan de Vliedberg in Vlissingen nadat ze bewoonster bedreigd hadden. De twee mannen belden rond 22.00 uur aan bij de woning. Op her moment dat de 45-jarige be woonster de deur opende, dron gen de mannen haar woning bin nen. Zij bedreigden de vrouw met 1 woorden en iets wat op een wa pen leek en eisten geld. Ze verdwe- korte noordstraat 53 middelburg 0118-624394 losse verkoopdagen 29 - 30 - 31 december nen uiteindelijk met het kluisje. Volgens de politie zat er waar schijnlijk niet al te veel in dat kluis je en bleef de bewoonster onge deerd. De politie is een onderzoek begon nen naar de overval op de woning aan de Vlietberg en hoopt dat er getuigen zijn die iets gezien heb ben rond het tijdstip van de over val. Getuigen worden verzocht contact op te nemen met de poli tie op nummer 099-8844. SCHILDERSBEDRIJF PASSENIER TEL. 0118-592717 BINNENDEUREN-MEUBILAIR Tip? redactie@pzc.nl Een mooi initiatief van het Regio naal Orgaan Verkeersveiligheid Zee land (ROVZ). De organisatie had een dag georganiseerd om jonge trac torbestuurders te leren brandstofbe- sparend te rijden én wat te laten oefe nen op de slipbaan in Goes. Maanden geleden, vlak voor het bie tenseizoen, was er ook al eens zo'n initiatiefgeweest. En nu, midden in de winter, leek het de organisatoren goed een nieuwe groep jonge chauffeurs op te leiden. Vandaag, maandag, zou het alle maal gebeuren. Maar helaas, giste ren werd de slipcursus per e-mail af geblazen. Oorzaak? De slechte weersomstan digheden. Het was te glad! door Emile Calon ARNEMUIDEN - De brandweer en de politie treffen geen bijzondere maatregelen meer voor de jaarwis seling in Arnemuiden. In samenspraak met de gemeente is besloten om die nacht niet de brandweerkazerne te bemannen noch om daar die avond en nacht veel agenten te stationeren. „Wij hebben er vertrouwen in dat het in Arnemuiden rustig blijft", aldus ambtenaar openbare orde en veilig heid Hans Hubregtse van de ge- meénte Middelburg. De laatste jaren laten volgens com mandant Ruud Maljaars van de Stadsgewestelijke Brandweer ook zien dat die kazernering van de vrijwilligers van het korps Arne muiden brandweer niet meer no dig is. Het wordt de eerste keer in vele jaren dat de leden van de het Arnemuidse brandweerkorps gedu rende de jaarwisseling thuis zitten tot ze worden opgeroepen. Ook ziet de politie voor het eerst in vele jaren af van het stationeren van tal van agenten in het dorp. Hubregtse geeft ook aan dat het de laatste jaren betrekkelijk rustig was in Arnemuiden. Waarschu wend laat hij wel weten dat bij on lusten de politie in enkele minu ten tijd in Arnemuiden kan zijn om in te grijpen. Overdag zullen agenten nog wel gewoon patrouilleren in Arnemui den, vervolgt hij. En ze zullen er ook op letten dat het speciale 31-decembergebod, geen eieren over de openbare weg vervoeren, wordt nageleefd. Alleen de brandweerpost Olympia- weg in Vlissingen is gedurende de jaarwisseling vanaf 22.00 uur be mand. Dat team kan bij een op roep direct uitrukken. Er is daar voor kazernering van de uitruk ploeg gekozen omdat de ervaring leert dat gedurende de jaarwisse ling in Vlissingen de brandweer veel assistentie moet verlenen. Voor alle andere zes uitrukposten van de Stadsgewestelijke Brand weer Middelburg/Vlissingen geldt dat de vrijwilligers thuis zitten in afwachting van een oproep. MIDDELBURG - Het bouwdok voor de tunnel onder het Kanaal door Walcheren is zaterdag gedeeltelijk onder water gezet. Vandaag gaat de aannemer verder met die klus zodat de tunnelbak - mits er geen lekken worden gecon stateerd - in de loop van de dag gaat drijven. Begin volgend jaar wordt de dam- wand tussen het bouwdok en het kanaal verwijderd waarna die tun nelbak het kanaal wordt opgetrok ken tot die bak precies op z'n plaats ligt tussen de linker- en rech teroever van het kanaal. Daarna wordt die bak met speciale lieren omlaag getrokken tot op de plek die nodig is om een aansluiting te vormen tussen het zuidelijk en noordelijk deel van de nieuwe N57. Het vol laten lopen van de tunnel- bak gebeurt geleidelijk om te voor komen dat de druk op de dam- wand te snel toeneemt. Een be langrijk moment want hiermee moet worden uitgewezen of het 117 meter lange zinkelement water dicht is. De vorst van de afgelopen dagen zorgde niet voor opont houd bij het vol laten lopen van de bak. Voor dat vullen wordt wa ter uit het kanaal gebruikt. foto Ruben Oreel Maandag 21 december 2009 Tip? walcheren@pzc.nl Cubaanse acht en hoge hoed leveren veel punten op Publiek laat het afweten op Dialectpopfestival ABONNEE VOORDEEL www.pzc.nl/winweken of bel 088-0139955* Lokaal tarief. Openingstijden telefoonnummer: ma t/m vr 10.00 tot 17.00. za 10.00 tot 12.00 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 19