Nachtzorg verdwijnt uit Harlekijnflat 5Xf *«nce I land 131 Celstraf geëist voor reeks inbraken Politie gaat niet uit van brandstichting schuur 'Ilonka Toth werd als vuilnis achtergelaten' GH«ntUuRG SVRZ Bewoners Weyeblick onzeker over hulp Parkeergarage Goes is geopend Sfeervolle keukens zaterdag 19 december 2009 m mmmzsmm v mmsm^emssmsm - m spMsasss^i s door Miriam van den Broek VLISSINGEN - De 24-uurs zorgpost van de Stichting Voor Regionale Zorgverlening (SVRZ) verdwijnt per 1 januari uit de Harlekijnflat in Vlissingen. Voortaan zal de dienst doende zorgverlener op afspraak of na een hulpoproep naar de cliënten toe rijden. Over de verandering is afgelopen week onrust ontstaan. Met name onder bewoners van appartemen tencomplex Weyeblick in Pape gaaienburg, die voor hun nachtelij ke zorg ook afhankelijk zijn van de post in de Harlekijnflat. Ze zijn bang dat de zorgverlener pas drie kwartier na de oproep ter plaatse kan zijn. Ook wethouder Frans Prins zegt onaangenaam verrast te zijn over de beslissing van de SVRZ. De zorgstichting heeft hem niet ingelicht. Volgens Rien Heijboer, directeur van de SVRZ, is de maatregel hard nodig. Er zijn volgens hem mo menteel te weinig mensen in de Harlekijnflat die zorg nodig heb ben. „We moeten nog efficiënter zijn, want er komt steeds minder geld beschikbaar." Volgens Heij boer is op een goede manier met de bewoners van de Harlekijnflat gepraat en is er niemand die door de verandering overweegt te ver huizen. Voor de bewoners van Weyeblick verandert er helemaal niets, benadrukt hij. „Als zij 's nachts zorg nodig hebben, dan bellen ze ons en komt de dienst doende zorgverlener eraan. De nachtdienst in de Harlekijnflat ver andert eigenlijk in een standplaats in een auto." Omdat er voor Weyeblick niets verandert, vindt de SVRZ het niet nodig om de bewoners van dat complex in te lichten. Maar door de onrust is er ruis ontstaan. Zo hebben de bewonerscommissie van Weyeblick en fractievoorzitter Ton de Nooij van GroenLinks te horen gekregen dat de SVRZ de maximale aanrijtijd van dertig mi nuten loslaat. Volgens Heijboer is niets minder waar. „Binnen dertig minuten willen we bij de cliënt zijn. Dat is en blijft ons streven." GOES - Een 36-jarige Goesenaar hoorde deze week op de zitting van de rechtbank een gevangenis straf van dertig maanden - waar van negen voorwaardelijk - tegen zich eisen in verband met twaalf inbraken en diefstallen in Zeeland. Ook vindt de officier van justitie dat hij onder toezicht van de re classering moet komen te staan. De Goesenaar heeft zijn daden er kend. Het ging hem voornamelijk mm mm .0 s om geld, mobieltjes en laptops. Tij dens de behandeling van de zaak verklaarde hij zonder enige vorm van inkomen te zijn en daarom moest inbreken en stelen om te overleven. Uitspraak 30 december. LEWEDORP - De politie gaat voorals nog niet uit van brandstichting in een schuur aan de Oude Kraaijert- sedijk in Lewedorp. Het gebouw brandde in de nacht van donder dag op vrijdag volledig uit. Een aanpalende woning en schuur zijn behouden. Bij de brand vielen geen gewon den. Er kwamen geen schadelijke stoffen vrij. De schuur was groten deels gevuld met hooi en stro. De eerste prioriteit van de brand weer was om te voorkomen dat het vuur naar de woning zou over slaan. Door de noordoostelijke wind was dat gevaar aanzienlijk. De brandweer rukte donderdag avond rond elf uur uit voor de brand. Rond kwart voor een 's nachts hadden de brandweerlie den het vuur onder controle, waar na zij de schuur gecontroleerd lie ten uitbranden. door Emile Calon MIDDELBURG - Zeventien maanden na de gewelddadige dood van Ilon ka Toth heeft de rechtbank be paald dat een Vlissinger (54) daar voor verantwoordelijk is. De man werd een week na de dood van Toth (42) opgepakt en hield, on danks meer dan twintig intensieve verhoren, vol dat hij niets te ma ken had met haar dood. Ook giste ren liet hij direct weten dat hij het niet eens is met zijn veroordeling - twaalf jaar cel - en in hoger beroep gaat. Opmerkelijk genoeg herhaal de hij niet zijn uitspraak "Ik ben geen moordenaar', die hij als een mantra bijna alle voorgaande zit tingen aan het slot liet horen. De rechtbank vindt hem schuldig omdat veel bewijzen in zijn rich ting wijzen. Het gaat dan vooral om de DNA-delen die gevonden zijn op het moordwapen en op een handdoek die op de Noorder begraafplaats is gevonden. Het gaat niet om complete DNA-profie- len maar wel om delen DNA. On derzoek door het commerciële bu reau IFS heeft de rechtbank over tuigd dat die DNA-sporen wel af komstig moeten zijn van de ver dachte. Het gedrag van de verdachte heeft ook bijgedragen aan zijn veroorde ling, zo blijkt uit het vonnis dat rechtbankvoorzitter S. Meeuwis gisteren voorlas in aanwezigheid van de voltallige meervoudige ka mer. Gedurende de dag voor de moord en de ochtend voor de moord belde de Vlissinger een aan tal malen naar Ilonka Toth. Hij was verliefd op haar e'n zocht con tact. Na haar dood zocht hij geen enkel contact meer met haar. De rechtbank vindt dat zeer verdacht. Ook schoor de man zijn snor af De rechtbank denkt dat hij dat deed om herkenning door even tuele getuigen te voorkomen. Zijn alibi voor de middag en avond van de 5e juli is door de rechtbank ook betiteld als 'zeer zwak'. Volgens de rechtbank heeft de man Toth op brute wijze van het leven beroofd. „Hij heeft haar min stens twee keer met een marme ren grafrand op het hoofd gesla gen en haar achter een graf steen als vuilnis achtergelaten." GOES - Wethouder Rinus Diele- man heeft gistermiddag de nieuwe parkeergarage aan de Goese West- wal geopend. Vanaf 16.00 uur was de parkeergarage open voor pu bliek. Het tarief is 50 eurocent per 25 minuten. Parkeerders betalen achteraf Dat is nieuw ten opzichte van de bestaande parkeerterrei nen, waar vooraf moet worden af gerekend. Met 512 parkeerplaatsen is de parkeergarage (kosten: 19,1 miljoen euro) de grootste van Zee land. Voorlopig zijn alleen de eer ste drie bouwlagen beschikbaar voor parkeerders. Wordt het een prachtige moderne of een stijlvolle klassieke? Laat u inspireren in onze showroom en ontvang advies op maat Waldammeweg 2,4338 PJ Middelburg Tel: 0118-625055 www.raabkarcher.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 67