i5 reizen Eurodisney Parijs - 4 Toverland Sevenum (Limburg) Phantasialand Brühl (Duitsland) 4 Plopsaland De Panne (België) Plopsaland en Ketnet organiseren voor de der de keer Ketnet Freezzz in Winter Plopsaland. Tot en met zondag 3 januari krijgt iedereen de winterkriebels in Plopsaland De Panne. Bezoe kers worden verwelkomd door de kerstman. Duizenden lichtjes schitteren in talloze witte kerstbomen. Er is ook een ijspiste. Tijdens de winteropening stelt Kobe zijn tent en laat dage lijks trucjes zien. Plopsaland is gesloten op 24, 25 en 31 december en op 1 januari. Ook Plop saland indoor in Hasselt hult zich in kerstsfeer. Europa-Park (Rust bei Freiburg, D) Tot en met 10 januari is Duitslands grootste pretpark verlicht met 2,5 miljoen lichtjes. Daar naast zorgen 2.500 dennenbomen en tiental len kampvuren voor sfeer. Alle attracties zijn open, ook speciale die met water en winter te maken hebben, net als de achtbanen. Er zijn een kerstmarkt, een ijsbaan, een kinderwonder land, een skischool en een sneeuwhellmg. Ook is er een wintercircus, een ijsshow en een musi cal. Bezoekers die willen overnachten kunnen dat in een van de vier themahotels. Op 24 en 25 december is het park gesloten. Winter Efteling reizen@wegener.nl 024-3650360 Zaterdag 19 december 2009 Tot 6 januari is de kerstman terug in Disney land Parijs. Wie Eurodisney nu bezoekt, wordt edompeld in Disneymagie. De kerst- op Town Square speelt een rol in een nieuw evenement: de Tree Lighting Ceremony, leiding van Mickey en Minnie worden al- lichtjes ontstoken. Ook nieuw is dat bezoe kers op Castle Stage Sneeuwwitje en de zeven dwergen kunnen ontmoeten. Op 31 december is er een onvergetelijke jaarwisseling. Disney land blijft tot en met 6 januari gehuld in kerst sfeer. De openingstijden .zijn verruimd. www.disneylandparis.com ledereen kan het hele jaar door terecht in het overdekte Toverland in het Limburgse Seve num. Gedurende de kerstvakantie is er extra entertainment en is Toverland sfeervol ver sierd. Duizenden fonkelende lichtjes en kerst ballen, de mooiste kerstbomen en prachtige decoraties brengen sfeer. Eerste en tweede kerstdag is het mogelijk er te brunchen. Dat zit niet bij de toegangsprijs inbegrepen. Tover land is elke dag geopend van 10.00 tot 18.00 uur. www.toverland.nl Het Duitse Phantasialand is tot 10 januari geo pend. Ook dit pretpark is gehuld in winterse sfeer. De straten zijn verlicht met duizenden lichtjes. Er hangt de geur van geroosterde aman delen en peperkoek. Kinderen hebben plezier op de grote ijsvlakte en kunnen met sneeuw scooters naar beneden suizen op de rodelbaan. Er zijn wintershows. Phantasialand ligt over de grens bij Keulen, vanaf Arnhem ongeveer 1,5 uur rijden. Openingstijden: 11.00 tot 20.00 uur. www.phantasialand.nl SI www.plopsaland.be H www.europapark.de Op de Winter Efteling is het altijd koud genoeg voor een houtvuur. Met kunstsneeuw en valse ijspegels is de sfeer er altijd winters. foto's PR Tot en met 31 januari 2010 is de Winter Eftelrngjalle dagen van de week geopend. Daarmee is het aantal openingsuren flink uitgebreid. Een uitzondering hierop vormt januari: dan is de Winter Efteling dicht. Alle sprookjes en attracties zijn feëriek verlicht. Tijdens de Win ter Efteling zijn alle attracties in het park open, behalve Py thon, Pirana en de roeivijver. De Vliegende Hollander, Halve Maen, de Bobbaan en D'Oude Tufffer zijn open als het niet vriest. Openingstijden: 11.00-20.00 uur, op donderdag 31 december van 11.00-18.00 uur. 1 januari: gesloten. www.efteling.nl Efteling Bosrijk: het nieuwe vakantiepark met 203 accommodaties, waaronder deze Boshuyzen aan het 'Klaas Vaak-vennetje'. Sfeervol, maar wel prijzig.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 105