Alternatief plan locatie Gravenhof Hermetisch Zeeland Seaports Haven in Zicht almanak - ARCHEOLOGIE Resten oud kasteel gevonden Ceremony of Christmas Carols 26 en 27 Port Authority Kijk in het regiokatern: Het was een interessante bijeen komst voor de raadsleden, eerder de ze week in het politiebureau in Ter- neuzen. Ze werden uitgebreid geïnfor meerd over personele en operationele zaken en kregen een bevredigend ant woord op heel veel vragen over de aanpak van verontrustende verschijn selen als vandalisme, drugsoverlast en hangjongeren. Tevreden verlieten Tip? redactie@pzc.nl de raadsleden de vergaderzaal. Enke len kozen de trap naar de hal, ande ren gaven de voorkeur aan de lift. Eenmaal beneden troffen ze echter al le deuren hermetisch gesloten. In een kantoortje ontwaarden de opgeslo- ten raadsleden een agent. Op hun vraag of die hen naar buiten kon hel pen, luidde het droge antwoord: „Ja, dat willen er hier wel meer." Afvallen in een groep lukt beter dan in je eentje Goese schrijver Benn Flore streeft naar het hoogste Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl Zaterdag 19 december 2009 door Piet Kleemans ZIERIKZEE - De Schouwen-Duive- landse woningbouwvereniging Zeeuwland gaat een alternatief bouwplan ontwikkelen voor de Karnemelksvaart in Zierikzee. Bou wen met gebruik van funderings palen mag daar alleen als eerst uit gebreid archeologisch onderzoek 1 wordt gedaan. Wordt gebouwd op f (beton)plaat dan is een dergelijk - f kostbaar - onderzoek niet nodig. ten de restanten van een van de to rens blootgelegd. In oktober vorig jaar werd op de plaats waar Zeeuw- land nu wil gaan bouwen een aan tal proefsleuven gegraven. Daarbij werden resten van bakstenen fun deringen, mortelresten en aanwij zingen voor de ligging van de kas teelgracht aangetroffen. Archeologisch adviesbureau Past2Present maakt in haar rap port gewag van een vindplaats die het behouden waard is. Komt er graafwerk dieper dan 50 centime ter aan een bouwplan te pas, dan is archeologisch onderzoek ver plicht. Als er op plaat gebouwd kan worden wordt de grond niet verstoord en hoeft er derhalve ook geen onderzoek gedaan te worden. „Daarom willen wij nu eerst kij ken of het mogelijk is op die loca tie op plaat te bouwen en zo ja, wat er dan allemaal kan", zegt di recteur Antoine de Ceuster van Zeeuwland. De Ceuster hoopt op korte ter mijn meer duidelijkheid te heb ben over wat wel en wat niet haal baar is aan de Karnemelksvaart. „We hopen dat er snel gebouwd kan worden. Dan kunnen we in de nieuwe huizen aan de Karne melksvaart mensen uit Plan Buijse huisvesten als die stadswijk op de schop gaat. Dus wat ons betreft: Hoe eerder hoe beter." Eerder gegraven proefsleuven heb ben aangegeven dat er nog resten te vinden zijn van het vroegere gra felijk kasteel Gravenhof, destijds een van de vier kastelen in Zierik zee. Het Gravenhof stond eertijds naast het Marktveld, nu de Balie geheten, tegenover de Sint Lievens Monsterkerk. „Maar waar het pre cies gestaan heeft, is eigenlijk niet bekend", zegt monumentenambte naar van de gemeente Schou- wen-Duiveland Michel Verduijn. „Archeologisch onderzoek zou ons veel meer kunnen vertellen. Wetenschappelijk gezien is dat in teressant, maar het zou ook voor de toerist aardig zijn wat meer over die plek te weten." Op de hoek van de Karnemelks vaart en de Gravenstraat werden in 1991 bij graafwerk voor de bouw van een aantal appartemen- ZIERIKZEE - In een stampvolle Nieuwe Kerk, werd gister avond voor de 21e keer de Ceremony of Christmas Ca rols gehouden in Zierikzee. De avond met lezingen en muziek had dit jaar als thema 'Omdat er voor hen geen plaats was', woorden uit het evangelie van Lucas over Jozef en Maria, die geen onderdak vonden. Er waren lezingen van medewerkers van de Hospice in Zierikzee. Ook burgemeester Gerard Rabelink zou een speech voor zijn rekening nemen, maar hij moest we gens ziekte verstek laten gaan. Dominee Michiel de Zeeuw nam de honneurs waar. Verder was er natuurlijk vooral ook muziek, verzorgd door het Thomaskoor, het vocaal Ensemble Waisisi en een koor en ensemble van de Christelijke scholenge meenschap Prins Maurits in Middelharnis. Maar ook het publiek mocht meezingen. foto Ronald den Dekker Uw bezorger kan in de komende weken bij u aanbellen om u een voorspoedig 2010 te wensen. U krijgt dan een kaartje met daarop informatie over een speciale actie, waarbij u kans maakt op een elektrische fiets of één van vele 1/5 staatsloten. Wanneer u niet thuis bent, krijgt u het kaartje in de brievenbus. Om vergissingen te voorkomen ziet u de voorkant van het kaartje hiernaast afgedrukt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 61