'Het was een duur 441 sport Roy Makaay krijgt kans in de spits van Feyenoord Cruciale duels in eredivisie driebanden Wij gaan weer ope Rentmeester komt niet verder dan remise Van der Sar herstelt in Nederland Schweertman mist hoofdtoernooi Cielo zwemt wereldrecord Sven Nys wint Scheldecross TOPTENNIS Angelique van der Meet (18) komt steeds ho ger op de wereldranglijst voor senioren. Ze heeft net een serie toernooien achter de rug. zaterdag 19 december 2009 TILBURG Rianka Rentmeester staat nog steeds gedeeld vierde in het NK dammen voor vrouwen. Gisteren had de Nieuwdorpse te gen Marijke Koers voortdurend het beste van het spel, maar de speel ster uit Molenaarsgraaf forceerde in het eindspel de remise. Rentmeester, die vandaag tegen hekkensluiter Mariëlle Meijer speelt, deelt de vierde plaats met de Groningse Heike Verheul. Nina Hoekman staat eerste. MANCHESTER Doelman Edwin van der Sar laat zich in Nederland aan zijn gekwet ste knie onderzoeken. Dat heeft Alex Ferguson gisteren laten we ten. „Hij krijgt een paar dagen vrij af Verandering van omgeving is goed voor hem. Een Nederlandse arts gaat naar zijn knie kijken." De 39-jarige Van der Sar kwam op 21 november tijdens de competitie wedstrijd tegen Everton (3-0) in botsing met Tim Cahill. Hij is daar na niet meer in actie gekomen. PALMA DE MALLORCA Squasher Piëdro Schweertman is er niet in geslaagd het hoofdtoer nooi van het proftoernooi in Pal- ma de Mallorca de halen. De 26-jari- ge Koudekerkenaar sneuvelde in de derde kwalificatieronde. Schweertman had in de eerste ron de een bye, won daarna van de Spanjaard Daniel Pascual, maar ver loor vervolgens van de Engelsman Ben Coleman. De gamestanden in de lange en spannende partij wa ren 11-710-12 6-1111-9 11-9. SAO PAULO De Braziliaanse zwemmer Cesar Cielo heeft tijdens nationale kam pioenschappen in Sao Paulo het we reldrecord op de 50 meter vrije slag verbeterd. Hij kwam gisteren tot een tijd van 20,91 seconden en dook daarmee onder de oude top tijd die op naam stond van de Fransman Frederick Bousquet: 20,94. Cielo, olympisch kampioen op dit onderdeel, bezit ook op de 100 me ter vrije slag het wereldrecord. ANTWERPEN - De Belgische veldrij- der Sven Nys heeft gisteren de vijf de editie van de Scheldecross ge wonnen. Hij bleef in Antwerpen zijn landge noot Tom Meeusen en de Tsjech Zdenek Stybar voor. De wedstrijd werd met een kwar tier ingekort, tot 45 minuten, om dat vlak voor aanvang van de race een explosief vlakbij het parkoers werd gevonden. Gerben de Knegt was de beste Ne derlander. Hij werd vijfde. Bij de vrouwen ging de zege naar Daphny van den Brand. SLUISKIL - In de eredivisie drieban den staan morgen twee cruciale duels op het programma. Delta/Fast Bouwservice gaat in Ba- rendrecht de confrontatie aan met het nummer twee Van Donge de Roo terwijl Verbrugge Termi nals in eigen huis Twentevisie treft. Delta/Fast mag tegen Dick Jaspers, Torbjörn Blomdahl, Martin Hom en Jean van Erp bewijzen met recht koploper te zijn. Eén ding staat vast. Zelfs wanneer wordt verloren is de ploeg uit Sluis kil winterkampioen, maar is de voorsprong wel in een klap gehal veerd. Voor Verbrugge Terminals staan er "andere belangen op het spel. Tegen Twentevisie, met Chris tian Rudolph, Anno de Kleine, Da ve van Geel en Stefan Lenting, moet worden gewonnen om de gasten voorbij te steken op de rang lijst maar ook om de overige con currentie achter zich te houden. Beide wedstrijden beginnen om 13.00 uur. Verbrugge speelt in ho tel Daüinga in Sluiskil, Delta komt in actie in café De Uitspanning in Barendrecht. Stand eredivisie driebanden: Delta - Fast 10-19, Crystal Kelly 10-15, Van Donge Sc De Roo 10-15, Maas/Las Montage Holland 10-11, Snellen Recy cling 10-11, Dekker Keukens 10-11, DKM Tools/Nedglas 10-8, Twentevisie 10-7, MCR Metaalconservering 10-7, Verbrugge Terminals 10-6, A1 Biljarts 10-6, Schuier Cues 10-4. door Roeland van Vliet HALSTEREN - Tennisster Angelique van der Meet heeft de komende zes weken rust, vertelt ze. Maar dat wil niet zeggen dat ze kan luie ren. „Nee, het houdt in dat ik even geen toernooien speel. Maar ik ga wel hard trainen. Het is goed om nu even een lange periode te ne men om nieuwe dingen in m'n systeem te krijgen." De achttienjarige inwoonster van 's-Heer Abtskerke, de huidige nummer 679 van de wereld, smok kelt wel een beetje. De komende week doet ze namelijk mee aan het gemengddubbel tijdens het Zuidwest Lease toernooi in Goes. „Dat is nog wel te combineren", stelt de speelster die vorig jaar de halve finales van het enkel-, dub bel- én gemengddubbelspel haal de. Van der Meet maakte in 2009 een grote ontwikkeling door. In het ju niorencircuit, waarin ze zich tot juni ophield, boekte ze successen in Chili en Duitsland. Bovendien haalde ze op het heilige gras van Wimbledon de tweede ronde. Bij de senioren timmerde ze flink aan de weg in Enschede, Almere en Alphen aan den Rijn. En op reis langs toernooien in Turkije, Span je en Australië sprokkelde ze ook nog wat punten voor de wereld ranglijst, waardoor ze in zes maan den zo'n driehonderd plaatsen steeg. In totaal heeft de Bevelandse nu 31 rankingpunten. De laatste daarvan pakte ze een maand geleden in Es- perance, Down Under. Ze haalde daar op eigen kracht - dus door de drie kwalificatierondes te overle ven - de eerste ronde van een 25.000 dollar toernooi. Ze kwam in haar eerste partij met 5-3 voor in de derde en beslissende set, maar opeens speelde haar tegen standster het beste tennis van de wereld en verloor ze dus. „Het was best een goede wedstrijd", zegt ze nu. „Maar ik heb wel een mooie kans laten liggen." In de twee weken daarna, in Kal- goorlie en Bendigo, was ze minder succesvol. Beide keren sneuvelde ze in de kwalificaties en in die zon nige plaatsen pakte ze dus geen punten. „Achteraf gezien was het dus een héél duur puntje in Èspe- rance", stelt Van der Meet met ge voel voor ironie. Maar de pupil van Gillis van de Gruiter, die haar al zeven jaar traint, had de ervaring niet willen missen. „Ik was niet eerder zo lang en zo ver van huis geweest." Bo vendien zijn rankingpunten niet altijd het allerbelangrijkst, vindt ze. „Als je goede wedstrijden speelt, komen de resultaten van zelf En ik vind het een goede wed strijd wanneer ik m'n eigen doel stellingen haal. Eén daarvan is: de hele wedstrijd overzicht houden. Weten wat er gebeurt en kunnen zien waar het goed of fout gaat." Angelique van der Meet was in Au stralië samen met Nicolette van Ui- tert en Richel Hogenkamp. De laat ste twee zitten bij Jong Oranje en kregen een groot deel van hun reis bekostigd door de KNLTB, de Zeeuwse zit niet in de talenten- groep van de bond en moest dus zelf voor de financiering zorgen. „Voor mij was alleen de begelei ding gratis", vertelt ze met een glimlach. „Maar ik was allang blij dat ik de kans kreeg om mee te gaan." Van der Meet gaat luchtig om met het gegeven dat ze niet bij Jong Oranje zit. „Het is een keuze van de bond." En ze slaagt er ook nog in haar eigen boontjes te doppen. Ze pakt prijzengeld, krijgt onder steuning van de stichting Junior Top Tennis, heeft een nieuwe per soonlijke sponsor én bezorgt elke ochtend de PZC. „Vanochtend nog ben ik om zes uur gaan lopen. Ik ben het inmiddels gewend. En als ik om acht uur moet trainen, be gin ik nog vroeger met het bezor gen. Anders ben ik niet op tijd in Halsteren." In de weken dat Van der Meet van huis is om toernooien te spelen, neemt haar moeder het krantenlo pen over. „Goed hè. Echt respect voor mijn moeder." In 2010 zal Van der Meet, die zo door Barry van der Hooft ROTTERDAM - Het gros van de erva ren spelers bij Feyenoord is dit sei zoen vooral wisselspeler. Je zou verwachten dat ze hun pijlen vol onvrede wel eens op Mario Been zouden richten, maar dat is nog steeds niet het geval. „Er is er dit seizoen nog niet één boos op me geworden", vertelde de trainer gisteren. „Dat meen ik echt. Het zegt veel over hun instel ling. Ik ben tevreden over die gas ten. Als het nodig is, kan ik moeite loos een beroep op ze doen." Hij zag het vorige week aan Kevin Hof land, die in Heerenveen voor de eerste keer dit seizoen in de basis startte. De centrale verdediger scoorde, speelde een uitstekende wedstrijd, maar is vanavond in het thuisduel met Willem II niet van de partij. Hofland miste vanwege griep de trainingen van donderdag en giste ren en behoort daarom niet tot de selectie. „Maar als hij wel fit was geweest, had ik ook weer voor Ba- hia gekozen. André speelt dit sei zoen goed en het zou niet eerlijk tegenover hem zijn om hem nu te passeren." Terwijl Hofland vanavond ont breekt, krijgt een andere dertiger wel weer een kans. Roy Makaay be gint tegen de Tilburgers in de ba sis, Jon Dahl Tomasson wordt daar door de aanvallende middenvel der. „Roy heeft het als invaller steeds goed gedaan", aldus Been. „Hij weet wat ik van hem ver wacht en probeert dat zo goed mo gelijk in te vullen. Dat hij speelt, heeft ook te maken met de tegen stander. Ik verwacht dat Willem II afwachtend zal voetballen en dat wij veel op hun helft spelen. Dan is Makaay op zijn best." Tim de Cler en de volgens Been ook nog steeds niet honderd procent fitte Jonathan De Guzman ontbreken. Been geeft op de bank de voor keur aan de A-junioren Stefan de Vrij en Luc Castaignos. De trai ning van gisteren bleef beperkt tot wat lopen rond het besneeuwde veld in de Kuip. Sinds het veld voor het Maasgebouw werd opge offerd voor een nieuwe parkeer plaats, beschikt Feyenoord niet meer over een verwarmd trainings veld. „Een topclub als Feyenoord be hoort dat wel te hebben", meende Been. „Deze situatie is niet ideaal. Alleen kost zo'n veld met verwar ming 250.000 euro. Iedereen weet dat deze club dat bedrag niet even neer kan leggen. Dus als er nog een rijke supporter is, mag hij zich van mij melden." Bowling en partycentrum "De Kruitmolen" Kruitmolenlaan 129 4337 KP Middelburg T. 0118-634862 if t Vanaf maandag 21 december 2009 bent u weer van harte welkom! Angelique van der Meet hoopt in

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 72