zeelandI 27 lukt beter dan helemaal in je eentje 50% KORTING 'Het vergt gewoon wat gedragsverandering' SUPER WINTERSALE Expositie 'Vijf jaar na Tsunami' JAGUAR UITVERKOOP Burberry, Tod's 'Armani, Cucinelli DELSCHER. Alleen PvdA tegen gifspuit in plantsoenen vanaf vandaag andere koopjes zaterdag 19 december 2009 „Kenmerkend voor WLC is vooral het wedstrijdelement." Welzijnscoach Connie Huibregste. „Bij ieder pondje dat een deelnemer aankomt, moet één euro worden betaald." Eén van de speStregeis tijden een WIC-cursus. door Ali Pankow Afvallen, het woord al leen al is voor velen beladen. In tal van re clame-uitingen vlie gen de diëten en af slankmethoden je, zeker straks na de feestdagen, weer om de oren. „Doe het in groepsverband, onder begeleiding én met verstand van zaken", luidt de boodschap van welzijnscoach Connie Huibregste uit Serooskerke. Zij weet uit ervaring dat afvallen binnen een groep beter gaat dan helemaal in je eentje. Ze heeft zo juist de allereerste zogeheten Weight Loss Challenge (WLC) groep op Schouwen-Duiveland met succes afgerond. WLC? Alleen de klank van de let ters roept al enige scepsis op. Het klinkt als de zoveelste methode, die veel belooft, maar niks doet en veel geld kost. „Kijk maar naar de resultaten", pa reert Huibregste deze kritische kanttekening. „De zeventien deel nemers zijn samen 85 kilo en maar liefst 323 centimeter vet kwijt geraakt. Tijdens de cursus van twaalf weken leerden de deel nemers hoe ze zelf verantwoorde voedselkeuzes kunnen maken. Dat doen zij aan de hand van de lessen over onder meer eiwitten, koolhy draten, etiketten lezen, buitens huis eten en dergelijke. Er is geen specifiek dieet verbonden aan de cursus. De deelnemers kiezen zelf hun methode aan de hand van het geen ze leren." Huibregste erkent dat de methode WLC is gelanceerd door Herbalife, producent van maaltijdvervangers en -supplementen. „Maar die pro ducten worden niet specifiek voor geschreven binnen de WLC-cur- te afvallers per week en voor krui dendrankjes en gezonde snacks tij dens de wekelijkse bijeenkomsten. En een groot deel van de inleg gaat in de prijzenpot. Dat geld is bestemd voor de winnaars op de eerste, tweede en derde plaats, die in verhouding met hun gewicht aan het begin het meeste zijn afge vallen na die twaalf weken." De winnares van de eerste Schou- wen-Duivelandse groep bereikte haar succes niet door middel van een bestaand dieet, maar door zelf doordacht haar maaltijden samen te stellen. Voor Huibregste biedt dit een mooi bewijs van de algeme- „De zeventien deelnemers zijn samen 85 kilo en maar liefst 323 centimeter vet kwijt geraakt." sus", benadrukt zij. Volgens haar gaat het er juist om dat de deelne mers bewust eigen keuzes maken. „Kenmerkend voor WLC is vooral het wedstrijdelement", laat Hui bregste weten. Zij legt uit hoe het werkt: „Elke deelnemer betaalt aan het begin van de cursus 60 eu ro. Een klein deel daarvan geldt als vergoeding voor de onkosten van wekelijkse cadeautjes voor de bes- foto Ronald den Dekker Ga geen boodschappen doen met een lege maag. Het is een veel gehoord en voor de hand liggend advies om de verleiding van allerlei aanko pen te kunnen weerstaan. „Maar het werkt wel, dus doe je er goed aan het advies op te volgen", weet Connie Huibregste. Volgens haar is het met succes volbrengen van de cursus Weight Loss Chal lenge vooral een kwestie van ge dragsverandering. Tijdens de twaalf bijeenkomsten leert zij de deelnemers allerlei be langwekkende zaken over voeding. De eerste les bijvoorbeeld is ge wijd aan eiwitten. „Bijna iedereen heeft daar een tekort aan, dus advi seer ik een schema bij te houden hoeveel eiwitten je per week nut tigt." Dat lijkt misschien een heel ne opzet van de WLC-methode. Niet alleen de drie mensen die pro centueel het meeste gewicht had den verloren, vielen in de prijzen. Ook degene die het meest in om vang was afgeslankt werd beloond met een geldprijsje. Om de deelnemers extra te motive ren hun doel te bereiken, wordt ook nog de zogeheten 'penalty pot' ingezet. Voor elke cursist geldt dat één van de twaalf bijeenkom sten mag worden gemist. Wie va ker verstek laat gaan, moet vijf eu ro in de penalty pot gooien. En bij ieder pondje dat een deelnemer aankomt, moet één euro worden betaald. De eerste WLC-groep op Schou wen-Duiveland is op 14 september begonnen. De deelnemers kwa men wekelijks op de maandag avond bijeen in gebouw De Drie hoek in Zierikzee. Huibregste ver zorgde met twee collega-coaches de begeleiding. „Zo'n bijeenkomst duurt anderhalf a twee uur en be staat uit drie onderdelen. We be ginnen met wegen en meten. Dat gebeurt individueel. Dan wordt er een les gewijd aan zaken die met voeding te maken hebben. Daarin verstrekken we ook adviezen over boodschappen doen en over uit eten gaan. Ten slotte wordt in klei ne groepjés elke cursist persoonlijk gecoacht en wisselen de deelne mers ook adviezen uit." De eerste WLC-groep is nu dus kort voor de kerstdagen afgerond. De coach heeft er alle vertrouwen in dat de 'afgestudeerde cursisten' de culinaire verleidingen daarvan straks goed aankunnen. karwei, maar in de praktijk valt dat mee, volgens haar. „Als. je het eenmaal genoteerd hebt, weet je de volgende keer wel hoeveel ei witten er in een boterham met kaas zitten." Uiteraard komen ook koolhydraten en vetten aan de or de, evenals de verschillen daarin en de combinatie ervan. „Ook als je uit eten gaat, dien je be wuste keuzes te maken: liever vis dan vlees bijvoorbeeld. Maar mocht je toch vlees nemen dan weer liever met een rode saus dan met een witte." En hoe zit het met een glas wijn bij het eten? „Dat mag best, maar besef dan dat een droge, rode wijn de voorkeur ver dient boven een zoete witte wijn." Huibregste zelf overweegt overi gens geen kerstdiner. Zij gaat skiën met de feestdagen. Tijdens de cursus Weight Loss Challenge wordt de weegschaal goed in de gaten gehouden. foto Ronald den Dekker Grote Kade 40/42 GOES Segeersstraat 66/68 MIDDELBURG OUWERKERK - De beelden van de Tsunami staan bij veel mensen op het netvlies alsof het gisteren ge beurd is. Toch is het tweede kerst dag alweer vijf jaar geleden dat de zeebeving en vloedgolf Azië trof Al snel na de tsunami kwamen al lerlei hulpacties op gang. Met een expositie wil het Waters noodmuseum in Ouwerkerk laten zien wat in vijf jaar tijd met alle donaties is gedaan en hoe het land schap weer is opgebouwd. Ook zijn er foto's te zien van het mu seum in het Sri Lankaanse Telwat- ta. De expositie wordt woensdag om 13.30 uur geopend door Kuma- ri Bevelander, die via Stichting Ku- mari hulpprojecten in haar zwaar door de tsunami getroffen geboor teland Sri Lanka opstartte. Uw Regionaal Jaguar Centrum BOGAERS JAGUAR GOES ANTHONY FOKKERSTRAAT 77 4462 ES GOES T. 0113-271817 www.bogaers-jaguar.nl Grote Markt 11-13, Goes www.delscher.nl ZIERIKZEE - De gemeente gaat on kruid toch bestrijden met gif. En kel het middel Casoron gaat in de ban. Dat heeft de gemeenteraad in meerderheid besloten. Het college wilde geen gif meer gebruiken en alleen nog schoffelen. Dat kost per jaar 160.000 euro extra. WD, LSD en SGP kwamen donderdagavond met een amendement, waarin wordt voorgesteld de toegestane bestrijdingsmiddelen te blijven ge bruiken en bovendien voor 17.000 euro extra te wieden bij sportpar ken. Dat spuiten mag niet meer kosten dan 134.000 euro per jaar; de gemiddelde kosten van uitbeste ding. Alleen de PvdA hield voet bij stuk en koos voor schoffelen. domburg men's fashion Ooststraat 2, tel. 0118-584303

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 63