zeeland 127 'Graag een bakje koffie en een wcf Verbreding tunnelweg dichterbij bomen Flat baalt vai 3 liiMKiihiJij Geld en apparatuur weg bij inbraken Auto's beschadigd bij aanrijding op Sloeweg Herstel historische vloedpalen Veere begonnen WOONBOULEVARD Bezoekers missen horecagelegenheid op Mortiere Opvoeden voor Marokkaanse vaders Banenmarkt voor mensen met Wajong Jan in wantf- en vloertegels donderdag 17 december 2009 DEN HAAG - De voorbereiding voor de verdubbeling van de Borselse weg naar de Westerscheldetunnel kan doorgaan nu de Raad van Sta te het bestemmingsplan Wester- scheldetunnelweg in een tussenuit spraak heeft vrijgegeven. De Raad vindt het naar aanleiding van bezwaren van de Borselse ak kerbouwer en tuinder J. Nijsten niet nodig om te wachten met het opbrengen van zandlagen op het tracé van de wegverdubbeling. Het opbrengen van zand is nodig om de grond in te laten klinken en te stabiliseren. Volgens de Raad van State heeft alleen het opbren gen van een zandlaag geen nadeli ge gevolgen voor de bedrijfsvoe ring en het leefgenot van Nijsten. Voordat met de daadwerkelijke ver breding van de weg wordt begon nen, heeft de Raad waarschijnlijk een eindoordeel over Nijstens be zwaren geveld. De tunnelmaat schappij kan nu in februari 2010 een dik zandpakket op de uitbrei- dingsgrond leggen, zodat die kan zetten en inklinken. In september wil NV Westerscheldetunnel be ginnen met de daadwerkelijke weg aanleg. Volgens Nijsten, wiens lan derijen door de tunnelweg wor den doorsneden, is de noodzaak voor de verdubbeling niet aange toond. MIDDELBURG Bij een inbraak in een woning aan de Michaelsdreef in Middelburg is in de nacht van dinsdag op woens dag voor enkele honderden euro's aan contant geld weggehaald. Ook is uit de woning een laptop meege nomen; Diezelfde nacht is ook inge broken in een huis aan de Breitner- laan in Vlissïngen. Daar bestond de buit uit een Xbox, een playstation, een harddiskrecorder en een televi sie. Hoeveel de spullen waard zijn, is volgens de politie niet bekend. 'S. HEERENHOEK Op de Sloeweg bij 's-Heerenhoek raakten dinsdag rond half zes twee personenauto's zwaar beschadigd bij een aanrijding. Een 52-jarige man uit Noord-Beve land reed in de richting van de A58. Bij de stoplichten ter hoogte van de kruising met de Stoofweg moest hij remmen. Een achter hem rijdende 46-jarige vrouw uit Arnemuiden kon niet tij dig stoppen. overlast van bomen voor de flat. De kruinen zijn zo groot dat het bladerdek een groot deel van het jaar de woonkamers verduistert. „Alleen als de bladeren vallen krij gen de bewoners wat zon in hun kamer. In de zomer moeten we om tien uur 's morgens al het licht aan doen", zegt Van Driel. VEERE - Plezierjachten in de stadshaven moeten verrotte delen van de houten loopsteiger worden functie meer sinds - door de aanleg van de Veer een stukje opschuiven. Twee werkschepen heb- vervangen. De schepen hebben een hijskraan aan se Gatdam - het getij uit Veere is verdwenen. Ze ben bezit genomen van het noordelijke deel van boord en ook het zaagwerk gebeurt aan dek. behoren wel tot het cultureel erfgoed Veere. De de haven. Vanaf het water wordt gewerkt aan het Daarmee wordt overlast en mogelijk schade op palen worden net boven het water afgezaagd en vernieuwen van de historische vloedpalen. Ook de kade voorkomen. De vloedpalen hebben geen krijgen een opzetstuk. foto Lex de Meester door Theo Ciele MIDDELBURG - Bezoekers aan Woonboulevard Mortiere in Mid delburg missen er een gelegenheid waar ze wat kunnen drinken en naar het toilet zou kunnen gaan. Dat blijkt uit een enquête die in op dracht van de ondernemers is ge houden die gisteravond werd ge presenteerd. Aan bijna vijfhonderd bezoekers van het winkelplein werd een lijst met een reeks vragen voorgelegd. De ruime parkeergelegenheid en het winkelaanbod werden gepre zen. Veel bezoekers maakten van de ge legenheid gebruik om te pleiten voor een horecagelegenheid. „Wij missen een gelegenheid waar je ge zellig even kan zitten en een lekker kopje koffie of thee kan drinken met iets lekkers erbij. Er zijn zeker keren geweest dat het ontbreken van zo'n gelegenheid ons bezoek aan de woonboulevard heeft ver kort", schreef een van de bezoekers op het enquêteformulier. En deze bezoeker vyas een van de velen die zich in deze zin uitliet. Dit komt ook tot uiting in de cij fers. 'Een dagje Mortieren', bestaat niet. Zestig procent blijft hooguit een uur op de woonboulevard. Slechts acht procent geeft aan er een dagdeel door te brengen. Twee jaar geleden werd een soort gelijke enquête gehouden. Toen zei 16,5 procent van de mensen naar de Mortiere te gaan 'om er even uit te zijn'. Dat is gezakt naar 4,4 procent. Nu zegt 70 procent naar een van de winkels te gaan om gericht een product aan te schaffen (was 50 procent) of om zich te oriënteren op de aanschaf van een product (20 procent). Uit de enquête blijkt ook dat de Mortiere vooral een regionale func tie heeft. Driekwart van de bezoe kers komt van Walcheren. Het toestaan van een horecavoor- ziening is een van de aanbevelin gen van de onderzoekers. De on dernemers op de woonboulevard zouden verder graag zien dat ook zij alle zondagen open'zouden mo gen, zoals dat ook het geval is op het nabijgelegen ZEP en in de bin nenstad van Middelburg. GOES In wijkgebouw De Spinne in Goes wordt vrijdagavond een the ma-avond voor Marokkaanse va ders over opvoeden in Nederland. Speciale gast is pedagoog Abdellah Mehraz uit Amsterdam. Er zal wor den gedebatteerd worden over vra gen als: 'Hoe voeden wij onze kin deren op in deze nieuwe cultuur', 'Wat is het conflict tussen ouders en kinderen' en 'Welke rol hebben vaders in de opvoeding?'. De avond is van 20.00 tot 22. 00 uur. GOES Het Werkbedrijf houdt vandaag vanaf 15.00 uur in het stadskantoor in Goes een banenmarkt voor men sen met een Wajong-uitkering. Zij kunnen terecht om een baan, leer- of stageplek te vinden. Werkgevers kunnen zich laten informeren over het in dienst nemen van een Wa- jonger. Wajong is de afkorting voor de Wet arbeidsongeschiktheidsvoor ziening jonggehandicapten. TERNEUZEN - Driekwart van de 56 huurders van de flat aan de Edvard Grieghof in Terneuzen wil dat de drie enorme platanen voor hun flat gekapt worden. Dat blijkt uit een enquête die bewoner Jack van Driel heeft gehouden. Van Driel bestookt de gemeente al jaren met verzoeken om iets te doen aan de Keuze uit ruim 1000 soorten wand- en vloertegels Eigen importDUS ALTIJD HET VOORDELIGST Ook voordelig in de aanleg van vloerverwarming Grote afnameSPECIALE PRIJZEN Lokkerdreef 10, 4879 ND Etten-Leur. Tel 076-5048800 www.janvansundert.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 49