Hrubesch laat PSV schrikken sport 141 De Die pakt brons op NK kortebaan Inter stuit op Chelsea LOTING EUROPA LEAGUE Eindhovenaren ontmoeten Hamburger SV Loting Europees voetbal CHAMPIONS FC Twente: Werder Bremen is favoriet Heracles stijgt naar vijfde plek na zege Ajax treft Juventus I - - Cisteren is in Nyon de loting verricht voor de Europa League (EL) en de Champions League (CL). De EL is gevorderd tot de derde ronde met daarin nog drie Nederlandse ploegen. De CL gaat de achtste finales in zonder clubs uit ons land. Achtste finales Champions League Speeldata heenwedstrijden: 16/17 en 23/24 februari Speeldata returns: 9/1 Oen 16/17 maart LEAGUE VfB Stuttgart (Dui) - FC Barcelona (Spa) =HI Olympiakos (Gri) - Girondins Bordeaux (Fra) U Internazionale (Ita) - Chelsea (Eng) Bayern München (Dui) - Fiorentina (Ita) Hg CSKA Moskou (Rus) - Sevilla (Spa) Olympique Lyon (Fra) - Real Madrid (Spa) EQ FC Porto (Por) - Arsenal (Eng) AC Milan (Ita) - Manchester United (Eng) II II Derde ronde Europa League Speeldata: 18 en 25 februari Winnaars naar achtste finales Speeldata: 11 en 18 maart IUROPA LEAGUE Willem Adriaansens bron ANP T* HSV (Dui) - PSV (NED) Athletic Bilbao (Spa) - Anderlecht (Bel) 1 r Rubin Kazan (Rus) - Hapoel Tel Aviv (Isr) Villarreal (Spa) - VfL Wolfsburg (Dui) rr~ Atletico Madrid (Spa) - Galatasaray (Tur) Everton (Eng) - Sporting Lissabon (Por) EB E Hertha BSC (Dui) - Benfica (Por) FC Kopenhagen (Den) - Olympique Marseille (Fra) D ii 1 Panathinaikos (Gri) - AS Roma (Ita) Standard Luik (Bel) - Red Bull Salzburg (Oos) ïl ac 1 ■:.-+> Lille (Fra) - Fenerbah<;e (Tur) Liverpool (Eng) - Unirea Urziceni (Roe) EB 11 AJAX (NED) - Juventus (Ita) Fulham (Eng) - Shakthar Donetsk (Oek) li JIJ" Club Brugge (Bel) - Valencia (Spa) FC TWENTE (NED) - Werder Bremen (Dui) 'Ar- door Frans van den Nieuwenhof EINDHOVEN - Bijna dertig jaar na dato sloeg 'Das Ungeheuer' weder om toe. Tijdens de loting voor de tweede ronde van de Europa Lea gue koppelde Horst Hrubesch gis teren 'zijn' HSV aan PSV. Hrubesch was de man die in het najaar van 1980 twee treffers scoor de tegen het PSV van de toenmali ge trainer Thijs Libregts. Hij scoor de zowel in Eindhoven (r-i) als in Hamburg, waar de Duitse topclub met 2-1 won en PSV uit het Ue- fa-Cuptoernooi knikkerde. In het Zwitserse stadje Nyon joeg de voormalige international PSV giste ren weer de stuipen op het lijf Trainer Fred Rutten noemde de lo ting 'zwaar'. „Het is een mooi affi che, maar het had voor ons zeker eenvoudiger gekund", blikte hij vooruit op de dubbele ontmoeting in februari volgend jaar. De Hamburger Spielverein is van oudsher één van de toonaangeven de clubs in de Bundesliga, waaruit de club - als enige in Duitsland - nooit degradeerde. Voormalige sterspelers als Uwe Seeler, Kevin Keegan, Manfred Kaltz en Felix AMSTERDAM - Zwemmer Stefan de Die, afkomstig uit Terneuzen, is gisteren op de eerste dag van het Nederlands kampioenschap korte- baan in Amsterdam als derde geëindigd op de 50 meter vrije slag. Met 22,47 seconden moest de NZA-zwemmer twee tienden toe geven op winnaar Robin van Agge- le. De Die was als tweede naar de finale gegaan. Op de 200 meter wisselslag was er ook kans op een medaille voor de Zeeuws-Vlaming. Hij ging name- Magath bezorgden de immens po pulaire volksclub een wereldwijde reputatie. Ook dit seizoen strijdt de ploeg van trainer Bruno Labba- dia mee om de hoogste plaatsen. Rutten: „Het kwaliteitsverschil tus sen de Duitse competitie en de Ne derlandse is groot, vooral omdat de top veel breder is. Er is meer lijk met 2.02,95 minuten als eerste door naar de eindstrijd. Maar daar in was hij wat minder snel (2.03,49) dan in zijn voorronde, terwijl zijn concurrenten juist wat meer gas gaven. De Die werd daar door vierde. iudith Stap, lid van De Stormvogel uit Vlissingen, werd zestiende op de 200 meter rugslag. Ze klokte in de B-fmale 2.25,64. In de series had ze nog de elfde tijd (2.18,76) neergezet. Voor de B-finale van de 200 meter wisselslag, die ze als geld, dus zijn er betere spelers. De clubs in Duitsland worden elke week aangespoord om een absolu te topprestatie neer te zetten. Fy siek ligt het niveau hoger dan bij ons." Eljero Elia, Joris Mathijsen en Ro meo Castelen vormen de Neder landse inbreng bij HSV, dat de twaalfde bereikte, kwam ze niet opdagen. Haar serietijd was 2.20,68. Manon Minneboo, een clubgenote van Stap, werd 28e op de 100 school (1.16,18) en 21e op de 50 vrij (26,81). Merel van der Ent, ook van De Stormvogel, deed er 0,01 secon de langer over en werd op die af stand gedeeld 22e. Sonny Corré van Luctor en Emer- go noteerde de achttiende tijd op de 400 vrij (4.12,46). Zijn clubge noot Simon Edenburg werd vijf- voorbije jaren werd getraind door Huub Stevens en Martin Jol. Ande re sterspelers zijn de middenvel ders David Jarolim en Zé Roberto plus de aanvallers Mladen Petric en Marcus Berg (ex-FC Gronin gen). HSV staat momenteel vijfde in de Bundesliga, op vier punten van lei der Bayer Leverkusen. Rutten wil de ploeg eerst 'live' aan het werk zien, alvorens een gedetailleerd oordeel te kunnen vormen over de komende opponent. „Dan weet ik ook of het Duitse voetbal ons ligt. Zeker is dat ze over een heel goede mix tussen jeugd en ervaring be schikken", aldus de coach, die vo rig seizoen met Schalke 04 niet van HSV wist te winnen. Rutten noemde het gunstig dat de voorbereiding op beide duels geen organisatorische moeilijkheden zal opleveren. De reistijd is beperkt en hij is in staat om HSV zelf aan het werk te zien tegen VfL Wolfs burg (thuis op vrijdag 29 januari) en VfB Stuttgart (uit op zaterdag 13 februari). Als PSV erin slaagt om HSV uit te schakelen, komt het in de derde ronde uit tegen de winnaar van Athletic de Bilbao-Anderlecht. tiende op de 100 school voor jeugd 1 en 2. Zijn 1.09,10 was de 34e tijd overall. Op de 4x100 meter voor vrouwen eindigde het estafet teteam van De Stormvogel als acht ste. Nikita Kruis, Judith Stap, Me rel van der Ent en Manon Minne boo kwamen tot een eindtijd van 4.05,58. De vier mannen van Luc tor Emergo (Niek de Ridder, Sonny Corré, Simon Edenburg en Joeri van Wallenburg) werden tiende op de 4x200 meter. Hun tijd was 8.18,25. zaterdag 19 december 2009 NYON - Trainer José Mourinho stuit in de achtste finales van de Champions League met Internazio nale op een oude bekende. De Por tugees moet het met de kampioen van Italië opnemen tegen Chelsea, de Engelse club die hij tussen 2004 en 2008 ondet zijn hoede had. Internazionale, met spelmaker We sley Sneijder in de gelederen, start met een thuiswedstrijd. De acht ste finales van de Champions Lea gue bieden nog een ontmoeting tussen een Italiaanse en Engelse topclub. AC Milan werd gisteren tijdens de loting in Nyon gekop peld aan Manchester United. Bij de Italianen staan Clarence See- dorf en Klaas-Jan Huntelaar onder contract. Doelman Edwin van der Sar van Manchester United her stelt momenteel van een kniebles sure. Voor David Beckham komt een droom in vervulling. Hij keert met AC Milan terug bij de club waar hij zijn lange loopbaan be gon. Barcelona, de houder van de Champions League, ontmoet VfB Stuttgart, de Duitse club waar Kha- lid Boulahrouz weinig speeltijd krijgt. Real Madrid, met mogelijk Rafael van der Vaart, Royston Drenthe en Ruud van Nistelrooij, vervolgt de lange weg naar de fina le in het eigen stadion met twee wedstrijden tegen Olympqiue Lyon. De geblesseerde Robin van Persie ontbreekt nog tijdens beide duels van Arsenal tegen FC Porto. Het Bayern München van trainer Louis van Gaal, Arjen Robben Mark van Bommel en Edson Braaf heid stuit op Fiorentina. De overi ge duels zijn: Olympiakos Piraeus - Girondins Bordeaux en CSKA Moskou - Sevilla. De heenwedstrijden worden op 16, 17, 23 en 24 februari afgewerkt. De returns op 9,10,16 en 17 maart. NYON FC Twente vervolgt de Europa Lea gue met twee wedstrijden tegen Werder Bremen. Trainer Steve Mc- Claren van de koploper van de ere divisie bestempelde de Duitse te genstander direct na de loting als grote favoriet voor een plaats in de achtste finales. „Werder is top in Duitsland. Daarbij verloren ze vo rig jaar nog de finale van de Uefa", zei hij. FC Twente begint op 18 fe bruari met een thuiswedstrijd. De return is een week later in Bremen. ALMELO Heracles Almelo heeft gisteravond de thuiswedstrijd tegen VW-Ven- lo met 1-0 gewonnen. Door de vier de opeenvolgende zege klom de ploeg naar de vijfde plaats op de ranglijst. De Braziliaan Everton maakte de enige treffer. In de Jupiler League ging koploper De Graafschap thuis onderuit te gen FC Zwolle: 1-4. FC Eindhoven, getraind door Jan Poortvliet, won met 4-0 van FC Oss. SC Cambuur boekte een 0-4-overwinning bij Haarlem. AMSTERDAM - Een dag na de zeperd tegen Anderlecht werd in Nyon de komende opponent van Ajax in de Europa League ont huld: Juventus. „Een mooie, maar sterke club", zei trainer Martin Jol. Ajax treft in Juventus een tegenstander met ongeveer dezelfde prij- zenkast. De Italianen werden 27 keer landskampioen, twee keer minder dan de Amsterdammers. In 1996 stonden beide ploegen te genover elkaar in de finale van de Champions League. Na een 1-1-eindstand won Juve na strafschoppen. Een jaar later stond de tweestrijd opnieuw op het programma. In de halve finales waren de Italianen over twee wedstrijden te sterk. Juventus werd dit seizoen derde in de groepsfase van de Cham pions League. Op de laatste speeldag werd de ploeg van trainer en oud-speler Ciro Ferrara ruim geklopt door Bayern München: 1-4. „Voor Bayern waren ze dus te pakken, maar dat zegt natuurlijk niets over onze kansen", zei Jol. De huidige selectie van Juventus heeft een aantal belangrijke schakels: doelman Gianluigi Buffon, verdediger Giorgio Chiellini, middenvelder Mohamed Sissoko en de aanvallers Amauri en David Trezequet. Alessandro del Piero is de clubheld. Hij is al sinds 1993 in dienst.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 79