Containers plastic afval zijn overvol PZC 5 Politiebureau Zeeland Seaports Haven in Zicht 37 almanak Tip? redactie@pzc.nl 26 en 27 INZAMELING Gemeenten vergroten capaciteit En nu... kerstvakantie! Uw bezorger voorspoedig 2010 Port Authority Kijk in het regiokatern: Het was een interessante bijeen komst voor de raadsleden, eerder de ze week in het politiebureau in Ter- neuzen. Ze werden uitgebreid geïnformeerd over personele en operationele zaken als het aantal agenten op straat en de staat van de dienstwagens en -wa pens. Ook kregen ze een bevredigend antwoord op heel veel vragen over de aanpak van verontrustende verschijnselen als vandalisme, drugsoverlast en hangjongeren. Tevreden verlieten de raadsleden de vergaderzaal. Enkelen kozen de trap naar de hal, anderen gaven de voor keur aan de lift. Eenmaal beneden troffen ze echter al le deuren hermetisch gesloten. In een kantoortje ontwaarden de op gesloten raadsleden een agent. Op hun vraag of die man hen naar bui ten kon helpen, luidde het droge ant woord: „Ja, dat willen er hier wel meer." Wanneer u niet thuis bent, krijgt u het kaartje in de brievenbus. Om vergissingen te voorkomen ziet u de voorkant van het kaartje hiernaast afgedrukt. informatie over een speciale actie, waarbij u kans maakt op een elektrische fiets of één van vele 1/5 staatsloten. Goese schrijver Benn Flore streeft naar het hoogste Tip? walcheren@pzc.nl Uw bezorger kan in de komende weken bij u aanbellen om u een voorspoedig 2010 te wensen. U krijgt dan een kaartje met daarop Storm is voorgoed gaan liggen in de roemruchte Botterbar Zaterdag 19 december 2009 door Annemarie Zevenbergen MIDDELBURG - De inzameling van plastic op Walcheren gaat harder dan verwacht. Middelburg, Vlissin- gen en Veere constateren dat het aanbod de capaciteit verre over treft en nemen maatregelen in de vorm van extra containers en va ker legen. Tijdens de raadsvergaderingen van Veere en Vlissingen uitten raadsle den deze week hun zorgen over de hopen plastic afval die rondom de ondergrondse containers ontstaan omdat deze te snel vol raken. Projectleider inzameling kunststof afval Ad van de Pas van" de ge meente Middelburg geeft aan dat de containers nu drie keer per week geleegd worden in plaats van twee keer. Ook worden containers bijgeplaatst. Dit is al gebeurd bij de supermarkt aan de Churchill- laan. „De capaciteit gaat daar dus van 5 naar 10 kuub. Verder hebben we alle dertig plaatsen waar contai ners staan op de weegschaal ge legd. Zeven daarvan krijgen extra aandacht omdat die veelvuldig ge bruikt worden." Ook in Vlissingen heeft de ge meente al actie ondernomen. Zo is in Souburg een extra container geplaatst. Voorts worden de ope ningen van de containers iets ver breed zodat de Vlissingers hun plastic makkelijker kwijt kunnen. Saskia Tromp van de gemeente geeft aan dat de plastic-inzameling binnenkort geëvalueerd wordt. „Dan wordt bekëken op welke plaats extra maatregelen nodig zijn. We rijden nu één a twee keer per week langs de containers om te kijken of ze al vol zijn en om af val dat ernaast ligt weg te halen." De ophaalfrequentie komt bij de evaluatie ook aan bod. Veeres wethouder Jan Bostelaar zei tijdens de raadsvergadering al enigszins ironisch dat 'de gemeen te ten onder gaat aan haar eigen succes'. De Veerse containers blij ken het aanbod ook niet aan te kunnen. „Het is een groot pro bleem waar we serieus naar moe ten kijken. We gaan in ieder geval het leeghalen nu opvoeren van twee naar drie keer per week. Ver der bekijken we of we containers moeten bijplaatsen, zoals in Dom burg. Na Oud en Nieuw evalueren we de situatie." Overigens hebben alle gemeenten besloten de containers af te sluiten met Oud en Nieuw. Om gevaarlij ke situaties te voorkomen, worden alle inwoners gewaarschuwd hun plastic niet naast de bak te dum pen. Niets is immers verleidelijker dan afval naast een container in de fik te steken met vuurwerk. VLISSINGEN - Voor alle schoolkinderen is de kerstvakan tie gistermiddag echt begonnen. Leerlingen van de Loui se de Colignyschool en de Theo Thijssen-Paauwenburg- school in Vlissingen mochten ter afsluiting van dit kalen derjaar een kerstboom bij het winkelcentrum in Paau- wenburg versieren. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 27