binnenland5 politieagenten Deze winter nieuw weeralarm Altijd voldoende saldo Meteorologen: Grote kans op witte kerst KPN deelt 80.000 foute rekeningen uit Soepeler regels voor horeca mogelijk Schadevergoeding voor Catshuisbrand Freriks leest zijn laatste Journaal zaterdag 19 december 2009 meeste passagiers, rond de .000. In het hele weekeinde rei- naar verwachting 365.000 men- via het vliegveld. Schiphol advi seert reizigers op tijd naar de lucht haven te komen. Om de wachttijd te doden worden diverse entertai ners ingezet. Passagiers naar Groot-Brittannië of Frankrijk moe ten rekening houden met een uur vertraging door het winterse weer. foto Evert Elzinga/GPD overrompeld door het nieuws van gisteren dat er bij de korpsen twee duizend banen zouden gaan ver dwijnen. „We willen van minister Guusje ter Horst (Binnenlands Za ken) weten of dit klopt, en wat ze eraan gaat doen", zegt Van de Kamp. De Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG) erkent dat de politie die nodig is bij evenemen ten ten koste gaat van de inzet el ders. Maar of gemeenten hun festi viteitenkalender moeten om gooien, kon de woordvoerder niet zeggen. „Dat moet iedere gemeen te zelf bepalen." Her en der worden de eerste stap pen gezet. De regio Gelderland- Zuid zet de komende tijd alle eve nementen op een rijtje om te zien welke politiecapaciteit er nodig is en hoeveel dit kost. Ook het korps Limburg-Zuid wil dat dit gebeurt. Rotterdam-Rijnmond gaat niet schrappen, maar neemt wel alle (grote) evenementen onder de loep. De Raad van Korpschefs signaleert dat het aantal gratis feesten de afge lopen jaren fors is toegenomen. Maar het aantal evenementen ver minderen is niet nodig, aldus een woordvoerder. „Veruit de meeste evenementen verlopen zonder gro te problemen." den haag - Staatssecretaris Tineke Huizinga (Verkeer) presenteert sa men met het KNMI maandag een nieuw weeralarm. Het nieuwe alarm, dat nog deze winter van kracht wordt, wordt per regio afge geven. Is het weer bar slecht, dan moet het weerinstituut bovendien overleggen met andere weerken ners. Veel Tweede Kamerleden vinden al langer dat de weerkundigen in De Bilt meer moeten samenwer ken met commerciële weerstations die woensdag wel een alarm afga ven vanwege het naderende win terweer. Het KNMI deed dat niet. Automobilisten hebben al voor miljoen euro schade gemeld na an derhalve dag winterweer. Gisteren liepen voertuigen veel meer scha de door botsingen op dan donder dag, toen er veel sneeuw viel. Het winterweer zorgt nog steeds voor overlast. Dit weekeinde rijden in het hele land minder treinen. In Europa zorgde het weer gisteren voor veel overlast. In onder meer België en Groot-Brittannië moes ten honderden automobilisten de hele nacht in hun voertuig door brengen omdat zij niet verder kon den rijden door de sneeuwval. Ook werden in het Europese lucht ruim vele honderden vluchten ge schrapt. In Duitsland stierf een 62-jarige man door de kou, evenals vijf mensen in Polen. de bilt - De kans is groot dat Ne derland dit jaar een witte kerst krijgt. Dat meldden gisteren mete orologen van het KNMI, Meteo Consult en Infoplaza. „Er ligt al veel sneeuw in grote delen van Ne derland en er komt nog bij. Door de aanhoudende kou is de kans reëel dat dit tot en met de kerst blijft liggen", aldus Harry Geurts van het KNMI. De laatste witte kerst was in 1981. APELDOORN - Een telefoontje naar Brazilië op je factuur, terwijl je in werkelijkheid de notaris in Apeldoorn belde. Tachtigduizend Nederlanders hebben door een fout in het computersysteem een te hoge gsm-rekening gekregen van KPN. KPN erkent de fout. Vol gens woordvoerder Steve Hufton deed het probleem zich voor tus sen 20 augustus en 5 oktober. Wie zijn voicemail afluisterde en 1 in drukte op zijn toestel, om terug te bellen, kreeg keurig de juiste per soon aan de lijn. Op de achter grond ging er echter toch iets mis. In het betalingssysteem werd per abuis een nul toegevoegd aan het gebelde nummer. Op de factuur kwam dan ook een internationaal oo-nummer te staan. Direct na het ontdekken is de fout opgelost. Wie teveel heeft; betaald, krijgt zijn geld terug, zegt Hufton. KPN neemt daarvoor zelf het ini tiatief. DEN HAAG Horecabedrijven die geen overlast veroorzaken, hebben binnenkort wellicht geen horeca-exploitatiever- gunning meer nodig. Gemeenten krijgen de mogelijkheid daarvoor vrijstelling te verlenen. De horeca- exploitatievergunning kan geheel verdwijnen voor bedrijven die geen alcohol schenken. Etablisse menten waar wel alcohol te krij gen is, kunnen vrijstelling krijgen. DEN HAAG De staat betaalt een schadevergoe ding aan de weduwe van de schil der die in 2004 omkwam bij een brand in het Catshuis, de ambtswo ning van premier Jan Peter Balken ende in Den Haag. Een woordvoer der van de premier bevestigde dat er een regeling is getroffen, maar wilde niets zeggen over de inhoud ervan. HILVERSUM - Philip Freriks (65) heeft gisteren op geheel eigen wij ze en in stijl afscheid genomen als presentator van het NOS Journaal. „Ik heb hier veertien jaar lang met veel plezier gezeten", zei Freriks. „Dank voor alle reacties en kritiek. Het zal een vreemd gevoel zijn om op te staan uit deze stoel en de stu dio straks uit te lopen." Freriks sloot het bulletin af met een citaat van de in juli overleden Ameri kaanse nieuwslezer Walter Cronki- te: „Het is zoals het is". Sinds 1996 was Freriks presentator van het achtuurjournaal. Daarvoor was hij correspondent voor diver se kranten en de NOS in Frank rijk. Hij wordt opgevolgd door Rob Trip, voormalig presentator van Nova, Buitenhof en het Radio 1 Journaal. In een groot deel van Nederland en bij NS kunt u al reizen met de OV-chipkaart. Ga naar www.ov-chipkaart.nl en kies 'Aanvragen automatisch opladen'. Dan heeft u altijd voldoende saldo op uw persoonlijke OV-chipkaart. Kijk op www.ov-chipkaart.nl of vraag gratis de folder aan bij Postbus 51:0800-8051 (ma-vr 08.00-20.00). ov-chipkaart.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 5