6 lui t donderdag 17 december 2009 door Ellen Jlobse Eigenlijk mocht ze het oud-Vlaams snoep niet in Nederland verkópen vanwege de korte houd baarheid. Maar het is Mariebelle Gijssel-Klop (36) toch gelukt. Vlaamse neuzen, sneeuwballen en carré surprises zijn sinds kort verkrijgbaar in haar winkel tje Le Bonheur. Ze haalt het snoep persoonlijk uit België. Het oud-Vlaams snoep met (vlnr) de carré surprises, sneeuwballen en de Vlaamze neuzen. De meeste producten bij Le Bon heur kennen een soortgelijk ver haal. Mariebelle houdt er bij de in koop van producten zelfs rekening mee. „Alle spullen die in de win kel komen te liggen, moet ik zelf mooi vinden. Ik wil het product kunnen aanprijzen bij mensen. Anders blijft het waarschijnlijk in een hoekje liggen." Mariebelle en haar man Ronald kochten tien jaar geleden de voor malige bakkerij in Geersdijk. „Ik was op slag verliefd op het huis", vertelt Mariebelle. Al snel ont stond het idee om een winkeltje te openen. „We vonden het zonde om niets met de oude bakkerij te doen. En we misten een winkel in Geersdijk. Voor onze verhuizing haalden we op zaterdag altijd broodjes bij de bakker, maar dat kon hier niet." Na een flinke ver bouwing, waarbij alles zoveel mo gelijk in oude staat is hersteld, opende Le Bonheur ruim vier jaar geleden zijn deuren. Kwaliteit en exclusiviteit kenmerken de winkel. „De meeste producten zijn ner gens anders in Zeeland te krijgen. Ik verkoop bijvoorbeeld thee van De Pelikaan uit Zutphen. Dat is losse thee die niet, zoals thee in de supermarkt, gemaakt is van restaf val van theebladeren. En een paar keer per jaar ga ik met mijn man naar Frankrijk om onder meer ho ning, nougat en wijn te halen. De' wijn wordt normaal gesproken al leen in restaurants geschonken, maar omdat wij familie zijn, mo gen we dfe verkopen." Steeds meer mensen weten Le Bonheur te vinden. De meeste klanten ko men uit Zeeland, maar inmiddels is de winkel ook bekend in andere provincies. „Veel mensen stappen binnen nadat ze een cadeau uit mijn winkel hebben gekregen. Ze proeven verschil en kiezen voor kwaliteit", vertelt Mariebelle. „Dat is ook mijn bedoeling. Ik wil met Enkele van de Franse wijnen die Mariebelle uit Frankrijk haalt. Vriendinnenthee, een van de theesoorten bij Le Bonheur. volkskundige en Middelburger P.J. Meer- tens (1899-1985), met aandacht voor de rol van Meertens in de volkskunde, zijn privéleven en een deel van zijn collectie, die na zijn dood aan de Zeeuwse Biblio theek geschonken is. Aula Zeeuwse Bibliotheek, 14.00-17.00 uur. Zierikzee Kerstzangavond met Christelijk Gemengd Eilandenkoor en kinderkoor De Sjofar. Ge reformeerde kerk, 19.00 uur. ZATERDAG 19 DECEMBER Veere Kerstmarkt, (in Dickenssfeer), Koren markt, 11.00-17.00 uur; West-Zeeuws-Vlaanderen Vandaag worden er wilgen geknot op een nog vast te stellen locatie in West-Zeeuws-Vlaanderen. Het knotten begint om 9.00 uur, ieder een is welkom (info: 0117-301835). Heinkenszand Dialectpopfestival. De Stenge. Koudekerke Brouwmarathon Walchers Wijnmakers, Bierbrouwers en Likeurmakers Gilde, 9.00-16.00 uur, tuiniersbedrijf Kesteloo, Middelburgsestraat 83a. Oost-Souburg Salsa party in Kerstsfeer met dj Jobo. Karolingenburcht, 22.00 uur; Viissingen Kinderkerstfeest Go(o)d Times Centrum, Voltaweg 3, 17.00 - 19.00 uur Kinderworkshop sfeerlichtjes maken, Mi- niclub De Dagvlinders, Kleine Markt 5, 13.00- 17.00 uur Multiculturele wintermarkt. Georgani seerd door de Stichting Walcheren Mo zaïek. Kunstenaars, muzikanten en ver schillende culturele organisaties presente ren zich met kraampjes en optredens. Oude Markt, 11.00 - 16.00 uur. DONDERDAG 17 DECEMBER Middelburg Liberaal Café. Discussieavond van de WD in Middelburg. De Mug, Vlasmarkt 54-56,17.00 uur Oosterland Kerstbijeenkomst Vrouwen van Nu, afde ling Duiveland. Dorpshuis De Oosterhof, 19.30 uur. Goes Interculturele thema-avond voor Marro- kaanse vaders over opvoeden in wijkge- bouw de Spinne, 20.00 tot 22.00 uur. Middelburg 'Meertensmiddag': programma rond de Goes Danceworkshop against malaria bij MO VES! MOVES! Dance Warehouse Goes,Stationsplein 15, 19:00 uur. Franca Treur geeft een lezing in Viissingen. foto Diederik van der Laan Mariebelle Gijssel-Klop, eigenaresse van Le Bonheur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 82