zeeland25 Bomen verduisteren flats Martin Stouten nieuwe lijsttrekker SGP voor verkiezingen Terneuzen Eerste paal van PUUR in het zand Provincie knapt weg bij Kuitaart eens goed op Wandelen in winters Axel Schubert klinkt in Hengstdijk donderdag 17 december 2009 OVERLAST Driekwart bewoners Edvard Grieghof wil platanen voor hun flat weg door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - Driekwart van de 56 huurders van het appartementen gebouw aan de Edvard Grieghof in Terneuzen wil dat de drie enorme platanen voor hun flat gekapt wor den. Dat blijkt uit een enquête die bewoner Jack van Driel heeft ge houden onder de bewoners. Van Driel bestookt de gemeente al jaren met verzoeken om iets te doen aan de overlast van bomen voor het flatgebouw. De kruinen zijn zo groot dat het bladerdek een groot deel van het jaar de woonka mers van de appartementen ver duistert. „Alleen als in de herfst de bladeren er afvallen krijgen de be woners wat zon in hun kamer. In de zomer moeten we om tien uur 's morgens al het licht aan doen", zegt Van Driel, „want dan is het hier al te donker om de krant te le zen." De gemeente heeft tot nu toe af wijzend op de verzoeken gerea geerd om de bomen te verwijde ren, maar Van Driel zoekt nu steun bij de verschillende raads fracties. Hij wijst er op dat het veel stroom kost als het licht de hele dag aan moet. „Een grote C02-be- lasting voor het milieu en extra kosten voor de bewoners." Van Driel becijfert dat als de bomen blijven staan er jaarlijks een bos van 260 bomen moet worden aan geplant om dezelfde C02-winst te halen als bij kappen. PvdA-raadslid Gijs van den Berg heeft inmiddels in schriftelijke vra gen aandacht gevraagd voor de si tuatie. Hij oppert dat een forse snoeibeurt er voor zou kunnen zorgen dat de bewoners weer ge woon zonlicht in hun apparte ment krijgen. Snoeien is volgens de bewoners echter geen optie. Van Driel: „Tak ken groeien snel weer aan. De bes te oplossing is om de bomen te verwijderen." Wethouder Jaap Bos is op bezoek geweest en heeft begrip voor de si tuatie. „Bomen nemen nou een maal licht weg, maar ze staan op twaalf meter afstand. Dat is niet te dichtbij. De heer Van Driel kan ge woon vrij uitkijken op de omge ving. Er zijn overigens ook flatbe woners die de bomen niet weg wil len. Die willen niet uitkijken op de achtertuinen even verderop. Als we deze bomen kappen heeft straks iedere burger het recht om te zeggen: ik ben de bomen voor mijn deur beu, haal ze maar weg. Ik heb begrip voor de situatie van de heer Van Driel, maar ik kan hem niet helpen." GROEDE - De eerste paa! van PUUR staat in het zand. Het nieuwe strandpaviljoen bij Groede is straks de opvolger van De Carrousel. Die moest eerder dit jaar wijken voor de kustversterkings- werken tussen Breskens en Nieuwvliet, net als de paviljoens Beachhouse en Toco Loco. Alledrie de strandtenten waren eigendom van René Blan- kenstijn, maar het nieuwe PUUR is straks van Ro nald van de Broek en Susan Labijt, die de Carrou sel al acht jaar van Blankenstijn huurden. Als eer betoon aan hem mocht de oud-eigenaar gisteren in een kraan plaatsnemen om de eerste paal van PUUR in de grond te helpen zetten. PUUR staat straks bij dezelfde strandovergang als voorheen Zwartepoorte Goes B.V. Amundsenweg 33, 4462 GP GOES T 0113 - 24 52 45 www.zwartepoorte.nl De Carrousel. De andere twee strandtenten ver anderen van plaats. Het nieuwe Beachhouse ver schuift een flink stuk westwaarts, Toco Loco gaat een stukje naar het oosten. De opbouw van PUUR is de komende tijd stap voor stap te volgen via www.strandpaviljoen- puur.nl. foto Peter Nicolai KUITAART - De provincie trekt drie ton uit om de weg door Kuitaart verkeersveiliger te maken. Welke maatregelen de snelheid uit het verkeer moeten halen, zijn nog niet precies bekend, maar volgens Werner de Schepper van de Kuit- aartse dorpsraad Rond de Kleine Vogel worden het geen drempels. Ook wordt vanwege spoorvor ming het wegvak tussen Kuitaart en Terhole voorzien van een nieu we deklaag. De gemeente Hulst gaat op haar beurt de verlichting in het dorp vernieuwen. AXEL - Liefhebbers kunnen mor genavond wandelen door winters Axel met uitzicht over de feestelij ke kerstversiering en -verlichting in het stadje. Een gids van Promo tie Axel onderwijst de wandelaars- over de historie van het stadje en vertelt het verhaal van de Erpel- kappers. Het beklimmen van de watertoren is het letterlijke hoogte punt, want vanaf de top kan over de streek worden uitgekeken. Met glühwein en apfelstrudel eindigt de wandeling, die om 19.00 uur bij de stadsmolen begint. HENGSTDIJK - In de Catharinakerk van Hengstdijk wordt komende zondag een muziekuitvoering ge houden door het Camenae Collec tive, getiteld Schuberts Componis- tenkettingbrief De acht musici spelen Schubert, Sofia Goebaidoeli- na en Roderik de Man. Het Octet van Schubert is de verbindende factor. De hoofdrol van het mu ziekgezelschap (cello, contrabas, klarinet, fagot, (alt)viool en hoorn) is voor sopraan Claron Mc- Fadden. Aanvang 15.00 uur. door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - Martin Stouten (48) uit Zaamslag wordt bij de komen de gemeenteraadsverkiezingen in maart de nieuwe lijsttrekker voor de SGP in Terneuzen. Martin Stouten, manager bij een recyclingbedrijf, heeft de afgelo pen jaren politieke ervaring opge daan als fractievolger en is momen teel lid van de raadscommissie Omgeving. Vanaf 1994 was Piet Hamelink in de gemeente Terneuzen het ge zicht van de partij. Bij de vorige raadsperiode maakte de SGP nog deel uit van het dagelijks bestuur van de gemeente. In 2006 moest Hamelink zijn wethouderspost op geven nadat de fractie TOP/Ge- meentebelangen toetrad tot het college van burgemeester en wet houders. Piet Hamelink vindt het na twintig jaar gemeentelijke poli tiek welletjes. Hij stopt er mee. Het huidige raadslid Jerry Pladdet uit Hoek staat tweede op de kandi datenlijst. Daarna volgen Sam Ver- helst, Dany Dieleman en Piet de Putter. De SGP heeft in de gemeen te Terneuzen al jaren twee zetels in de gemeenteraad.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 59