Afvallen in een groep Dit jaar ruim 48 ton kunststof ingezameld 261 wam BIJ NADER Vermoorde Rotterdammer nooit veroordeeld voor drugshandel M U Hoofd Bedrijfsbureau ZEE www.muzeeum.nl H fl Blikmuseum ook op Volkskerstzangdienst tweede Kerstdag open in de Nieuwe Kerk Kerstnachtdienst in de Jacobuskerk Ijsbaan van Zierikzee gaat vandaag open zaterdag 19 december 2009 MIDDELBURG - In de Provinciale Zeeuwse Courant zijn woensdag 25 november en woensdag 9 de cember berichten verschenen over de rechtsgang tegen een 27-jarige Rotterdammer wegens drugshan del in Zierikzee en in Rotterdam. In die berichtgeving wordt ook de rol van de in december 2008 in Rotterdam doodgeschoten Rotter dammer Projol Zeegers. toegelicht. Daarbij wordt gesteld dat deze Projol Zeegers als drugsdealer be trokken was bij het opzetten of runnen van een drugsnetwerk. Zijn betrokkenheid is echter nooit bewezen. Projol Zeegers is nooit strafrechte lijk veroordeeld voor de handel in drugs. door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - Op Schouwen-Duive- land is het afgelopen half jaar 48,4 ton plastic gescheiden ingezameld. Er staan nu 28 oranje containers in vrijwel alle woonkernen van het eiland. Begin volgend jaar wordt bekeken of er nog meer no dig zijn. Schouwen-Duiveland is op 1 juli begonnen met het gescheiden inza melen van plastic. Toen werden achttien containers geplaatst in tien woonkernen. Omdat de inza meling 'bemoedigend van start is gegaan', zoals districtshoofd reini ging Kurt Stassen het uitdrukt, is half oktober besloten tien contai ners bij te plaatsen. In vrijwel alle Schouwen-Duivelandse kernen staan nu een of meer plasticbak- ken. Aanvankelijk lag op drukke plaat sen - vooral bij winkelcentra - veel zwerfvuil. Dat probleem is, vol gens Stassen, opgelost door op die Het Zeeuws maritiem muZEEum zoekt een RENESSE ZIERIKZEE Het Blikmuseum in Renesse is ook tijdens de komende feestdagen open, om precies te zijn op zondag 20 december, tweede kerstdag en zondag 3 januari, steeds van 13.00 tot 17.00 uur. Het Blikmuseum van Annemarie Heiligers is te vinden aan de Capelweg in Renesse. www.pzc.nl MEEST GELEZEN 1Eerste borrel Scheepswerf. 2. Schaatsen in Zierikzee. 3. Bedrijf mag 3 uur malen. Tips naar Schouwen-Duiveland@pzc.nl Het laatste regionieuws op www.pzc.nl/schouwen-duiveland In de Grote of Nieuwe Kerk in Zie rikzee wordt op kerstavond 24 de cember een interkerkelijke volks kerstzangdienst gehouden. Aan de dienst werken mee Koninklijke Harmonie Kunst en Eer en het jeugdorkest van Kunst en Eer on der leiding van Dirk Verholle en het klarinetkwartet van Eric van Dijk. Thema van de dienst is 'Lief de is licht'. Aanvang 19.30 uur. RENESSE In de Jacobuskerk in Renesse wordt donderdag 24 december een kerstnachtdienst gehouden. Het Kerkkoor Renesse zingt onder lei ding van organist Kees Groenleer onder meer 'What child is this, who laid to rest' en 'Joy to world'. Verder werkt mee het Schouws Ko perensemble onder leiding van Henk Blom. Annemarie Heiligers verzorgt een declamatie. Aanvang 22.00 uur. „De Weight Loss Challenge is een fantastische uitdaging om op een gezellige manier gewicht te verliezen." promotekst op de website www.wIc-zeeBarodl.roB. plaatsen de containers vaker te le gen en tegelijk met de lediging de omgeving op te ruimen. „We zijn nu bezig aan een evalua tie", zegt Stassen. „Daarna bekij ken we of er nog meer containers bij moeten komen of dat we ze op andere plaatsen moeten zetten. De inzameling van kunststof gaat goed, maar kan nog veel beter." Op Walcheren, waar op 1 decem ber is begonnen, gaat de inzame ling harder dan verwacht.-Zowel Middelburg, Vlissingen als Veere constateren dat het aanbod de ca paciteit overtreft en nemen maatre gelen in de vorm van extra contai ners en vaker legen. Dat laatste moet ook het zwerfvuil bij de con tainers tegengaan. Volgens de Mid delburgse projectleider Ad van de Pas wordt in heel Nederland veel plastic aangeboden. De gescheiden inzameling wordt 1 januari verplicht. Als kostenvergoe ding ontvangen de gemeenten 400 euro per ton van de overheid. de Rechtspraak Rechtbank Middelburg PUBLICATIES INSOLVENTIES RECHTBANK MIDDELBURG Kousteensedijk 2 EINDE FAILLISSEMENTEN Wegens gebrek aan baten: - op 16 december 2009 inzake (F.02/101) RMT MIDDELBURG B.V., vest.adr. Kleverskerkseweg 83.4338 PM Middelburg. J. van den Heuvel griffier De publicatie inzake de faillissementswet is ook wekelijks te raadplegen via www.rechtspraak.nl. ZIERIKZEE - In Zierikzee kan van daag worden geschaatst op de baan aan de Mauritslaan in de wijk Noorderpolder. De baan is gisteren geveegd en gaat volgens Martijn de Boer van de Zierikzeesche IJsvereniging van daag om 10.00 uur open. De Boer baseert zijn verwachting op de gis teren voorspelde vorst van afgelo pen nacht. „Als het ijs zaterdag goed blijft, kan er tot tien uur 's avonds worden geschaatst." Het was gisteren onwaarschijnlijk dat de ijsbanen van Sirjansland, Renesse en Brouwershaven dit weekeinde open gaan. Door de sneeuw vriezen de banen niet goed op. Meten is één van de terugkerende onderdelen van de WLC-cursus onder leiding van Connie Huibregste.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 62