zeeland] 25 Afgebrand restaurant gesloopt Subsidieaanvraag legt plan niet vast Dickens-Kerstmarkt in Veere Veere zesde Millennium gemeente in Zeeland Minder Straf na GROOTE MARKT Inhoudelijk nog wijzigingen mogelijk mishandelen van 'moeilijke' vrouw Restaurant Simmers Co wil ster terug vrijdag 18 december 2009 W fnmm, mm&m door Annemarie Zevenbergen DOMBURG - Veere wordt de zesde Millenniumgemeente in Zeeland. Terneuzen, Goes, Hulst, Borsele en Tholen gingen al voor. De Veer- se gemeenteraad ging gisteravond akkoord. Het CDA tekende wel aan de stap naarfair trade-gemeen- te, zoals Goes bijvoorbeeld, nu nog niet te maken. Veere staat een praktische aanpak voor ogen; het stimuleren van duurzaamheid in de eigen leefom geving door het geven van voor lichting en tips. Veere als Millen niumgemeente was kat in het bak kie voor PvdA/Groenlinks raadslid Tiny Polderman. Zij zag hiermee een langer gekoesterde wens in ver vulling gaan. Zij pleitte er dan ook voor de werkgroep Millenniumge meente, die zich afgelopen zomer heeft beziggehouden met dit on derwerp, om te vormen tot een breed platform. Organisaties die zich bezig houden met ontwikke lingssamenwerking kunnen daarin een belangrijke bijdrage leveren. Nederland telt sinds 2007 ruim 130 Millenniumgemeenten. De gemeenteraad had gisteravond overigens een aardige primeur. De raadsvergadering live, voor wat het geluid betreft, op de gemeentelijke site. Weliswaar nog als proef maar de komende raadsvergadering zal als alles goed gaat woordelijk te volgen zijn via die site. De onderhandse verkoop van het leegstaande schoolgebouwtje aan de Meliskerkse Dorpsstraat aan bouwbedrijf Meliskerke leverde een levendige discussie op die wet houder lan Bostelaar de opmer king ontlokte: „Ik ben trots op de raad omdat nu een echte discussie is gevoerd waarbij het gaat om principiële uitspraken". De discus sie spitste zich voor de fracties DTV en PvdA/Groenlinks toe op de vraag of een ondernemer die in hun ogen niet in een dorpskern thuishoort toch gefaciliteerd dient te worden. Beide fracties stemden tegen. De overige fractie gingen echter wel akkoord met verkoop. sg tm arnemuiden - Deze kerstavond is er in Arnemuiden geen pand meer dat herinnert aan de rampza lige brand twee jaar geleden, waar bij vier zusjes om het leven kwa men. Het afgebrande Chinese res taurant is op aandringen van de ge meente Middelburg gesloopt. Omwonenden klaagden over een verpauperde aanblik en gevaar - voor spelende kinderen. Boven dien was de aanblik van het afge brande pand confronterend. De dood van Paulien, Melissa, Michel le en Winnie Lin trof Arnemui den als een mokerslag. De ouders van de vier zusjes wo nen niet meer in het dorp. Ze heb ben er, via een projectontwikke laar, voor gekozen om op de plaats van het afgebrande pand apparte menten te bouwen. De bouwver gunning is afgegeven. Maar vanwe ge de crisis laat de bouw lang op zich wachten. Makelaardij De Nooijer verwacht begin volgend jaar te beginnen met de verkoop. Pas zodra er kopers zijn, volgt de bouw. foto Ruben Oreel koudekerke - Een 44-jarige man uit Koudekerke heeft in hoger be roep een aanzienlijke lagere straf gekregen dan de rechtbank in Mid- dleburg hem had opgelegd. De man was door de Middelburg se rechtbank veroordeeld tot een jaar cel, waarvan de helft voor waardelijk voor mishandeling van zijn ex-vrouw. Het Haagse ge rechtshof heeft de straf in hoger beroep bepaald op 180 uur onbe taalde arbeid en zes maanden voor waardelijke celstraf Advocaat G. Veen had aangevoerd dat zijn cliënt, een oud-comman do van het type weinig woorden, verbaal geen partij was voor de in telligente maar moeilijke vrouw die hem telkens weer tot in het diepst van zijn ziel zou hebben we ten te kwetsen. De 3000 euro smartengeld die door de vrouw was geëist, werd door het hof niet toegekend. goes - Restaurant 't Veerhuis heet voortaan Simmers 8c Co, naar de eigenaren Co en Marianne Sim mers. Het restaurant wil komend jaar zijn Michelin-ster terugverdie nen, die het dit jaar verloor door de verhuizing van Wolphaartsdijk naar Goes. Daar mogen de exploi tanten, die het pand bij de jachtha ven in Wolphaartsdijk huurden, de oude naam niet gebruiken. Ko mend jaar komt in de nieuwe vesti ging (het pand waarin voorheen Ockenburgh en later Nieuw Ocken- burgh was gevestigd) ook een bras serie. Brasserie NefFe opent medio 2010 de deuren en beweegt zich in een lager prijssegment. Volgens Simmers ligt de nadruk echter op Simmers 8c Co. „We willen onze Michelin-ster terug." Het logo loopt daar al op vooruit. Het punt je op de 'i' is een sterretje. door Carla van de Merbel VLISSINGEN - Bezorgde omwonen den van de Grote Markt in Vlissin- gen zijn voorlopig gerustgesteld. De afspraak die de gemeente maakt met woningcorporatie l'Es- caut over sloop, renovatie en nieuwbouw van het Middenge bied en de Groote Markt, is alleen nodig om een rijkssubsidie veilig te stellen. De inhoüd van het plan komt door de overeenkomst niet vast te liggen. Wethouder Jacques Suurmond (Financiën) zei dat gis teravond tijdens de gemeenteraads vergadering. De onrust over de overeenkomst was vorige week donderdag ont staan tijdens de vergadering van de commissie financiën. Buurtbe woners vreesden dat het plan Groote Markt-Middengebied er vanwege de subsidie doorgejast zou worden. Ze hebben bezwaar tegen een deel van dat plan, name lijk een vier verdiepingen tellend appartementencomplex tussen de Gasthuisstraat, Verloren Land- straat en Slijkstraat. Door het com plex gaat onder meer groen verlo ren, zeggen de bewoners. De onvrede over dit deelplan E werd gisteravond nog eens ver woord door Ko Poelman, die ge bruik maakte van zijn inspreek- recht. Poelman woont aan Boule vard De Ruyter en vertegenwoor digde mede de Verenigingen van Eigenaren van de boulevard en de Coosje Buskenstraat. „Het voorstel gaat alleen om het veiligstellen van de subsidie", rea geerde Suurmond. „Naar aanlei ding van de discussie in de com missie vorige week is het raads voorstel aangepast. Er wordt nu ge sproken over een concept-steden bouwkundig plan. Pas begin vol gend jaar wordt er een definitief plan voorgelegd." De raad zal dan inhoudelijk nog veel kritische no ten kraken. Een aantal partijen volgt de bewoners in hun bezwa ren tegen het complex. Na Suurmonds toezeggingen stem de de raad in met het raadsvoor stel voor de overeenkomst met '1 Escaut. Vandaag wordt deze over eenkomst getekend, nog net voor het eind van het jaar. Daarmee is Vlissingen zeker van een rijkssubsi die van 3,6 miljoen euro. De raad stemde ook in met de structuur- en woonvisie. Morgen (za. 19 dec) en overmorgen (zo. 20 dec) In ca. 30 kramen koopt u de lekkerste etenswaren en de bijzonderste kerstdecoraties In het 'Kerstcafe", kunt u terecht voor o.a. erwtensoep, glüwein, broodjes zuurkool en wentelteefjes. Alle winkels en horeca geopend, alle deelnemers in Dickens-kostuum Locatie: Goesche Koornmarkt (zijstraat van de Markt) Veere. Open 11.00 - 17.00 uur. Gratis toegang, gratis parkeren! Met zaterdag o.a. wijnproeverij in Anton Pieckhuisje, rondritten in Dickens-koets en tussen 16.00 - 17.00 uur de Winter-Tea Singers. Op zondag o.a. Crea-Kerstmarkt in oud schoolgebouw, 'n kleine Kerstmarkt, maar oh zo gezellig! Lokkerdreef 10 Etten-Leur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 27