Na 36 jaar tijd voor frisse' dirigent yOfTBAl 31 Eerste auto's rijden parkeergarage binnen UITRUSTEN Dirigente Hannie Droogers neemt afscheid van gospelkoor Polyhymnia uit Oud-Vossemeer _Sfeer-Voile keukens zaterdag 19 december 2009 door Ellen Jobse Ze was niet gestopt als er geen opvolger was. Maar er is een plaatsvervanger gevonden: Maarten van de Kooij. En dus neemt Hannie Droogers (53) vanavond na 36 jaar met een concert afscheid van 'haar' gospelkoor Polyhymnia uit Oud-Vossemeer. Al vanaf de oprichting van Po lyhymnia in september 1973 is Hannie bij het koor betrokken. „Toen waren we vooral een kleine groep mensen die graag zong", ver telt Hannie. „Het was heel primi tief: eenstemmig zingen met een elektrisch orgel, een blokfluit en één trommel als begeleiding. Maar voor die tijd was het heel hip." In middels telt Polyhymnia dertig le den en wordt er meerstemmig ge zongen onder begeleiding van een combo. Tijdens 36 jaar Polyhymnia zijn er heel wat mooie momenten voor bijgekomen. Hannie blikt nog steeds met veel plezier terug op de eerste Gospelimpuls. „Ik ben bij de organisatie betrokken geweest. Het is heel bijzonder als je dan met een aantal amateurkoren voor het eerst op het podium staat in de Concert- en Gehoorzaal in Mid delburg." Ook de cd die Polyhymnia uit bracht ter ere van het 25-jarig jubi leum, behoort tot het lijstje met hoogtepunten. „Het opnemen van de cd was niet bepaald een hoogte punt. Soms moesten we iets drie keer opnieuw inzingen. Maar het resultaat mocht er zijn." Er zijn meer redenen waarom de dirigente ermee stopt. „Ik heb het 36 jaar met plezier gedaan, maar het werd me te veel en dan is het plezier weg. Ik heb een druk leven, had geen tijd voor bijscholing. Daardoor kon ik niet meer met het koor doen wat ik graag zou wil len. En ik ben de jongste niet meer. Maar voor Polyhymnia is het goed dat er een nieuwe, 'frisse' dirigent komt." Hannie is ook dirigent bij de cantorij. Dat blijft ze doen. Ze heeft geen idee hoe haar afscheid er uit zal zien. „Ik weet alleen dat er een concert is en dat Maarten van de Kooij, de nieuwe dirigent, ook iets gaat doen. Verder is het een verrassing. Maar ze zijn iets van plan, want bij de afgelopen repetities werd ik elke pauze weg gestuurd!" Hannie hoeft niet lang na te denken over wat ze in haar vrije tijd gaat doen. „Uitrus ten!" Het afscheidsconcert wordt van 19.30 tot 21.30 uur gehouden in de Her vormde kerk van Oud-Vossemeer. De toegang is gratis. Het koor Polyhymnia uit Oud-Vossemeer, met op de voorgrond dirigente Hannie Droogers. foto Lourens Riemens Wordt het een prachtige moderne of een stijlvolle klassieke? Laat u inspireren in onze showroom en ontvang advies op maat Waldammeweg 2, 4338 PJ Middelburg Tel: 0118-625055 vAvw.raabkarcher.nl r GOES - Het ging niet zonder slag of stoot, maar wethouder Rinus Die- leman heeft gistermiddag de nieu we parkeergarage aan de Goese Westwal geopend. Hij reed als eerste het parkeerge- bouw binnen. Daarvoor moest hij vanwege nog niet goed ingestelde toegangspoortjes drie pogingen doen. Vanaf vier uur was de par keergarage open voor publiek. Het tarief is 50 eurocent per 25 minu ten. Parkeerders betalen achteraf. Dat is nieuw ten opzichte van de bestaande parkeerterreinen, waar vooraf moet worden afgerekend. Met 512 parkeerplaatsen is de par keergarage (kosten: 19,1 miljoen eu ro) de grootste van Zeeland. Voor lopig zijn alleen de eerste drie bouwlagen beschikbaar voor par keerders. De bovenste lagen blij ven gesloten, omdat er nog wordt gewerkt aan de schil van de par keergarage. Daarin komen dertig appartementen en vijf commer ciële ruimten. In het voorjaar zijn die klaar. Dan is weinig meer te zien van het parkeergebouw. O video op www.pzc.nl/bevelanden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 45