Wisselen van bank is lastig 3 halen, 2 betalen! 7 Akkoord over nullijn voor politie in 2011 Positie Rotterdamse korpschef is wankel berco Scholier gaat met kerstpost aan de haal NS weigeren posters van naakte man Pedoseksueel eist tien mille van RTL Nieuws alles een stuk voordeliger De gehele collectie Voor marathon vier cm ijs nodig Heerlijk helder stationsgebouw donderdag 17 december 2009 JUNGHANS oen haag - Politieagenten krijgen in 2011 geen loonsverhoging. Mi nister Guusje ter Horst (Binnen landse Zaken) heeft met de politie vakbonden een akkoord bereikt over een nullijn in dat jaar. Per 1 januari 2010 kunnen politie mensen nog wel een loonsverho ging van 3,25 procent tegemoet- zien. Dat was al afgesproken in de lopende cao. De huidige cao is zwaarbevochten en pakt duur uit. Mede daardoor moet Ter Horst de komende jaren tientallen miljoenen euro's bezui nigen op de politie. De bewindsvrouw had begin okto ber al aangekondigd dat ze in 2011 een loonstop wil bij de politie. Een maand later kwam een onder zoek naar buiten waaruit blijkt dat agenten een concurrerend salaris door Ap van den Berg den haag - Rekeninghouders die van bank veranderen lopen vaak tegen maandenlang durende pro blemen aan. Bij de één werkt het internetbankieren niet, bij de an der weigeren de geldautomaten. En soms stort een werkgever het salaris op een foutieve bankreke ning. Dit blijkt uit onderzoek van de Consumentenbond. Volgens de Nederlandse Vereni ging van Banken (NVB) maakten vorig jaar honderdduizend men sen gebruik van de gratis overstap- service van banken. Twaalf pro cent van hen ondervond volgens de Consumentenbond-enquête veel problemen. Een onbekend aantal bankklanten stapte zonder de service over, en dat leverde in slechts 10 procent van de gevallen moeilijkheden op. Uit de enquête van de Consumen tenbond onder 12.500 bankklan ten blijkt dat 20 procent de over stap naar een andere financiële in stelling niet waagt uit vrees voor problemen. „Hun angst is niet on gegrond", zegt Barbara den Uijl, woordvoerder van de bond. Vol gens haar is 'de oude bank' vaak laks met verwerken van alle muta ties. Of die vertragingstactiek be rust op een strategie kan ze niet be verdienen en niet achterblijven bij collega's in vergelijkbare sectoren. Naast de loonafspraken hebben Ter Horst en de vakbonden ook een pakket maatregelen samenge steld dat moet gelden bij alle reor ganisaties die politiekorpsen voor de boeg hebben. Uitgangspunt is dat werknemers hun baan bij de politie behouden, zodat gedwongen ontslagen niet vestigen. Navraag onder 1500 reke ninghouders die de afgelopen drie jaar klant werden bij een andere bank, leert dat veel overstappers te gen allerlei rompslomp aanlopen. Onder degenen die de overstapser- vice links lieten liggen, verliep de overstap iets soepeler. Ze konden bijvoorbeeld sneller ingrijpen wan neer een automatische incasso dubbel bleek afgeschreven. In een aantal gevallen ontstonden problemen doordat de bank geen herinnering stuurde of verzuimde te melden dat de gratis overstapser- vice afliep. Ook raakten klanten in de knoei doordat gegevens foutief bleken ingevoerd, en bijvoorbeeld pas in een laat stadium bleek dat een lening, spaarrekening of hypo theek verplicht was gekoppeld aan een betaalrekening. Het aantal klachten over de over- stapservice is overigens vrijwel het zelfde als drie jaar geleden, toen de Consumentenbond ook onder zoek deed. Uit het onderzoek bleek ook dat een derde van de ondervraagden nog nooit van de overstapservice had gehoord. „Dit gegeven veront rust ons", reageerde de woordvoer der van de Nederlandse Vereni ging van Banken, Kees Verhagen. „We zullen kijken hoe we de over stapservice nog beter onder de aan dacht kunnen brengen." aan de orde zullen zijn. Daarnaast gaat het inkomen van leerling agenten gedurende drie jaar tijde lijk met een kwart omlaag. De verlaging wordt eind 2010 van kracht en moet politiekorpsen vol doende financiële armslag geven om jaarlijks gemiddeld 1600 aspi ranten aan te nemen. Dat is nodig om de politiesterkte op peil te hou den. beneden-leeuwen - In totaal waren er 5500 bierkratten nodig voor de re plica van een stationsgebouw in Beneden-Leeuwen. Jongeren bouwden het groene gevaarte als onderdeel van het lichtevenement Lauwe on Light, waarbij het hele dorp versierd is met zo'n 2 miljoen lampjes en tientallen lichtgevende figuren. Het stationsgebouw is nog tot en met 28 december te bewonderen. foto anp SITTARD sittard - Een 19-jarige scholier uit Sittard stal dinsdag de met brieven en kerstpost geladen fiets van een postbode en fietste ermee naar school. Zijn eigen fiets was een week geleden gestolen, liet de poli tie gisteren weten. Hij verstopte de fiets in een bos om die gisteren op te kunnen ha len en er weer mee naar school te kunnen gaan. Een buurtbewoon ster had de diefstal echter gezien en belde de politie. De post zat nog in de tassen. AMSTERDAM De NS weigeren posters van de ten toonstelling 'Niet Normaal' op sta tions op te hangen. Op de poster is een beeld te zien van een naakte man die een arm en een been mist. De tentoonstelling waarin normen en waarden ter discussie staan, is te zien in de Beurs van Berlage. Vol gens de NS kunnen reizigers de posters 'aanstootgevend' vinden. EINDHOVEN Een Eindhovense pedoseksueel eist in een kort geding tegen RTL Nieuws rectificatie en tienduizend euro schadevergoeding wegens smaad. RTL meldde dat de man na zijn vrij lating in september opnieuw con tact zocht met minderjarige jon gens die hij eerder had misbruikt. Hij ontkent recent contact te heb ben opgenomen met slachtoffers. Middelburg Goes Vlissingen Terneuzen Steenbergen in Vlissingen, Middelburg, Goes, Terneuzen en Steenbergen. (oopzondag 20 december 13.00 -17.00 uur rotterdam - De twee grootste par tijen in de gemeenteraad van Rot terdam gaan ervan ui: dat de con clusies van het COT-rapport over de strandrellen van Hoek van Hol land korpschef Aad Meijboom zijn functie kosten. Voorman Marco Pastors van Leef baar Rotterdam zei gisteren dat Meijboom 'waarschijnlijk' moet vertrekken. Vandaag wordt in de gemeenteraad een debat over de zaak gehouden. PvdA-fractievoorzitter Peter van Heemst herhaalde gisteren dat 'personele consequenties' na het harde rapport van het Instituut voor Veiligheids- en Crisismanage ment (COT) onvermijdelijk zijn. Van alle instanties is de politie vol gens Van Heemst het meest te ver wijten. Hij wees er wel op dat burgemees ter Ahmed Aboutaleb als eindver antwoordelijke uiteindelijk over gevolgen moet beslissen. Meijboom kondigde aan op te stappen als er in het korps ontsla gen zouden vallen. Dat is Abouta leb weer in het verkeerde keelgat geschoten. Leefbaar Rotterdam, de voornaam ste oppositiepartij, zal niet onmid dellijk de rode kaart trekken. Pas tors zal zich vooral op Aboutaleb richten. Volgens Pastors is de bur gemeester bezig ten koste van Me ijboom „zijn eigen straatje schoon te vegen". De organisatoren van festivals in Rotterdam zijn Meijboom en Aboutaleb te hulp geschoten. In een brief aan de gemeenteraad schrijven de organisatoren dat honderden evenementen in de stad dankzij 'professionele inzet van gemeente en politie vlekke loos verlopen'. hoogland - De strijd om de eer ste marathon op natuurijs is deze week uitgebarsten. Schaatsbond KNSB tempert de hoge verwach tingen. Pas als er op een baan drie centimeter ijs ligt, kan er een mara thon worden aangevraagd. „Zover is het nog niet", zei woordvoerder Breedijk gisteren. „Drie centimeter geeft nog geen garantie op een wedstrijd. Op de dag van de mara thon moet er minimaal vier centi meter ijs liggen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 7