'Ilonka Toth werd als vuil achtergelaten' Bronzen beeld Moeder en Kind terug naar school Krabbendijkse ijsbaan gaat vandaag open Subsidies voor woningbouw Eindejaarsshow Maikel Harte in Ellesdiek uitverkocht Boom wint nationale reclameprijs 7atprHap 19 december 2009 zaterdag 19 december 2009 AFWEZIG M.J. Oortman huisarts te Kloetinge 1 januari t/m 22 januari 2010 WAARNEMING: dr Gevaert tel: 0113-214450 m.u.v. 1 januari t/m 8 januari dr Rijken tel: 0113-252797 dr Schruer tel: 0113-214373 dr Schmeitz tel: 0113-257122 dr Schoot tel: 0113-215003 dr v.d. Stoep tel: 0113-257122 Voor avond-/nacht- en weekenddiensten: Huisartsenpost de Bevelanden Tel: 0900-1785 krabbendijke - Vrijwilligers en be stuursleden van Ijs- en Skeelerver eniging Krabbendijke hebben giste ren met man en macht gewerkt aan het sneeuwvrij maken van de ijsbaan. Niet voor niets, want van af vandaag kan er geschaatst wor den op de baan aan de Nieulan- destraat. Er is ook een ruilbeurs waar schaatsen geslepen, geruild of verkocht kunnen worden. De ijsbaan is open van 10.00 tot 22.00 uur. Jan Witsel, voorzitter van de Ijs- en Skeelervereniging, verwacht zeker vijfhonderd bezoe kers. Voor leden is de toegang gra tis. Niet leden tot en met rj jaar be talen een dagtarief van 2 euro, van af 18 jaar is dat 3,50 euro. GOES - Leerlingen van de afdeling Cultuur, Kunst en Vor- plaatst bij de opening van de Vakschool voor meisjes in ming bekijken het zojuist onthulde bronzen beeld Moe- Goes. Bij de sloop van het oude gebouw in 1999 werd der en Kind op de binnenplaats van het Goese Lyceum het beeld ternauwernood gered. foto Willem Mieras Locatie Bergweg. Het beeld werd ooit gemaakt door beeldhouwer Teun Roosenburg. In 1958 werd het ge- rr Wideo op www.pzc.nl ellewoutsdijk - De try-out van de eindejaarsshow Stoverij, de Mu sical van PZC-columnist en zanger Maikel Harte in 't Kerkje van Elles diek is uitverkocht. De organisatie meldt dat de vraag om kaarten nog erg groot is. Zij ontraadt mensen die niet hebben gereserveerd, zondagmiddag op de bonnefooi naar Ellewoutsdijk af te reizen. Zij zullen worden terugge stuurd. Mensen met een toegangs bewijs kunnen vanaf 14.30 uur ho ren en zien hoe de Terneuzenaar 2009 heeft beleefd. kapelle - De gemeente Kapelle heeft voor twee woningbouwtra jecten, De Zuidhoek in Kapelle en Weumelinghe in Wemeldinge, subsidies gekregen van het ministe rie van Vrom. Dat maakte wethou der Jon Herselman (WD, financi ën) bekend. Een subsidiewan 63.000 euro is ge gaan naar zeven starterswoningen en twee hoekwoningen van Bouw fonds in De Zuidhoek en 272.000 euro is toegekend voor 32 wonin gen voor Weumelinghe. Afgewe zen is het project Oude Veiling van Apron voor zestien starterswo ningen, waarvoor 160.000 euro was gevraagd. Het ministerie hoopt met de tijdelijke subsidiere geling woningbouwprojecten te sti muleren. Ze moeten wel vóór 1 juli 2010 van start gaan. door Emile Caion middelburg - Zeventien maanden na de gewelddadige dood van Ilon ka Toth heeft de rechtbank be paald dat een Vlissinger (54) ver antwoordelijk is. Hij werd een week na de dood van de Toth (42) opgepakt en hield, ondanks meer dan twintig intensieve verhoren, vol dat hij niets te maken had met haar dood. Ook gisteren liet hij direct weten het niet eens te zijn met de veroordeling -twaalf jaar cel- en in hoger beroep gaat. Opmerkelijk genoeg herhaalde hij niet zijn uitspraak -'ik ben geen moordenaar'- die hij als een soort mantra bijna alle voorgaande zit tingen aan het slot liet horen. De rechtbank vindt hem schuldig, omdat veel bewijzen in zijn rich ting wijzen. Het gaat dan vooral om de DNA-delen die gevonden zijn op het moordwapen en op een handdoek die op de Noorder begraafplaats is gevonden. Het gaat niet om complete DNA-profie- len, maar wel om delen DNA. On derzoek door het commerciële on derzoeksbureau IFS heeft de recht bank overtuigd dat die DNA-spo- ren wel afkomstig moeten zijn van de verdachte. Het gedrag van de verdachte heeft ook bijgedragen aan zijn veroordè- ling, zo blijkt uit het vonnis dat rechtbankvoorzitter S. Meeuwis gisteren voorlas in aanwezigheid van de voltallige meervoudige ka mer. Gedurende de dag voor de moord en de ochtend voor de moord belde de Vlissinger een aan tal malen naar Ilonka Toth. Hij was verliefd op haar en zocht con tact. Na haar dood zocht hij geen enkel contact meer met haar. De recht bank vindt dat zeer verdacht. Ook schoor de man zijn snor af De rechtbank denkt dat hij dat deed om herkenning door eventuele ge tuigen te voorkomen. Zijn alibi voor de middag en avond van de 5e juli zijn door de rechtbank ook betiteld als zeer zwak. Volgens de rechtbank heeft hij Toth op brute wijze van het leven beroofd. „Hij heeft haar minstens twee keer met een marmeren graf- rand op het hoofd geslagen en haar achter een grafsteen als vuil nis achtergelaten." goes - Boom Communicatie uit Goes heeft donderdagavond de eer ste prijs 'het creatiefste van Prag ma' in de wacht gesleept. Pragma, de vereniging van onafhankelijke erkende Nederlandse reclamead viesbureaus, reikt deze prijs elk jaar uit voor de beste reclamecam pagne van het jaar. Boom won met 'Het beste van twee werelden' van Lexus. De campagne 'Tech- knowlogy' van Boom behaalde een gedeelde tweede plaats in de categorie 'Het beste van Pragma'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 43