'Zoiets groots als dit, AM Wonen Zeeland ziet af van grondverkoop Expresweg moet druk op Antwerpen verkleinen 22 Verkeerd om Lampionoptocht met muziek en verhalen Minister subsidieert nieuwe brede school almanak Ultimate Fight Tour tijdens metalnight Kerstmarkt in school De Berenburcht donderdag 17 december 2009 VV Hontenisse: Het oud papier wordt opgehaald op zaterdag 19 dec. en niet op zaterdag 26 dec. Bij beschikking van de Kantonrechter te Middelburg d.d. 24 september 2009 is Dhr. M. Rasschaert; geboren 17-06-1991, wonende te 4567 BL Clinge, Sterredreef 10, onder curatele gesteld met benoeming van mr. B. Kwakkenbos, kantoorhoudende te 4481 AW Kloetinge, Koningin Julianastraat 2 tot curator. 'Er kwam steeds meer zwarte rook. Ik kreeg er echt last van. Wegwezen hier, zei ik tegen m'n man. We lopen zelf gevaar. Dat is het niet waard.' uesbeth de Koeijer door Eugene Verstraeten terneuzen - Projectontwikkelaar AM Wonen Zeeland ziet af van het tijdelijk terugverkopen van ruim twintig hectare grond in de nieuwe woonwijk Othene-zuid in Terneuzen aan de gemeente. Bur gemeester en wethouders hebben de grondtransactie afgevoerd van de agenda voor de gemeenteraads vergadering vanavond. In verband met de economische crisis had AM Wonen de gemeen te gevraagd tijdelijk grond voor meer dan vijfhonderd woningen terug te kopen. Hierdoor zou de balanspositie van de projectont wikkelaar verbeteren, waardoor die meer geld zou kunnen aantrek ken. De gemeente zou de grond voor bijna acht miljoen euro ko pen, maar er uiteindelijk minstens ruim 2,5 miljoen euro aan verdie- H El KANT Muziekgezelschap Ons Klein Or kest gaat vanavond voof in een lam pionoptocht door Heikant. Jozef, Maria, herders, een ezel, een ren dier én de kerstman vergezellen de lichtjes en lantaarntjes dragende kinderen. De tocht begint om 19.00 uur bij café Du Commerce. De stoet luistert ook naar het kerstver haal en zingt kerstliedjes alvorens bij terugkomst in de 'herberg' te ge nieten van een (warm) drankje en een hapje. HENGSTDIJK Het ministerie van Onderwijs heeft 176.000 euro aan subsidie toe gezegd als bijdrage aan de omvor ming van basisschool Sint Jozef in Hengstdijk naar een brede school. De gemeente Hulst vult de rest aan tot de benodigde 1,1 miljoen euro voor de nieuwbouw. Behalve voor de dertig leerlingen is in de school straks ook ruimte voorzien voor de peuterspeelzaal en buitenschoolse opvang. nen, rekenden B en W de gemeen teraad voor. In de commissie Om geving bleken de raadsfracties gro te moeite te hebben over de grond- deal. „Het zou nog een hele klus ge weest zijn om dat door de raad te krijgen", zegt wethouder Adhemar van Waes. „Maar nu heeft AM zelf laten weten dat ze er van af willen zien." De gemeente onderhandelde met directeur Peter Noordanus van AM. Dat is inmiddels overgeno men door BAM en daarmee is ook het beleid gewijzigd. Voor Noor danus reden om op te stappen. Van Waes: „De nieuwe leiding van het bedrijf wil liever dat de deal niet doorgaat. Vanwege de prijs, want het kost hen toch 2,5 miljoen euro. Maar ook omdat alle publici teit het uitbreidingsplan Othene in een negatief daglicht zet." OOSTBURC The Ultimate Fight Tour doet mor gen vanaf 22.00 uur Oostburg aan. Tijdens de maandelijkse metal night van The Lane is deze keer 'loeiharde metal' te horen van drie Belgische bands. Moker, Blood- spawn en The Zygoma Disposal spelen 'death metal', maar geven er alle drie een eigen draai aan. Mo ker houdt van 'snel en ritmisch', Bloodspawn meer van agressieve riffs, die gepaard gaan met diepe grommen en hoge schreeuwen. OOSTBURG Openbare basisschool De Beren burcht in Oostburg houdt van avond vanaf 18.30 uur kerstmarkt. Ouders, leerlingen en schoolteam hebben een levende kerststal op po ten gezet en de kerstman komt op bezoek. Verder zijn er kraampjes met on der meer door de kinderen gemaak te kerstcreaties en kerststukjes. Oliebollen en chocolademelk ont breken natuurlijk ook niet. Tip? redactie@pzc.nl Ze is jong, hoogopgeleid en werkt kei hard aan haar carrière. In no time heeft ze een aardige posi tie verworven in een groot bedrijf. Een hipo (high potentialofwel groot talent voor de toekomst). Zo zou je haar wel kunnen noemen. Netwerken is één van de targets die ze zichzelf gesteld heeft. Sterker: netwerken is, sinds ze beslo ten heeft nog vóór haar dertigste mi nimaal tien mensen leiding te geven, haar top priority. Onlangs snelde ze naar een bijeen komst, vol belangrijke suits. Stuk voorstuk allemaal namen die niet in haar netwerk mochten ontbre ken. Na afloop nam ze opgelucht, de zak ken gevuld met visitekaartjes, plaats in de kroeg. Ze wilde net beginnen aan een gloed vol verslag van haar netwerksucces, toen één van haar toehoorders ter loops opmerkte: „Je hebt je jasje bin nenstebuiten." door Wout Bareman HULST - De verkeersproblemen op de Antwerpse Ring kunnen deels worden opgelost door de Expres- weg tussen Antwerpen en Zelzate richting kust te verbreden. Het ver keer van en naar Nederland moet voortaan bovendien via de Lief- kenshoelctunnel en Bergen op Zoom worden geleid. Topman Fernand Huts van de in ternationale logistieke groep Ka toen Natie in Antwerpen ziet die verkeersmaatregelen als dé oplos sing voor het dagelijkse verkeersin- farct rond Antwerpen. Ze moeten soelaas bieden tot het moment dat de omstreden Oosterweelverbin- ding in gebruik wordt genomen, de brug-tunnelverbinding pal noordelijk van de oude Waasland tunnel. Huts is ervan overtuigd dat de aanpassing van de Expres- weg, parallel aan de grens met Zeeuws-Vlaanderen, snel kan wor den verwezenlijkt. Ook de omlei ding van het verkeer van en naar de Liefkenshoektunnel hoeft geen probleem te zijn. De haventop man verwacht geen protesten van actiegroepen en milieufanaten om dat gebruik wordt gemaakt van be staande tracés en bosgebieden in de grensstreek niet worden aange tast. MEEST CELEZEN 1Droogbloemzolder verwoest 2. Van Hanegem pelt garnalen 3. Opstand fietsenmakers EN VERDER Stem op de stelling 'Westerschelde- tunnel moet waarschuwingssysteem snel verbeteren' op onze website. STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto Van de Droogbloemzolder is niks meer over. foto's Peter Nikolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 56