'Verdieping heeft geen gevolgen' Even 'n kerstboom 'aolen 33 Weinig mis met thuisverkoop Geen goedkope fiets door tunnel Jli zaterdag 19 december 2009 WESTERS.CHELDE Minister Verburg probeert Raad van State te overtuigen met nieuw onderzoek door Jeffrey Kutterink den haag - De derde verdieping van de Westerschelde heeft hele maal geen negatieve gevolgen voor de natuur, ook niet op korte ter mijn. Advocaat Hans Besselink be toogde dat gisterochtend namens minister Gerda Verburg (CDA, na tuur) voor de Raad van State. De Raad behandelde drie bezwa ren tegen de derde verdieping van de Westerschelde. Aannemingsbe drijf Van der Straaten trok zijn be roep op het laatste moment in. Eind juli besloot de Raad van Sta te dat de Westerschelde voorals nog niet mag worden verdiept. De Raad is er niet van overtuigd dat baggeren geen schade toebrengt aan de (beschermde) natuur en schorste daarom de vergunning. Tijdens de zitting bleek gisteren dat nader onderzoek is gedaan naar de effecten van het 'slim stor ten' van baggerspecie (alleen stor ten van zand aan plaatranden). MIDDELBURG - Mensen met een fiets mogen niet goedkoper in de bus door de Westerscheldetunnel. Een initiatief daartoe van de PvdA in Provinciale Staten haalde het niet. Alleen de PvdA en Groen- Links steunden het. Mensen die Het kabinet denkt dat met die werkwijze schade aan de natuur wordt voorkomen. Volgens Besse link kan uit dat onderzoek worden afgeleid dat inderdaad geen afna me plaatsvindt van gebieden met ondiep water en lage stroomsnel- heden (laagdynamisch gebied). „Op zichzelf moet worden erkend dat die conclusie niet zó helder is geformuleerd", nuanceerde hij. Maar, voegde hij toe, 'thans is op nog groter detailniveau duidelijk gemaakt wat de effecten van slim storten op korte termijn (2010-2015) zullen zijn'. „Daaruit blijkt dat geen tijdelijk negatieve ef fecten zullen optreden, ook niet op korte termijn. Vanaf het begin neemt de oppervlakte laag dyna misch gebied toe. Aanvankelijk nog beperkt, maar na vijf jaar be draagt de toename op de gehele Westerschelde circa 118 hectare." Ook blijkt volgens hem uit het on derzoek dat de voorspelde positie ve effecten op de natuur zich na 2015 ook daadwerkelijk voordoen. Besselink benadrukte dat 'bij een dynamisch estuarium als de Wes terschelde altijd onzekerheden zul len blijven bestaan over de ontwik kelingen van de platen en het meergeulensysteem'. „Mochten in de praktijk toch onvermoede nega tieve effecten optreden, dan is het mogelijk om onmiddellijk bij te sturen." Besselink vroeg tevergeefs om het direct opheffen van de schorsing. Medio januari doet de Raad van State uitspraak. Opdrachtgever: MIDDELBURG - In Zeeland wordt netjes belasting betaald over thuisverkoop, voor zover dat gezien de omzet gerechtvaardigd is. De actie van afgelopen zomer, waarbij de Belastingdienst Zeeuwen aanschreef die met de verkoop van eieren, groenten of streekproducten wat bijverdienden, leverde 'geen onregelmatigheden' op. „In totaal zijn zo'n tweehonderd brieven verstuurd", zegt woordvoerder Jel- le Wijkstra. Met veertig thuisverkopers werd een gesprek gehouden. Maar alles bleek volgens de regels te verlopen. Ook de aangifte van 2008 was in orde, constateerde de Belastingdienst. Nog eens twintig thuisverkopers die geen reactie hadden gegeven, kregen ook bezoek van de inspecteur. Ook daar waren geen onregelmatigheden. foto Mechteld Jansen Gedeputeerde Staten van Zeeland Directie Economie Mobiliteit Postbus 6001 6330 LA Middelburg Mede namens de waterschappen Zeeuwse Eilanden en Zeeuws Vlaanderen E&M5-2010 Het beschikbaar stellen van personeel, materieel en materiaal ten behoeve van het afhandelen van calamitei ten en het coördineren hiervan op wegen die in beheer zijn bij de provincie Zeeland en de waterschappen Zeeuwse Eilanden en Zeeuws Vlaanderen in de periode 2010-2013 Aanbestedingsreglement: Besluit Aanbestedingsregels Overheidsopdrachten (BAO). Het aanbestedingsreglement Werken (ARW) 2005 is overeenkomstig van toepassing. Bestek: Omschrijving: Aanbestedingsdatum: Inlichtingen: Aard van de opdracht: Dinsdag 2 maart 2010 om 16.30 uur. Dinsdag 2 februari 2010 om 10.30 uur. Diensten. met een fiets in de bus door de tunnel gaan, betalen bijna net zo veel als een automobilist. Volgens gedeputeerde T. Poppelaars kun nen pas in 2020 leuke dingen met de tarieven van de Westerschelde tunnel worden gedaan. Provincie Zeeland De volledige tekst van deze bekendmaking is te vinden op www.aanbestediriqskalender.nl. door Rinus Willemsen Die staot er 'n 'êêle maond: m'n kerstboom. Daogs nao Sinterklaois zet 'k die altied op en mee Drie Koniengen, gaot ie weer nao de vlierieng terug. „Daor ei je nog 's plezier van joen- gen", zei 'k tegen m'n eigen toen toen 'k 't pakket van de smalle trap nao beeneejen liet slieren. Da was zondag 'n weeke geleejen. „Voo die €30,00. kan je toch gêên èrmoei lie- jen?" Die zit nog in z'n ouwe ver- pakkieng van 'n jaor of vuuve ge leejen. 'Andig 'öör. Toen 'k 'm in de kaomer aod uutgeleid, docht 'k: „Noe kan je beter die takken uut- vouwen op d' achterstraote, want anders ei je toch nog last van die naolden in 'uus." 't Bin we kunst- naolden, mao toch. Verzichtig brocht ik de boom nao buuten en boog alle takken in de goeje stand. Toen viel 't m'n op dat 'r ook licht groene en doenker groene takjes en blaodjes waoren. En éérlijk ge- zeid, de vorige jaoren most dat al tied mao roefel de schoefel gaon, mao noe lekker in 't zonnetje be gon 'k d'r nog plezier in te kriegen ook. 'k Draoiende 'm rond en be keek m'n boompje, dat best gezien mocht worden. Binst an'k zö bezig was, goeng de geraogedeure van de buren open en 'öörende 'k de buurvrouwe over de wegt roepen: „Hie bin ook best op tiid mee je kerstboom." 'k Riepen nog dan 'k d'r lange plezier van wou 'én en dat ie best gezien mocht worren. Even laoter reejen de buurtjes verbie en ze zwaoien- de nog 's lacherig, zö van: „Da's nog 's de moeite, die boom van joe." 'k Bezjoerende natuurlijk vriende lijk terug. In m'n eigen docht 'k: „En noe is tie nog nii angeklêêd." Ongewilligekeurig moen 'k terug dienden an 'n verhaol van Gertie Evenhuis die vroeger bie ons op 't durp, in de pasterie, weunende. Zö 'n vuuftig jaor geleejen. Om den één of andere reejen zou t'r da jaor gêên kerstboom -in de kérke komm- men. En da was tegen 't zêêre bêên van Erik en Anke. Alle twii brug klassers misschiens, dan is 't op. Die goengen toen op kersstaovund mee d'n bus van Biervliet nao Bres- jes en kochten op de Middelburgse Markt nog één van de leste kerstböömen. En dan terug mee dien boom, de boot op en de bus in. Vee bekieks onderwegt, allicht. En complemènten. Zö van: Da's 'n schööne boom. Dao kan je mee voo den dag kommen. Maor in Bresjes was dat eventjes anders. De chauffeur wou dien boom nii in z'n bus. Nao vee gesoebat, goeng dan toch eindelijk d'achterdeure open mocht de boom mee. Néé, nii liggend mao staond. Êên van de luuken in 't dek wier open ge zet en zo vertrokken Erik en Anke mee udder boom nao Biervliet. Op Kerstaovend en 't vriezende 'n bit je. Toen d'r controle kwam, zei dien kérel dat 't tegen alle voor schriften was en zeker mee zö'n open luuk. 'n Ouw mannetje wou nog zeggen, dat ie eigenlijk toch wel op d'n tocht zat en dat 't zö koud was, mao net op tiid beet ie op z'n toenge. 'n Extra kaortje ko pen? „Allicht nii," zei Erik resoluut tegen de conducteur, „voor 'n kof fer koop je toch ook gêên kaortje?" En Anke ketste d'r nog achter: „Be- gaoge is begoage, nêê waor?" 't Mannetje da net op z'n toenge ge beten ao, gebaorende nog: „En dat gaot allemao mao deu!", toen de conducteur 'n teiken gaf an de chauffeur zö van: Karren Maor. En ielk jaor an 'k de kerstboom an 't anklêêjen bin, kom me da ver haol in m'n bolle, 'n Gewaor- schuwd méns telt ommerst voo twêêje. Nao Middelburg om 'n kerstboom? Nêêje, dat nooit nii mêêr. 't Is an d'achterdeure, zeg. Dan mao nao de vlierienk.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 47