PZC Wonder Heerenveen blijft uit 32 PSV ongeslagen naar laatste 32 in Europa League Supersub Kopman HWP 2 verrast in Goes grootmeester Giri Donderdag 17 december 2009 31 Morgen uitgebreid aandacht voor opening van Voetbal Experience Tip? sport@pzc.nl £F ABU DHABI - Meer dan twee minuten had Lio nel Messi niet nodig om Barcelona naar de fi nale van het wereldkampioenschap voor club teams te schieten. De Argentijnse winnaar van de Gouden Bal begon tegen het Mexicaan se Atlante op de bank omdat hij last had van zijn enkel. Even na rust kwam hij in het veld. Barcelona won uiteindelijk met 1-3. Atlante nam al vroeg in de wedstrijd brutaal de leiding door een treffer van Guiliermo Ro- jas. Sergio Busquets bracht de Spaanse club tien minuten voor rust weer op gelijke hoog te. Messi en Pedro scoorden in de tweede helft voor Bar^a. Pedro zorgde met zijn goal voor een unieke prestatie. De aanvaller heeft nu in alle compe tities dit seizoen gescoord: Spaanse Super Cup, Europese Super Cup, Champions League, Primera Division, Spaanse beker en nu in het WK voor clubteams. foto Ali Haider EUROPA LEAGUE Riante zege op Ventspils is uiteindelijk niks waard door Wilber Hack HEERENVEEN - Heerenveen wachtte gisteravond tevergeefs op een won dertje. De Friese ploeg rekende zelf na de rust genadeloos af met de vakantievierende voetballers van FK Ventspils: 5-0. Maar de ge hoopte steun van Sporting Lissa bon bleef uit, waardoor Heeren veen toch uit de Europa League verdween. Sporting Lissabon, als groepswin naar al geplaatst, moest in Berlijn van Hertha BSC winnen. Al een uur voor de aftrap in het Abe Lens tra-stadion was duidelijk dat de Portugezen die wedstrijd niet al te serieus namen. De grote vedetten Liedson, Thiago en Veloso kregen rust. Na zeventig minuten kwam de onheilstijding dat de groepsfase het eindstation zou betekenen voor Heerenveen, want Hertha BSC kwam een paar honderd kilo meter verderop met 1-0 voor en dat bleef het. Zodoende kon" de balans bij Hee Mika Vayrynen bekroonde zijn eerste basisplaats met een doelpunt. foto Dennis Beek renveen worden opgemaakt. Jan de Jonge, die minimaal tot het ein de van het seizoen hoofdtrainer blijft, nam een fysiek gemarkeerde spelersgroep over. Dat brak Hee renveen uiteindelijk op. Niet de late tegentreffer twee weken gele den tegen Sporting Lissabon bleek fataal, wel het late thuisdoelpunt tegen Hertha BSC. In beide duels schoten de Friezen fysiek tekort. De uitschakeling oogt wat wreed. Heerenveen verloor geen enkele Europese uitwedstrijd en rolde gis teravond met gemak zijn Letse te genstander op. Die zege kreeg pas na de rust gestalte. Heerenveen speelde een sterk eerste half uur en zag Papadopulos een enorme kans missen. Maar na de eerste counter van Ventspils sloeg de schrik de Friezen toch in de be nen. Mika Vayrynen brak tien mi nuten na de rust de ban. De Fin kreeg voor het eerst dit seizoen een basisplaats en reageerde attent toen Elm een verre inworp van Pa padopulos doorkopte. De uitste kende invalbeurt van Gerald Si- bon was een ander lichtpuntje. Hij scoorde twee keer en zag een vrije trap op de vuisten van de doel man eindigen. Met vier goals kroonde de oude Sibon - ondanks geringe speeltijd - zich tot Euro pees topscorer van Heerenveen. Ook Elm en janmaat scoorden nog. Roy Beerens, goed voor drie assists, noemde de zege van Hee renveen toch belangrijk. „We zit ten in een dalletje. Dan geeft zo'n 5-0-overwinning natuurlijk veel vertrouwen. We hebben onze plicht gedaan. Op naar de wed strijd tegen FC Groningen." CLUJ - PSV heeft de groepsfase van de Europa League afgesloten met een overwinning. De ploeg van trainer Fred Rutten won gistera vond in Roemenië met 2-0 van CFR Cluj. PSV was al zeker van de winst in groep K, Cluj had op voor hand al geen kans meer op het be reiken van de volgende ronde. Danko Lazovic (strafschop) en Nordin Amrabat maakten de doel punten voor PSV, dat daardoor na zes groepsduels op veertien pun ten eindigde. FC Kopenhagen gaat als nummer twee van groep K ook naar de volgende ronde van de Eu ropa League, waar in totaal 32 clubs aan meedoen. De ploeg uit Denemarken won met 3-0 bij Sparta Praag, door twee doelpun ten van Dame N'Doye en een be nutte strafschop van oud-Ajacied Jesper Gronkjaer. Kopenhagen kwam uit op tien punten, Sparta Praag bleef steken op zeven. Trainer Adrie Koster heeft met Club Brugge eveneens de laatste 32 bereikt. In het slotduel met Tou louse hield de Belgische club stand. In blessuretijd zorgde Peri- sic zelfs voor een 1-0-overwinning.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 51