Wemeldinge raakt vol op 30 april OVERNAME UITVERKOOP Klas voor bollebozen DIS THAT ALLE DAMES- EN HERENMODE 25 Werkstraf misbruik van nichtje Terneuzen ALLE CADEAU'S EN WOONACCESSOIRES Rijk subsidieert brede school in Colijnsplaat Warme kerstliederen in de winterkou A II IfK wm Jf m mm mW®JÊlA donderdag 17 december 2009 KONINGINNEDAG Hotels volgeboekt, vakantiepark en campings hebben nog maar enkele plekken. door Lilian Domimicus WEMELDINGE - Wie nog accommo datie zoekt voor de komende Ko ninginnedagviering in Wemeldin ge, moet er snel bij zijn. De hotels zitten praktisch vol, vakantiepark De Oesterbaai heeft nog maar een paar huisjes beschikbaar en ook op camping Linda loopt het storm. De meeste verhuurders bie den speciale Koninginnedag-arra- gementen aan. Iedereen wil deze dag op de eerste rang zitten. Bij Hotel Wemeldinge Holland Inn hoeft helemaal niemand nog te proberen een kamer te reserve ren. „Alles is vol"deelt een mede werkster mee. „Bijna direct na de bekendmaking dat de koningin zou komen, stroomden de boekin gen binnen. Een aantal Tos-vaste' klanten, maar vooral ook veel boe kingen vanuit de media." Dat kan ook bijna niet anders, als alleen al de NOS heeft aangekondigd met zeventig mensen af te reizen. Hotel Eetcafé Smits is ook hele maal volgeboekt. „Maar", zegt eige naar Johan Wisse, „de ervaring leert dat er, tegen de tijd dat het zo ver is, nog wel geschoven wordt, hoor. Er zijn altijd mensen die re serveren en toch niet komen." Ook op De Oesterbaai constateren ze 'een verhoogde interesse' in va kantiebungalows tijdens deze pe riode. „Er is nog wel plaats, maar niet zo heel veel meer", zegt be heerder Jacco Kievit. „De telefoon begon al te rinkelen nadat het nieuws bekend werd." Die ervaring heeft ook B&B-houd- ster Marlies Steenbakker van 't Bin nenhof „Ik stond er wel van te kij ken. We wisten het nog maar pas of we werden al gebeld. Dezelfde avond nog was tweederde van on ze accommodatie al verhuurd. Een week later zaten we vol." Bij B&B De Derde Ronde zijn nog wel twee van de drie kamers te huur. „Maar de eerste boeking had wel met Koninginnedag te ma ken", zegt eigenaresse Annemieke Hoogendijk/ Ze verwacht dat de B&B straks wel helemaal vol zal zitten. „Maar we accepteren rond die tijd alleen meerdaagse boekin gen. Het is niet mogelijk om op Ko ninginnedag zelf naar Wemeldin ge te rijden." Camping Linda ziet ook een hoge re bezettingsgraad dan andere ja ren. Ze hebben een speciaal Konin ginnedagarrangement voor kam peerders. Ook kunnen stacaravans worden gehuurd. „Er is nog wel plek, maar niet zo heel veel meer", zegt eigenaresse Andrea Dekker. COLIJNSPLAAT - De brede school Het Stelleplankier in Colijnsplaat krijgt 100.000 euro subsidie van het Rijk. Dat heeft het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Weten schappen gisteren bekend ge maakt. Het totale project in Colijnsplaat, waarbij de openbare school het af gelopen jaar is uitgebreid met een peuterspeelzaal, een kinderopvang en een buitenschoolse opvang, kost ruim 400.000 euro. Wethouder Piet de Putter (WD, onderwijs) van de gemeente Noord-Beveland zegt in een eerste reactie 'blij' te zijn met de toege kende subsidie. - Staatssecretaris Sharon Dijksma (Onderwijs) heeft in 129 plannen voor zogenoemde brede scholen goedgekeurd voor subsidie. Voor aanpassing van de huisvesting is in het hele land 156 miljoen euro beschikbaar. Hiervan wordt 28 miljoen euro door Onder wijs beschikbaar gesteld en 128 mil joen door lokale, zowel publiek als private, investeerders. WEMELDINGE - Wie in Wemeldinge nog niet in kerst sfeer was, zal dat vanaf nu zeker wel zijn. Muziekvereni ging Oefening Kweekt Kunst (OKK) verspreidde zich gisteravond over de straten en speelde stemmige kerst liederen. OKK maakte ook van de gelegenheid gebruik te collecteren voor de vereniging. „Om zo het concert een beetje terug te verdienen", zegt secretaris Willy Walrave. Tot slot kwamen de muzikanten samen rond de vuurkorf en werd er nog gespeeld onder het genot van glühwein en chocolademelk. foto Willem Mieras MIDDELBURG - Een 22-jarige Middel burger is door de rechtbank veroor deeld tot een werkstraf van 240 uur en zes maanden voorwaarde lijk. Volgens de rechtbank staat vast dat hij, toen hij minderjarig was, jarenlang zijn vijf jaar jongere nichtje uit Eindhoven ernstig heeft misbruikt. Wat als een onschuldig ziekenhui spelletje begon, ontaardde in ver krachtingen. Omdat de man nog steeds belang stelling heeft voor jonge meisjes moet hij intensief begeleid wor den door de reclassering. Hij werd vrijgesproken van het be zit van kinderporno op zijn com puter. Volgens de rechtbank staat vast dat hij wel kinderporno heeft bekeken, maar niet wist dat zulke foto's, door het bekijken, ook opge slagen werden op zijn pc. door Sheila van Doorsselaer TERNEUZEN - Hoogbegaafde basis schoolleerlingen uit Zeeuws-Vlaan- deren kunnen vanaf september speciaal onderwijs volgen in Ter- neuzen. Onderwijsorganisatie OpenBasis biedt het zogenoemde Leonardo-onderwijs aan in basis school De Meerpaal. De Leonardoklassen starten in het begin van het nieuwe schooljaar als er minimaal acht leerlingen vol doen aan de eisen. Inmiddels zijn er zes kinderen in Zeeuws-Vlaan- deren toegelaten. Bij Leonardo-onderwijs zijn de manier van lesgeven en de pedago gische aanpak specifiek gericht op hoogbegaafde kinderen. Het onder wijsprogramma gaat inhoudelijk dieper en breder in op sommige onderwerpen en er is veel aan dacht voor het sociaal-emotioneel welzijn van de leerlingen. Ook worden sportlessen gegeven en is er aandacht voor drama, dans en muziek. MERKEN O.A. Riverdale/ Riviera Maison Lifestyle Collection MERKEN O.A, Tommy Hilfïger Scapa Sports Gaastra McGregor River Woods L'Argentina GANT Napapijri New Zealand Auckland UGG Vanguard Markt 73, Middelburg Langstraat 11-13, Zoutelande elke zondag geopend

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 47