zit volop in de vernieuwing Hit slotenhiTs II P 27 Nieuwe medisch specialisten ZorgSaam Fractie Hulst is spoor Plan Perkpolder bijster 50% KORTING SUPER WINTERSALE Kerstconcert Terra Sancta JAGUAR Cantorij der Basiliek houdt kerstconcert UITVERKOOP Burberry, Tod's Armani, Cucinelli e.v.a. DELSCHER. Terrassentaks blijft, evaluatie reclametaks Celstraf geëist voor mishandelen moeder Belg (47) moet in Nederland celstraf uitzitten vanaf vandaag andere koopjes zaterdag 19 december 2009 'Met ioo.ooo inwoners is ons ziekenhuis kwetsbaar. Grensoverschrijdende voorzieningen zijn noodzakelijk.' 'Door de fusie met Thuiszorg is een andere cultuur binnen het ziekenhuis ontstaan.' door Frank van Cooten Ziekenhuis De Honte in Terneuzen zit volop in de vernieuwing. De gloednieuwe, fris groen geverfde, directievleugel is al open. De komende weken worden de overige nieuwbouwafdelingen be trokken. Oncologie, pre-operatieve screening, apotheek-servicepunt en de MRI-ruimte. Allemaal voor zien van moderne en frisse kleu ren. Ook de buitenkant van het zieken huis is op een enkele plaats aange past. Zo is er direct vanuit de nieu we ruimte voor dagbehandeling oncologie zicht op een plat dak dat is omgetoverd tot groene oase. In de lente staan de sedum-plantjes in bloei. Het jaar 2009 is voor ZorgSaam Zeeuws-Vlaanderen, waar het zie kenhuis onderdeel van is, een be langrijk jaar geweest. De hoge lan delijke score op het gebied van kwaliteit en service maakte het extra mooi, maar de start van de nieuwbouw en de ontwikkelingen rondom het dottercentrum waren een doorbraak. Het dottercentrum is komend voorjaar open, verzekeren Paul Ra- demacher en Arnold Schelfhout van de Raad van Bestuur. Minister Klink heeft namelijk de eis losgela ten dat De Honte samen moet wer ken met het ziekenhuis in Goes. Schelfout kijkt vanuit zijn nieuwe werkkamer uit op het dottercen trum in aanbouw. „Ons dottercen trum gaat dit voorjaar open. Het gebouw is bijna klaar, de afdeling radiologie is op sterkte en de ach- terwacht met Gent is geregeld." Schelfhout vindt het jammer dat door het gesteggel rondom het dot tercentrum tussen 'Terneuzen' en initiatief En wij handhaven onze aanbieding aan het Admiraal de Ruijter Ziekenhuis hier te komen dotteren." Schelfhout benadrukt dat het dot tercentrum belangrijk is voor de le vensvatbaarheid van het zieken huis in de toekomst. „Met 100.000 inwoners is ons ziekenhuis kwets baar. Wij hebben dus ook patiën ten nodig van buiten Zeeuws-Vlaanderen. Voorzienin gen als het dottercentrum, de nieu we open MRI-scan en de nierdialy se zorgen daarvoor." ZorgSaam heeft ondanks de krimp van het aantal inwoners immers 'De Zeeuwse ziekenhuizen zijn zeker geen concurrenten. Op terreinen is een samenwerking.' 'Goes' de indruk is ontstaan dat beide ziekenhuizen niet samen willen werken. Dat ze eikaars con- - currenten zijn. „Dat is pertinent niet zo. Zo steunen wij het Zeeuws Radio Therapeutisch Insti tuut in Goes, de oogheelkunde is samen met de 'overkant' goed ont wikkeld en de opzet van een distri butie- en productieapotheek in 's Gravenpolder is een gezamenlijk nog steeds de uit noodzaak gebo ren ambitie de patiëntenzorg te doen groeien. „Productiegroei kan alleen met meer dokters, met meer medewerkers en meer appa ratuur. Vandaar de uitbreidingen", zegt Rademacher. Rondom het dottercentrum wordt met de Inspectie voor de Gezond heidszorg enkel nog overlegd over de stapsgewijze groei naar 625 pa- door Frank van Cooten ZorgSaam Zeeuws-Vlaan deren heeft zeven nieuwe medisch specialisten aange steld. Die zijn volgens Paul Rade macher, voorzitter van de Raad van Bestuur, onder meer nodig om de patiëntenzorg verder te la ten groeien. De nieuwe medewerkers zijn reva- lidatie-arts E. de Klerk, epilepto- loog S. Weckhuyzen, patholoog anatoom B. Lelie, oogarts V. Boey- den en de nieuwe huisartsen A. van Mackelenbergh (waarnemer Nucleus Huisartsenposten), Y. Sa- mander (huisarts in de praktijk bij dokter Harskamp in Axel) en F. de Veirman (toegetreden tot maat schap Oostburg-Cadzand). Arnold Schelfhout van de Raad van Bestuur benadrukt dat niet al leen de specialisten belangrijk zijn voor het goed functioneren van ZorgSaam. Hij noemt specifiek de Alfa Hulpen, de medewerkers van Thuiszorg en de gastvrouwen in het ziekenhuis. Deze vrijwilligers begeleiden on der meer patiënten, vragen taxiver voer aan en begeleiden bezoekers. Schelfhout noemt ook de huishou delijke hulp als een onmisbare schakel. „Net als de meeste andere mensen vind ik het gewoon dat de ruimtes iedere dag weer schoon zijn. En we vinden het ook vanzelfspre kend dat een patiënt thuis huis houdelijke hulp of wondverzor ging krijgt. Maar daar staat wel een hele organisatie achter." HULST - De fractie Algemeen Be lang Groot Hulst is het spoor volle dig bijster in Plan Perkpolder. Vol gens de partij zit het woon- en re creatieplan in Perkpolder helemaal op slot. ABGH eist dan ook uitleg van wethouder Frank van Dries- sche. „De gemeente moest dit jaar financieel bijspringen in Perkpol- der BV, omdat die de bancaire le ning van 18,5 miljoen euro niet rond kreeg. De Rabobank is nota bene zelf partner in het project! Hoeveel geld moet Hulst nog in Perkpolder BV pompen", vraagt Ronnie Roctus (ABGH) zich af „De verhoging van het veerplein zou eigenlijk in april gestart zijn, maar daar is nog niks van terecht gekomen. Pachters melden geen enkele vooruitgang in de onder handelingen met hen. Over mede participant AM Wonen horen we berichten over een overname en er lopen over Plan Perkpolder een fors aantal procedures bij de Raad van State. Hoe zit het nou?" Van Driessche kon Roctus melden dat over de lening eindelijk overeen stemming is bereikt met de Rabo bank en dat Hulst haar voorschot gewoon terug krijgt. De ophoging van het veerplein is nu eind 2010 gepland en de onderhandelingen met de pachters vragen, omwille van zorgvuldigheid, meer tijd. KLOOSTERZANDE - Het gemengd koor Terra Sancta uit Lamswaarde houdt vanavond een kerstconcert. Het optreden vindt plaats in het Hof te Zande-kerkje in Klooster- zande. De koorleden treden vanaf 20.00 uur voor het voetlicht. Het koor Terra Sancta staat onder leiding van dirigent Ad van de We- Uw Regionaal Jaguar Centrum BOGAERS JAGUAR GOES ANTHONY FOKKERSTRAAT 77 4462 ES GOES T. 0113 - 271 817 www.bogaers-jaguar.ni www.hetslotenhuis.nl Nieuwstraat 3a, Groede 0117 - 37 25 84 tiënten per jaar. Dat aantal is no dig om het dottercentrum renda bel te laten draaien. Deze week is gestart met de unie ke Upright MRI en zijn de eerste patiënten in rechtstaande stand ge scand. Het is de tweede staande scan in Nederland. Het 150 ton wegende systeem wordt ingezet voor het diagnosticeren van onder meer klachten aan-schouders, rug en bekkenbodem. Het doet Schelfhout veel deugd dat de waardering voor ZorgSaam behoorlijk is toegenomen. „Door de fusie met Thuiszorg kregen we een andere cultuur. Ons zieken huis staat als organisatie niet meer op zichzelf Het is een ketenorgani satie geworden met verpleeghui zen, huisartsen en thuiszorg. Daar naast is ons kwaliteitssysteem op orde en is het belevingsgericht wer ken centraler komen te staan: goed en klantgericht omgaan met patiënten. Specialisten en verpleeg kundigen zijn blij dat de patiënt vertrouwen in hen stelt. En wat ook belangrijk is; wij zijn een Zeeuws-Vlaamse organisatie. Broodnuchter in plaats van lucht kastelen bouwen." KOEWACHT De koorstichting Cantorij der Basi liek geeft morgenmiddag een kerst concert in de parochiekerk in Koe wacht. De groep, onder leiding van Anton de Kort, zingt kerstliederen uit Engeland, Nederland en Duits land en werk van Handel en Bach. Marcel Mangnus speelt op orgel. Het concert begint om 15.00 uur. Huisarts F. de Veirman, huisarts Y. Samandar, patholoog anatoom B. Lelie en oogarts V. Boeyden (van links naar rechts) foto Mark Neelemans Grote Markt 11-13, Goes www.delscher.nl HULST De horecaondernemers in Hulst blijven terrassenbelasting betalen. Een motie van de WD om de taks af te schaffen, is door alle andere partijen verworpen. Ook blijft Hulst reclamebelasting innen van ondernemers. De motie van de PvdA, het CDA en ABGH om in mei 2010 met een nota te komen met een evaluatie van knelpunten en oplossingen, haalde het wel. AXEL Voor mishandeling van zijn moe der is voor de rechtbank in Middel burg tegen een Axelaar (35) een cel straf geëist van vijftien maanden, waarvan drie voorwaardelijk. De man zou 9 september zijn moeder met een stok hebben geslagen. Ze brak haar arm. Volgens de Axelaar is zijn moeder gestruikeld. Scholie ren hadden hem echter zien slaan en trappen. Uitspraak 30 december. SAS VAN CENT - Een man (47) die vjer jaar geleden in Sas van Gent zijn schoonmoeder doodschoot na huwelijksperikelen, mag zijn cel straf van zestien jaar niet in zijn thuisland België uitzitten. De kort gedingrechter in Den Haag heeft dit deze week bepaald. De veroor deelde zit vast in Middelburg. Hij zou in een sociaal isolement verke ren, omdat zijn ouders, kinderen (24 en 26) en kleinkinderen alle maal in België wonen. De rechter heeft de vordering van eiser afge wezen, omdat een veroordeelde in België maar één derde deel van zijn straf daadwerkelijk hoeft uit te zitten, in plaats van twee derde deel zoals in Nederland. domburg men's fashion Ooststraat 2, tel. 0118-584303

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 53