'Schaats-omerta' in zaak Gretha Smit po 33 slag bij Dauwendaele Puntenmindering voor Quick Boys en ASWH Groene Ster ronde verder in de beker FM Sranang 2 pakt belangrijke punten Feel the difference Auto Adria B.V., 0113 - 22 04 40. Van de Ree Oostburg B.V., 0117 - 38 32 30. Van Putten Zn. B.V., 0115 - 61 38 57. Autobedrijf Joosse, 0118 - 41 94 20. Auto Adria Zierikzee B.V., 0111 - 41 72 16. donderdag 17 december 2009 W MIDDELBURG Voetbalvereniging FC Dauwendae le heeft een nieuwe hoofdtrainer vastgelegd. Adriaan Nieuwenhuijse (50) wordt bij de Middelburgse za terdag-tweedeklasser de opvolger van Gérard de Nooijer. Nieuwen huijse is op dit moment nog trai ner van Kapelle en werkte in het verleden onder meer bij Hoek. Romeo van Aerde blijft nog mini maal een seizoen langer bij Seroos- kerke. Ronald Zuijdwegt verlengt zijn verblijf bij Hoedekenskerke en Patrick Boute bij Biervliet. ZEIST De tuchtcommissie van de KNVB heeft de hoofdklassers Quick Boys en ASWH bestraft voor ongeregeld heden tijdens het onderlinge duel op 31 oktober. Quick Boys moet één punt inleveren en een boete van 200 euro betalen. ASWH, tegen stander van Jong Ambon in de dis trictsbeker, krijgt twee punten in mindering en een boete van 200 eu ro opgelegd. De competitiewed strijd moest worden stilgelegd na dat spelers van ASWH zich mis droegen tegenover de arbiter. OUD GASTEL De zaalvoetballers van Groene Ster Vlissingen bereikten deze week de derde ronde van de bekercompeti tie. Uit tegen Kanja/'tHvG won de hoofdklasser na een 0-2-ruststand met 0-4. In een wedstrijd waarin Groene Ster voortdurend domi neerde en Kanja zich slechts verde digend kon onderscheiden scoor den Said Bouzambou en Salim Ben Sellam voor de rust. In de tweede helft verdubbelden Khalïd El Hat- tach en opnieuw Salim Ben Sellam de score: 0-4. GOES In de strijd om lijfsbehoud deed het tweede team van FM Sranang belangrijke zaken in de thuiswed strijd tegen Troy/IDEAL Car Rent 1. Na een 2-2-ruststand won de Goe- se eersteklasser met 5-4, waardoor de marge met de nummer tien vier punten werd. Driemaal nam FM Sranang 2 een voorsprong, maar steeds kwam de tegenstander te rug. Nadat het 4-3 was geworden werd het ook 5-3 en pas daarna 5-4. Voor FM Sranang 2 scoorden Moor tje El-Uarichie, Virgil de Meza en Ji had Azzagari (3X). 2«- mmU MEEST CELEZEN 1. Zaalvoetbaltopper gestaakt 2. Steeds pijnstillers is niet gezond 3. Vyaene op dreef met vijf treffers STUUR UW TIPS NAAR sport@pzc.nl Lees ook de diverse sportblogs via www.pzc.nl/blogs door Maarten van Helvoirt den haag - Het onderzoek dat NOCNSF en de KNSB hebben in gesteld naar de pogingen om Gret ha Smit in 2006 desnoods via om koping aan de start te krijgen op de olympische vijf kilometer, heeft alle kans van slagen. „Het is ge woon waar", zeggen mensen met een hoge functie binnen de KNSB. Alleen willen ze dat niet met naam en toenaam in de krant doen. „Er is meer dan één schaats ster benaderd", stelt een andere bron. „Ze hebben het bij mij ook geprobeerd", zegt een van de deel neemsters van toen aan de vijf ki lometer. Maar ook weer 'off the re cord', zij wil niet met haar naam in de krant. Net als in het wielrennen heerst er in het schaatsen een omerta als het ovet gevoelige zaken gaat. Het eigen nest dient niet bevuild te worden. Horen, zien en zwijgen is het credo. En al helemaal tegen de media. Schaatsjournalisten die in Gretha Smit Turijn verslag deden van de Spe len, hoorden destijds al geruchten over de poging tot omkoping, maar toen ze navraag deden, werd het door de betrokkenen afgedaan als een grapje. De NOS spitte door. En kreeg uiteindelijk na meerdere pogingen de Poolse Katarzyna Wójcicka aan de praat. Nu is er dus nóg een. Tegelijk met Wójcicka kreeg ook zij een mailtje van de NOS. Zij hadden haar ook op de korrel. Maar in een uitnodi ging werd met geen woord gerept over de affaire-Smit. „Ze wilden een portret maken van buitenland se schaatsers en daar wilden ze wat mee doen als ik de Olympi sche Spelen zou halen. Ik ben er niet op ingegaan." Hoewel ze wist dat de reportage er aan zat te komen, schrok Gretha Smit zich te pletter toen ze het zondag op tv zag. Waarschijnlijk oprecht. Zoals de insiders het onaf hankelijk van elkaar, maar helaas steeds off the record vertellen, is het vooral een actie van Ab Krook en Ingrid Paul geweest. En dan wij zen de vingers met name richting Krook, toen chef d'equipe van de olympische schaatsploeg. En die zegt glashard nooit met een bui tenlandse schaatsster over geld en het afstaan van een startplek ge sproken te hebben. Kan kloppen, volgens de anonie me schaatsster: „Ik ben ook niet rechtstreeks benaderd. Ab Krook heeft alleen met mijn vader gespro ken. We hebben meteen besloten er niet op in te gaan." Ook zij kreeg geld geboden, maar minder dan de 50.000 euro die Wójcicka werd beloofd. „Maar wat maakt het uit. Al was het honderddui zend euro, iedereen wist ervan, dus als je niet zou starten, was je meteen verdacht. Ik snap eerlijk ge zegd niet waarom dit vier jaar na de Spelen wordt opgerakeld. Er worden alleen maar mensen mee beschadigd." Zien, horen, maar ver volgens zwijgen dus. Ab Krook heeft een enorme staat van dienst in de schaatssport en is op dit moment adviseur van de VPZ-ploeg. Smit heeft een punt achter haar carrière gezet. Ingrid Paul is van het trio nog als enige op de voorgrond actief in het schaatsen. Ze is coach van een klein groepje Canadese rijders, on der wie Brittany Schussler. Dikke kans dat die in Vancouver de vijf kilometer rijdt. Maar of Paul erbij zal zijn om haar te coachen, is, als de zaak-Smith is uitgekomen, aan de Canadese bond. s. Prijzen zijn incl. BTW/BPM, excl I jslcri rijklaar maken en verwijderingsbijdrage tenzij anders aangegeven. Wijzigingen voorbelioudcn. Afgebeelde aulo kan afwijken van slandaardspeclficaiies Doorslaand succes. De nieuwe Ford Fiesta is een grandioos succes. Sexy design en standaard voorzien van de nieuwste technieken, zoals het Ford Easy Fuel tanksysteem. Elk handgeschakeld model heeft een groen Energielabel A of B. Niet voor niets werd de Ford Fiesta door ING Car Lease uitgeroepen tot 'Lease Car'of the Year.' U rijdt de nieuwe Fiesta al vanaf 12.500,-. Kijk op www.ford.nl, ga naar de Ford dealer en sluit een superdeal X-Pack* voor nog meer luxe: Automatische airconditioning Automatisch dimmende binnerispiegel Bluetooth Voice control Cruise control Elektrisch inklapbare buitenspiegels Parkeersensoren achter Groot multifunctioneel scherm Regensensor Voorruitverwarming Dor 1.100,- Gemiddeld brandstofverbruik en C02-uitstoot: km/liter: 15,4-27,0; liter/100 km: 3,7-6,5; C02 gr/km: 98-154. Y-Pack leverbaar op Fiesta Ghia en Titanium. Cool&Sound Pack** Airconditioning Radio/CD-speler met AUX-aansluiting Centrale deurvergrendeling met afstandsbediening Elektrisch bedienbare ramen voor Elektrisch verstelbare en verwarmbare spiegels in carrosseriekleur In hoogte verstelbare bestuurdersstoel 15 inch stalen velgen "Geldig j.c.m. limited uitvoering. voor 1.100,- Goes: Oostburg: Terneuzen: Vlissingen: Zierikzee:

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 71