het dik genoeg is' töoHC Thermc^ondergoed 23 locatie Koud? Toch vervoer voor leerlingen Beatrixschool naar manege Balans Kerstballen maken bij kinderboerderij Natuurijs in Nederland WALCHEREN Gemeentelijke formulierenbrigade schiet eilandbewoners te hulp Activiteiten kinderen Musical 'Geen stille tijdens kerstvakantie nacht' in de kerk Aangepast programma van lokale radio voor dames, heren en kinderen nu ook in zwart SPECIAALZAAK donderdag 17 december 2009 DREISCHOR - Er komt - voorlopig op kosten van de school - toch ver voer voor zeven leerlingen van de Beatrixschool voor speciaal onder wijs in Zierikzee naar Manege Ba lans in Dreischor. Dat heeft de ge meente Schouwen-Duiveland be sloten. Het gaat om leerlingen met een verstandelijke beperking. De mane ge in Dreischor is voor hen een plek waar ze Leren op Locatie. Ver voer daar naar toe valt strikt geno men niet onder de verordening leerlingenvervoer van de gemeen te en daarom is een eerdere aan vraag van de school afgewezen. De Beatrixschool heeft daarop een brief gestuurd naar de gemeente met een verzoek Leren op Locatie alsnog op te nemen in de verorde ning. De gemeente kijkt of dat mo gelijk is, maar het onderzoek daar naar wordt pas in 2010 afgerond. Om tijdelijk het vervoersprobleem op te lossen betaalt de school daar om zelf de kosten van het leerlin genvervoer. ZIERIKZEE - Papierstroken uitzoeken, aan elkaar rijgen, in vorm buigen en voila: een kerstbal. Een geduldwerkje was het, maar het werd met veel in zet gedaan. Bij Kinderboerderij De Punt in Zierikzee werden woensdagmid dag kerstballen en kerstkaarten gemaakt. Zo'n vijftien kinderen gingen geestdriftig aan de slag. foto Dirk-Jan Gjeltema de laatste banen die open kunnen. De ijsbaan ligt in de duinen, dat is een handicap. Het water staat niet echt stil en helemaal zuiver is het ook niet. Wij hebben wat meer vorst nodig dan andere ijsbanen- op het eiland. Een nacht of vijf flink vriezen is wel nodig. Dit weekend komt voor ons denk ik loopt, gaat Verberk er vanuit dat de baan deze hele winter nog ge bruikt kan worden, mits er ijs ligt. „Het terrein gaat pas na het eerst volgende broedseizoen op de schop. Tot die tijd ligt de baan er dus gewoon. Als er dan ijs ligt, gaan mensen toch wel schaatsen, of wij als vereniging de baan open doen of niet." nog te vroeg." Ook in Brouwersha ven, Schuddebeurs, Zonnemaire en Ouwerkerk is er nog niet al te veel optimisme. Behalve de tempe ratuur, wordt ook de voorspelde neerslag in de gaten gehouden. „Sneeuw is een probleem", zegt Jo- sien Bolijn van de Ouwerkerkse IJsclub. „Als er niet te veel sneeuw valt, en de vorst zet door, dan zou het volgende week misschien kun nen." „Vijftig procent kans", gokt voorzit ter J. van der Bijl van IJsvereniging Brouwershaven. „Als de jeugd er maar vanaf blijft tot het dik ge noeg is. Zet dat maar in de krant, dat ze er vanaf moeten blijven." De eerste schaatsers op natuurijs waren deze week al bezig in.de Rij- perkerkerpolder in Friesland. Hoe zouter hét water, des te langer het duurt voor het bevriest. Als vuistregel geldt: elke nacht dat het vijf graden vriest, komt er een centimeter ijs bij. De ijsvorming is onder meer afhan kelijk van de diepte van het water, de stroming, de wind en neerslag. De dikte van ijs zegt niet alles. Als er lucht in ijs zit, is het minder sterk. Hoe helderder het ijs is, des te steviger. Voor kortebaanwedstrijden moet het ijs minstens vijf centimeter dik zijn. Voor toertochten is dat ongeveer tien centimeter. Kachels Haarden Schouwe Enorme keuze in onze showroom! Openingstijden; do, vrij 10.00 -18.00 za 10.00 -17.00 uur Klarinetweg 2c 4337 RA Middelburg T. +31 (0) 118 - 67 49 55 www.ohcwalcheren.nl door Piet Kleemans OUDE-TONGE - Formulieren invul len. Voor veel mensen is het een beproeving. De gemeente Oostflak- kee schiet samen met Stichting Welzijnswerk Oostflakkee haar burgers te hulp. Sinds deze maand is daar een speciale 'formulieren- brigade' actief Sociale regelingen als huur- en zorgtoeslag, bijzondere bijstand en kwijtschelding van gemeentelijke heffingen worden steeds ingewik kelder en veranderen snel. De for mulierenbrigadier van dienst pro beert zoveel mogelijk vragen van burgers op administratief gebied te beantwoorden en helpt bij het in vullen van formulieren. Ook kan zij bewoners doorverwijzen naar een instantie die hen verder kan helpen. De brigadier levert zoveel mogelijk maatwerk en is gebonden aan een beroepsgeheim. Alles wat bespro ken wordt, blijft tussen de vier mu ren van de spreekkamer of huiska mer. De formulierenbrigade werkt zoveel mogelijk op afspraak. ZIERIKZEE OUDDORP Onder de noemer VakantieKids verzorgt het Welzijnshuis Schou wen-Duiveland komende kerstva kantie activiteiten voor kinderen. Maandag 21 december is in film huis FiZi de animatiefilm Sunshine Barry en de Discowormen te zien (14.00 uur). Woensdag 23 december mogen kin deren een keramiekworkshop vol gen en een beker versieren bij Litt le Art Factory, aanmelden kan bij Ellen Mastenbroek van het Wel zijnshuis: 0111-453444. In de kerk van de doopsgezinde ge meente in Ouddorp wordt woens dag 23 december de musical 'Geen stille nacht' uitgevoerd. De musical handelt over de nieuwe herberg De Stilte. De herbergier en zijn vrouw hebben allerlei mensen uit het dorp uitgenodigd om van hun specialiteit 'de stilte' te komen ge nieten. Of het ook lukt die speciali teit waar te maken leert alleen een bezoekje aan de doopsgezinde kerk. De uitvoering van de musical begint om 19.00 uur. ZIERIKZEE In verband met de activiteiten rondom de feestdagen én de vakan tie van een aantal medewerkers, heeft de lokale omroep Radio Schouwen-Duiveland voor de ko mende weken een aangepast pro grammaschema. Onder andere In fo vervalt. Verder komen diverse hitlijsten voorbij en wordt op kerst avond de Volkskerstzangdienst van uit de Nieuwe Kerk in Zierikzee rechtstreeks uitgezonden, gevolgd door de nachtmis in de Willibror- duskerk. 'Rolant Quist foto's Dirk-jan Gjeltema Kijk voor meer info www.sDeciaalzaaksimon.ni KLOKSTRAAT 21, GOES

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 45