nmMÊÊÊM 2 selectie donderdag 17 december 2009 Cirque Magnifique Obba is een feestelijke circus- theatervoorstelling met een flin ke dosis humor, spectaculaire acts, poëtische beelden en live muziek door Pazajanka Orkes- tra en zangeres Mapi Quintana Bellon. Voor kinderen van zes jaar en ouder. Vrijdag 18 december, De Mythe, Goes, 19.00 uur. Mother Africa Deze circusshow is een betove rende reis door het Afrikaanse continent. Het belooft een avond te worden vol acrobatiek, spectaculaire choreografieën en kleurrijke kostuums. De bandle den van Inafrica uit Tanzania be geleiden de artiesten met Afri kaanse ritme. Vrijdag 18 december, Schelde- theater, Terneuzen, 20.00 uur. Daily Bread De band Daily Bread speelt'sexy garage dance'. Ofwel: 'een ener verende combi van de rauwe energie van de '6o's garagerock, het tegendraadse van de Neder landse Indierockscene en de dancegrooves van electro'. Sup port act is Stairs to Nowhere. Vrijdag 18 december, De Spot, Middelburg, 21.00 uur (zaal open). COLOFON UitGids: elke donderdag als bijlage bij de PZC en BN/DESTEM. Informatie over voorstellingen, restau rants, exposities, winkels, evenementen en films. U kunt ons informeren: E-mail: uitgids@pzc.nl Website: www.pzc.nl/uit - op de si te is een formulier beschikbaar, waar u alle gegevens over voorstel ling of evenement kunt invullen. Redactiesecretariaat, Postbus 91, 4330 AB Middelburg. Telefoon: 0118 434010 Redactie: Jan van Damme: 0118 434014, j.vandamme@pzc.nl Rolf Bosboom: 0118 434006, r.bosboom@pzc.nl Advertenties: Verkoopteam Zeeland: 0118 434070, teamzeeland@bndestem-pzc.n! door Rolf Bosboom Het was eigenlijk hele maal niet de bedoe ling dat ook de twee de editie van het Dia lectpop Festival Nederland in Zeeland zou worden gehouden. De Zeeuwse initiatieftiemers willen er immers een landelijk 'rondreizend circus' van maken. Dat gaat ook gebeuren, maar dan vanaf komend jaar. Eerst strijkt dat circus zaterdag op nieuw in De Stenge in Heinkens- zand neer. Tijdens het festival strijden bands uit het hele land, geselecteerd door een vakjury, om de prijs van 'beste dialectact van 2009'. Die ging vorig jaar overtuigend naar de Friese formatie Van Wieren, die opnieuw naar Zeeland afreist om haar titel te verdedigen. De organisatie van het festival, de Stichting Nederlandse Streektalen en Dialecten, zag na de eerste edi tie voldoende aanleiding om er mee door te gaan. „Het was een succes, gezien het enthousiasme van de bezoekers en de deelne mers", zeggen Kees Wondergem (zelf bekend van Surrender) en Ron de Vos (eveneens muzikaal ac tief bij Bestel Mè). „We hebben ge merkt dat het festival inmiddels ook bekend is in het land. Het is dus wel iets dat leeft. Natuurlijk wil je altijd meer. Het is ook iets dat moet groeien." Een oproep aan bands om zich in te schrijven voor de editie van dit jaar leverde in elk geval al een gro te respons op: meer dan 120 reac ties. De jury had er dan ook een zware dobber aan om uit elke pro vincie de beste kandidaat te kie zen. Toch is dat gelukt. Het pro gramma is verder aangevuld met Zeeuwse dialect-acts en gevestigde namen, zoals de Vlaamse zanger Raymond van 't Groenewoud, de WC Experience uit Noord-Bra bant en, voor de afterparty, De Heinoos. De opzet van het evenement ver schilt niet wezenlijk van 2008. Wel is de grote tent voor De Sten- ge verdwenen, ook omdat zoiets in het huidige jaargetijde wel erg fris bleek te zijn. In plaats daarvan is er nu een tweede podium in de sporthal, waar afwisselend met het eerste wordt opgetreden. Alle DONDERDAG 17 DECEMBER Oostburg Een kerstconcert met bijdragen van de Koninklijke Muziekvereniging Veronica, het koor 'Het Tweede Couplet' uit Eeklo en het jeugdorkest van Veronica. RK Kerk, 20.00 uur VRIJDAG 18 DECEMBER Burgh Haamstede RegioRuis. Podium voor jonge popacts. Tijdens het juryberaad treedt de alterna tieve rockgroep Infinite Mind op. Jeugdsoos Big S, 20.00 uur; Middelburg Het Grootkoor Zeeland geeft een kerst concert, met begeleiding van pianist Henk Ruiter. Nieuwe Kerk, 20.00 uur Oostburg Metalnight met drie bands: Moker, Bloodspawn en The Zygoma Disposal. The Lane, 22.00 uur Sirjansland De Schouwspelers spelen de komedie 'Niet alleen gek' van Alan Ayckbourn, Dorpshuis, 20.00 uur. Zeeuws-Vlaamse band Kabuki treedt op De Pit, 21.00 uur Vlissingen Seniorenorkest Zeeland. De muzikanten van het Seniorenorkest worden vergezeld door twee vocalisten, die begeleid wor den op-de piano. Ter Reede, 14:30 uur. *Boom Chicago presenteert improvisa- tiecomedy in 'Yankee come back'. Arsenaaltheater, 20.15 uur Zierikzee A Ceremony of Christmas Carols m.m.v. drie koren en orkest. Lezingen door vrij willigers hospice en burgemeester Gerard Rabelink. Nieuwe Kerk, 20.00 uur *Kerstzangavond met Christelijk Ge mengd Eilandenkoor en kinderkoor De Sjofar. Christelijk gereformeerde kerk, 19.30 uur ZATERDAG 19 DECEMBER Domburg Kerstconcert Brassband Apollo en trom bonekwartet Trombonata. Zaal Schutters hof, 19.30 uur; Kloosterzande Leerlingen van de muziekschool Hulst presenteren 'Een warm Winterconcert' Hof te Zande kerk, 15.00 uur Kortgene Rockband Boner treedt op. Graaf van Buren, 21.30 uur Kruiningen Mandolineorkest Excelsior, o.l.v. Cor Roozendaal verzorgt een kerstconcert. Ook is er een optreden van The Young Harpists en Het Zeeuws Mannen Ensem ble onder leiding van Jan v.d. Bos. Johanneskerk, 19.30 uur Middelburg Het Madrigaalkoor van de Muziekschool zingt kerstliederen. -Speciale aandacht voor componist Louis Toebosch. De Drukkerij, 15.00-16.30 uur. *Wintertimeconcert van koor A58. Concertzaal, 20.00 uur Nieuw- en Sint Joosland Mark van de Veerdonk presenteert Ranja neurose. Theater De Wegwijzer, 20.30 uur Oostburg Kerstgala van Jacco Ricardo, met als gast musicalvedette Rhoda Kosten. Ledeltheater, 20.00u. Ook zondag 14u. Oost-Souburg Concert Vlissingse brassband Caecilia sa men met de slagwerkgroep OKK uit Westkapelle. Kerk Oranjeplein, 20.00 uur. Terneuzen Pipo, de Musical is een theaterprogram ma over de televisieclown en Mammaloe. (4+). Scheldetheater, 15.00 uur *De Big Swing Band speelt composities van de Amerikaans jazzpianist en or kestleider Duke Ellington. Porgy Bess, 20.00 uur Vlissingen Ska-feest met Bazzookas en ska-dj Mr DJD. De Piek, 22.00 uur, zaal open 21.00 uur *De Vlissingse Oratorium Vereniging pre senteert een kerstconcert. St. Jacobskerk, 19.30 uur ^Kerstconcert The Saints, Ter Reede, atrium, 20.00 uur De Friese band Van Wieren won vorig jaar het Dialectpop Festival Nederland. deelnemers worden beoordeeld door een vakjury (oordeel telt voor 50 procent mee), een pu blieksjury (25 procent)-en een ver- tegenwoording vanuit de-organisa tie (25 procent). Opvallend is dat op dezelfde avond even verderop nóg een mu ziekfestival plaatsvindt: het Indoor- bluesfestival in Kwadendamme. „Op zich niet zo handig", zegt De Vos, maar van beide kanten is er volgens hem niet over geklaagd. „Ik denk ook niet echt dat het het zelfde publiek is", vult Wonder gem aan. „We zitten elkaar dus niet in de weg." Het Dialectpop Festival moet echt een landelijk festijn worden. Eigenlijk was het de bedoeling, vooral ook om een groter publiek te kunnen bereiken, het festival dit jaar in Brabant (op langoed Velder in Liempde) te houden. Doordat de vergunningen Raymond van 't Groenewoud is dit jaar de publiekstrekker van het Dialectpop Festival Nederland.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 78