PZCU 'Geen extra geluid Sluiskil9 PZC Voortijdige stoelendans in gemeenteraad Hulst ZEEUWS-VLAANDER.EN 26 en 27 37 MOTIE Raad neemt voorschot op plan Bloerrsenman verruilt markt voor Portugal Geld Oranjefonds voor dorpshuis Zeeland Seaports Haven in Zicht Zaterdag 19 december 2009 Ziekenhuis De Honte in Terneuzen zit volop in de vernieuwing Goese schrijver Benn Flore streeft naar het hoogste Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door Eugène Verstraeten SLUISKIL - Het dorp Sluiskil mag in de toekomst -niet geconfronteerd worden met extra geluidsoverlast. De geluidszone waarbinnen een la waai van meer dan 50 decibel is toegestaan moet dan ook verder van het dorp worden gelegd dan de gemeente Terneuzen van plan is. Dat is de strekking van een motie die werd ingediend door Peter Clij- sen (GroenLinks) en die door een nipte meerderheid van de gemeen teraad werd aangenomen. De raad regeerde daarmee over zijn eigen graf, want het is de nieuwe ge meenteraad die daarover in april volgend jaar pas een besluit moet nemen. Wethouder Co van Schaik zei dan ook nu niets met de motie te kunnen. Die komt straks op de stapel met andere zienswijzen die mogelijk worden ingediend tegen het nieuwe bestemmingsplan. De gemeente wil het bedrijventer rein op de oostelijke kanaaloever (Autrichehaven) meer uitbreiding geven. De bedrijven daar mogen volgens hun vergunningen nu al meer geluid produceren dan vol gens de geluidszone is toegestaan. De gemeente wil een en ander via een nieuw bestemmingsplan goed regelen. Daarbij zouden de geluids zones aan de westzijde en zuid kant van Sluiskil dichter bij het dorp komen. De motie, gesteund door GroenLinks, TOP Gemeen tebelangen, PvdA en lijst Broek- huysen pleit er voor om dat niet te doen. De andere fractie hebben er zonder de motie het volste vertrou wen in dat B en W met de belan gen van Sluiskil rekening zullen houden. Het plan gaat nu in procedure en binnenkort kunnen belangstellen den ook inspreken. Uiteindelijk komt dan in april of mei de nieu we gemeenteraad aan de beurt om het bestemmingsplan vast te stel len. De nu aangenomen motie kan volgens Van Schaik dan ook alleen maar 'richtinggevend' zijn voor het college van B en W en wordt samen met andere zienswijzen be trokken bij het uiteindelijke plan. mmmrneimtiivimmimmitmm g wmmsim san nra iimiiiiiiiiiiihiiiii ma hbk BIERVLIET - Het Oranjefonds vindt het dorpshuis van Biervliet een 'toplocatie in actie'. Zo'n toploca tie verdient een goed geoutilleerde keuken, oordeelt het charitas- fonds. Het Oranjefonds schenkt hèt socia le centrum van het haringkakers- dorp bijna 21 mille om de keuken aan de modernste eisen en wen sen aan te passen. „Een mooie op steker zo vlak voor de feestdagen", reageerde dorpshuisbeheerster Conny de Visser opgetogen. Uw bezorger kan in de komende weken bij u aanbellen om u een voorspoedig 2010 te wensen. U krijgt dan een kaartje met daarop informatie over een speciale actie, waarbij u kans maakt op een elektrische fiets of één van vele 1/5 staatsloten. Wanneer u niet thuis bent, krijgt u het kaartje in de brievenbus. Om vergissingen te voorkomen ziet u de voorkant van het kaartje hiernaast afgedrukt. TERNEUZEN - „Ik ben echt moe. Iedere dag om half zes op en je weet nooit hoe laat je 's avonds weer in bed ligt. Heel zwaar." Bloemenkoopman Bert Penning (58) en zijn vrouw Conny (56) stoppen er mee. Over een aantal maanden vertrekken ze naar Portugal, waar ze een huis hebben gekocht. Penning staat bijna 44 jaar op de markt. Wekelijks verkoopt hij zijn bloemen op de weekmarkten in Axel, Sas van Gent, de binnenstad van Terneuzen en de wijk Zuidpolder. Woensdag 30 decem ber is zijn laatste dag. De zaak wordt overgenomen door Marnix Oppeneer. Bert en Conny houden nog wel tot april hun bloemenzaak De Eeuwige Lente in Hoek open. Gisteren kreeg hij op de markt in Zuidpolder van wege zijn afscheid van wethouder Adhémar van Waes een boek en van zijn collega's van de ambulante handel een paar flessen goede Portugese wijn. foto Peter Nicolai Port Authority Kijk in het regiokatern: HULST - Het Hulster gemeente raadslid René van Domburg heeft zonder overleg met zijn fractie be sloten de raadsperiode bij de PvdA niet uit te dienen. Hij is voortijdig overgestapt naar Progressief Hulst. Van Domburg maakte eerder al be kend 'om persoonlijke redenen' te willen vertrekken bij de PvdA. In eerste instantie was met het be stuur en de fractie afgesproken dat hij de zittingsperiode zou uitdie nen. In de gemeenteraadsvergade- riqg donderdagavond nam Van Domburg echter plaats bij de PH-fractie. PvdA-fractievoorzitter Ron de Kort verbloemde in een reactie niet dat hij die actie betreur de. „Wat nu gebeurt, is niet de keus van het bestuur of de fractie van de PvdA. Het is de persoonlij ke keus van Van Domburg." na MiwmiminiM Hwfflimniwffli

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 51