PZC 21 Bisschop geeft groen licht voor fusie déÜRVKKERY 22 en 23 29 Duizenden fonkelende en knetterende sterretjes boven Vogelwaarde Laptops gestolen uit winkel Axel Droogbloemzolder afgebrand: dit krijgen we nooit meer terug Donderdag 17 december 2009 Aantal meldingen huiselijk geweld fors toegenomen Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl BASISSCHOLEN Open Basis en De Linie definitief samen verder om krimp te lijf te gaan door René Hoonhorst terneuzen - De Bredase bisschop Hans van den Hende gaat akkoord met de fusie van de onderwijs- stichtingen De Linie en Open Ba sis. Daarmee is de weg vrij voor de finitieve samensmelting van de twee onderwijskoepels. De Linie en Open Basis, die sa men 27 basisscholen in de gemeen ten Hulst en Terneuzen beheren, tekenden eerder dit jaar al een in tentieverklaring om per 1 januari 2010 samen te gaan. De formele be krachtiging zal een paar maanden later zijn, verwacht de algemeen di- recteur van Open Basis, Gerard Langeraert. „De schoolbesturen moeten nog een Raad van Bestuur samenstellen en een aantal zaken op elkaar afstemmen. De formele ondertekening voor de fusie zal volgend voorjaar wel worden on dertekend, maar met terugwerken de kracht gelden." De twee onderwijskoepels uit Hulst en Terneuzen gaan samen om onder meer de krimp in de re gio het hoofd te kunnen bieden. Door de (leerlingen)administraties en personeelsmanagement te bun delen en arbotaken gezamenlijk uit te voeren, is efficiencywinst te boeken. Ook onderwijzend perso neel kan op termijn (nog) flexibe ler worden ingezet. De bisschop heeft overigens wel enkele voorwaarden gesteld aan zijn goedkeuring. Zijn eisen betref fen vooral de katholieke identiteit. Zo moeten leerkrachten van de tot De Linie behorende scholen katho lieke godsdienstlessen kunnen ge ven, moeten er rooms-katholieken in de Raad van Toezicht worden benoemd en moet er een goede re latie met de diocesane schoolraad worden onderhouden. Ook vraagt de bisschop de nieuwe koepel zo veel mogelijk samen te werken met andere katholieke onderwijs koepels. Langeraert is blij met die opmerking van monseigneur Van den Hende, omdat Open Basis al langer pleit voor verregaande sa menwerking; onder meer met de Stichting Katholiek Onderwijs Hulst en Kapriom. Voorzitter Ve- nant van Esbroeck van de Linie is ook blij met het groene licht van de bisschop. Hij had gistermiddag diens brief nog niet ingezien en wilde daarom nog geen inhoude lijk commentaar geven. Van Es broeck is blij dat het fusieproces voortgaat „De kwaliteit van het basisonderwijs is daarmee ook in de toekomst gewaarborgd." VOGELWAARDE - Alsof heel Vogelwaarde en omgeving gisteravond was afgekomen op de tweede editie van de vuurwerkdemonstratie van feestwinkel Partymax op het sportpark in Vogelwaarde. Het vroor weliswaar een beetje, maar het was droog en zo'n 2500 bewonde raars, van kinderen en pubers tot ouderen, stonden met het hoofd in de nek te genieten van het spektakel in de lucht. Eric en Gaëtane Buysse van Partymax toonden in de show van een halfuur een deel van het assortiment sier vuurwerk. Het publiek had bij binnenkomst een schietlijst gekregen en kon zo als geheu gensteuntje voor later aanvinken hoe men het nieuwe jaar knallend in wilde gaan. Met de Fire Surfer of de Sniper misschien, voor een heus 'Disneyland-vuurwerk' vol fonkelende gouden en paarse sterretjes in de lucht. De gouden kurkentrekker van de Super Nova kon, aan de luide oh's en ah's te horen, ook veel mensen bekoren. De nadruk lag vooral op het mooie vuurwerk, met luide knallen viel het mee. Wie toch de sterrenregen graag vooraf laat gaan door een beetje lawaai, gaf de luid snerpende Eagle Flight of de Colden Salute een hoog cijfer. Onder de bezoekers werd een groot vuurwerk pakket verloot. Eric en Gaëtane waren meer dan tevreden over de show. foto Peter Nicolai Markt 51 Middelburg T 0118 886 886 Kerstman weet 't ZiZo... daar vind je altijd wel iets leuks! Geere Passage 8 I Middelburg axel - Uit een winkel aan de Gent sevaart in Axel zijn dinsdag avond rond 23.30 uur twee laptops gestolen. De politie kreeg van een getuige een melding van een moge lijke inbraak. Toen de politie ter plaatse kwam, bleek een deur van de winkel te zijn geforceerd. donderdag 17 dec. 19.30-20.30 uur Popquiz zaterdag 19 dec. 12.00-17.00 uur Speldemonstraties Technisch speelgoed zaterdag 19 dec. 15.00-16.30 uur Madrigaalkoor Zeeuwse Muziekschool zondag 20 dec. 13.00-17.00 uur Koopzondag dinsdag 22 dec. en woensdag 23 dec. Extra koopavonden geopend tot 21.00 uur boeken bestellen? www.drukkerijmiddelburg.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 55