Flore streeft naar het hoogste S^X"8 399 ad cultuur: 37 Zoek de zon op! X Egypte DEBUUTROMAN Goesenaar heeft als schrijver internationale ambities Blof AllOIlk en agenda Hurghada Hotel Triton Empire*** Pei" Persoon REIZEN 5MP2009 zaterdag 19 december 2009 door Rolf Bosboom Hij zette, met zijn eerste boek, hoog in. „Ik wil de een verhaal verzin nen waarmee ik inter nationaal naar buiten kan", zegt Benn Flore uit Goes over zijn net verschenen roman Drie hoofden op een kussen. „Mijn doel is in Enge land en Amerika te worden uitge geven. Het is net als met voetbal: dat is ook leuk als je niet in het eer ste van Ajax speelt, maar uiteinde lijk is dat wel wat ik wil." Die extra n in zijn voornaam is zijn eigen toevoeging, om zijn schrijversactiviteiten te scheiden van de werkzaamheden voor zijn reclamebureau Florad. „Die n is be gonnen als een grapje, maar nu blijkt het vooral handig." Het schrijven is voor hem mede een vorm van carrièreplanning'. „Ik ben mijn zaak aan het afbou wen en werk nog maar halve da gen. Het lijkt me leuk dat als het helemaal voorbij is, het schrijvers werk een natuurlijke overgang is, want ik wil toch iets creatiefs blij ven doen. En met schrijven kun je bij wijze van spreken doorgaan tot je tachtigste. Je bent ook niet ge bonden aan een plek." Drie hoofden op een kussen speelt zich af tussen 1938 en eind jaren vijftig, voornamelijk in Nederland en Amerika. Het verhaal gaat over een jood, een christen en moslim die - gedreven door de voorgeschie denis van hun vaders - tot samen werking komen. Daarnaast laat de roman zich vooral ook lezen als een ware thriller. De internationale ambitie heeft Flore nog onverminderd, al is hem inmiddels wel duidelijk hoe groot de concurrentie is en dus hoe be scheiden zijn kansen. Tegelijker tijd kreeg hij in eigen land 'het ge luk in de schoot geworpen': Lem- mens bleek geïnteresseerd in het boek. „Dat is een kleine uitgeverij die zich richt op 'boeken die iets met je doen'. Dat van mij paste precies in dat plaatje. Het thema is dat mensen met een verschillende religieuze achtergrond moeten pro beren samen te werken in plaats van te kijken hoe ze verschillen van elkaar. Uiteindelijk hebben ze juist ontzettend veel gemeen." Flore is al halverwege een tweede roman. Daarbij probeert hij de nu opgedane ervaring te benutten. „Ik heb veel van dit boek geleerd. Literair gezien, qua taalgebruik, is het geen Reve. Wat ik gemerkt heb is dat ik situaties beeldender moet beschrijven. Je moet er als le zer middenin zitten. Nu is het nog te zakelijk geschreven. Maar ik ben heel blij dat het nu al in Neder land is uitgegeven. Dat is al meer dan ik had verwacht." Benn Flore, Drie hoofden op een kussen, uitg. Lemmens, 288 blz., €21,95 euro. MIDDELBURG - De albums Umoja van Blof, Millbrook USA van de Golden Earring en Hotel New York van Anouk gaan aan de leiding in de verkiezing van de beste Neder- popplaat van de jaren nul (2000-2009). Die vindt - via de si te van deze krant - plaats op www.hetbestevandejarennul.nl. Er is nog een week te gaan. De stemming sluit na Tweede Kerst dag. Albums die het ook goed doen zijn Lage Landen van Boude- wijn de Groot, Brussel van De Dijk, Wait for evolution van De Staat, 'n Ons geluk van Frans Bau er, The great escape van Ilse DeLan- ge, Pergola van Johan en Mother earth van Within Temptation. Net buiten de top tien, maar bepaald niet kansloos, staan The hermit ses sions van Kyteman en het titelloze debuutalbum van Spinvis. Het beste van de jaren nul is een Nederlandse variant op de vele lijstjes waarin op internet het bes te album van het eerste decen nium van de 21ste eeuw wordt aan gewezen. Op de gelijknamige site doen prominenten aanbevelingen voor het uitbrengen van een stem. Zo tipt Frits Spits Anouk en Blof (maar dan wel de albums For bit ter or worse en Blauwe ruis), onder steunt Lenette van Dongen (in een ingesproken video) Spinvis, breekt Joost Zwagerman een lans voor Johan en spreekt minister Ro nald Plasterk zijn waardering uit voor Celia trigger van Marike Jager. Op oudjaarsdag wordt de plaat van de jaren nul bekendgemaakt. O Nog niet gestemd? www.hetbe- stevandejarennul.nl Benn Flore, met de omslag van zijn roman op groot formaat: „Mijn uiteindelijke doel is in Engeland en Amerika te worden uitgegeven." foto Willem Mieras Meer agendanieuws op de website van deze krant. OP PAD ZATERDAG 19 DECEMBER Kerstmarkt Veere, (in Dickenssfeer), Goesche Koor- enmarkt, 11.00-17.00 uur; Goes, Ambachtscentrum, 13-17 uur. Goes Danceworkshop against malaria bij Mo ves! Moves! Dance Warehouse Goes.Sta- tionsplein 15, 19.00 uur. Vlissingen Kinderkerstfeest Go(o)d Times Centrum, Voltaweg 3, 17.00- 19.00 uur Kinderworkshop sfeerlichtjes maken, Miniclub De Dagvlinders, Kleine Markt 5, 13.00-17.00 uur Multiculturele wintermarkt. Georgani seerd door de Stichting Walcheren Mo zaïek. Kunstenaars, muzikanten en ver schillende culturele organisaties presen teren zich met kraampjes en optre dens. Oude Markt, 11.00 - 16.00 uur. Kerstconcert van The Saints. Ter Reede (Atrium), 20.00 uur. ZONDAG 20 DECEMBER Kerstmarkt Veere, (in Dickenssfeer), Goesche Koor- enmarH, 11.00-17.00 uur; Goes, Ambachtscentrum, 13-17 uur. Zoutelande Kerstconcert door muziekvereniging Luctor et Emergo en het koor Exaudi, met traditionele en moderne kerstlied jes. Catharinakerk, 19.30 "uur. PODIUM ZATERDAG 19 DECEMBER Domburg Kerstconcert Brassband Apollo en trom bonekwartet Trombonata. Zaal Schut tershof, 19.30 uur. Middelburg Theatergroep Duinart brengt een herha ling van de kerstvoorstelling 'Scrooge Marley', naar het verhaal van Charles Dickens. Bewerking en regie: Peter Adriaanse. 't Spiegeltheater, 20.00 uur. Kloosterzande Leerlingen van de muziekschool Hulst presenteren 'Een warm Winterconcert' Hof te Zande kerk, 15.00 uur. Kortgene Rockband Boner treedt op. Graaf van Buren, 21.30 uur Kruiningen Mandolineorkest Excelsior, o.l.v. Cor Roozendaal verzorgt een kerstconcert. Ook is er een optreden van The Young Harpists, een groep harpspelende jon ge dames, onder leiding van Ineke de Vente. Het Zeeuws Mannen Ensemble onder leiding van Jan v.d. Bos zingt en kele kerstnummers. Johanneskerk, 19.30 uur Middelburg Het Madrigaalkoor van de Zeeuwse Muziekschool zingt kerstliederen uit Duitsland, Spanje, Engeland en Neder land. De Drukkerij, 15.00-16.30 uur. Het Middelburgs Kamerkoor verzorgt het adventsconcert.Koorkerk, 16 uur. Theatergroep Duinart brengt een her haling van de kerstvoorstelling 'Scroo ge Marley', naar het verhaal van Char les Dickens, 't Spiegeltheater, 20 uur. Wintertimeconcert van koor A58. Concertzaal, 20.00 uur. Oost-Souburg Concert Vlissingse brassband Caecilia sa men met de slagwerkgroep OKK uit Westkapelle. Kerk Oranjeplein, 20uur. Oud-Vossemeer Concert Polyhymnia ter gelegenheid van het afscheid van dirigente Hannie Droogers. Hervormde kerk, 19.30 uur Vlissingen Ska-feest met Bazzookas en ska-dj Mr DJD. De Piek, 22.00 uur, zaal open 21 uur De Vlissingse Oratorium Vereniging presenteert een kerstconcert met als hoofdmoot het Kerstoratorium van de Duitse barokcomponist Carl Heinrich Graun. St. Jacobskerk, 19.30 uur Kerstconcert The Saints, Ter Reede, atrium, 20.00 uur. SUPERLASTMINUTE. -- 8 dagen o.b.v. All Inclusive Vertrek 5 of 9 januari Reisnummer VLEG51 -22 Prijs is vanafprijs p.p. (2 pers. bezetting) incl. retourvlucht, 7 nachten o.b.v. All Inclusive, luchthavenbe lasting, brandstof- en veiligheidsheffingeri. Excl. Calamiteitenfonds en eventuele vluchttoeslagen www.oad.nl/aanbiedingen 0900-8482 (0,15pm) of ga naar uw ANVR-reisbureau van-4@gr

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 75