'Als de jeugd maar van het ijs blijft tot Finale Regioruis gaat naar Renesse O IJsvereniging Renesse zoekt nieuwe 22 m Soul en Danceclassics bij Brogum Dansz donderdag 17 december 2009 Als de rest van Nederland al op de schaatsen staat, is het ijs in Zeeland vaak nog te dun. Toch hopen enkele ijs banen op het eiland dit weekend al open te kunnen. door David Duijnmayer Of het gaat lukken, kun je nooit met ze kerheid zeggen, maar in Zierikzee wordt er al voor zichtig rekening mee gehouden dat de ijsbaan aan de Mauritslaan vrijdag opengaat. „De baan ligt er op zich goed bij", zegt Martijn den Boer van de Zierikzeesche IJsvere niging. „Er ligt vanaf maandag al ijs, maar het is nu nog niet dik ge noeg. Doordat we een pompinstal- latie hebben, ligt er puur regenwa ter. De waterkwaliteit is uitste kend. Nu kunnen we alleen maar afwachten wat het weer.doet." In het clubhuis worden voorberei dingen getroffen voor als de baan dit weekend open zou gaan. En om te voorkomen dat mensen het ijs opgaan voordat het dik genoeg is, wordt een bord neergezet. „Veel meer kunnen we niet doen. Ik kan niet vierentwintig uur per dag op wacht staan." Den Boer houdt de weersvoorspel lingen en temperatuur nauwgezet in de gaten. „Voor vannacht was min 6 afgegeven, het is slechts min 4 geweest. Op dit moment is het een paar tienden onder nul. Om de baan op te kunnen, zijn een paar stevige nachten vorst achter elkaar nodig. Dan heb je het over ongeveer min 5. Dat het overdag weer licht dooit, maakt dan wei nig uit." Ook andere ijsbanen op Schou wen-Duiveland bereiden zich voor, hoewel niemand al durft te zeggen dat er daadwerkelijk ge schaatst gaat worden. De algeme ne opinie is „'t Zal erom hangen", in de woorden van Ton Wingelaar van de ijsbaan in Sirjansland. Deze baan is pas gerenoveerd en ligt er mooi bij. Het terrein is voorzien van nieuwe drainage en een pomp- voorziening. „Het is een klein, fijn ijsbaantje met tien tot dertien cen timeter zoet water", zegt gelegen heidsijsmeester Jaap Jan op 't Hof. „Ik -vind het heel moeilijk te zeg gen. Maar als 't bij ons nog niet kan dit weekend, zal het bij een an der ook niet snel lukken." In Burgh-Haamstede in ieder ge val nog niet, denkt J. den Engels man van IJsclub Burgh-Haamste de. „Bij ons zal het nog wel even duren. Wij zijn doorgaans een van RENESSE - Het zou mooi zijn als de vorst deze week nog goed doorzet, want voor de ijsbaan in Renesse is het misschien wel de laatste kans om open te gaan. De erfpachtover- eenkomst voor het huidige terrein, naast het voetbalveld aan de Loane, loopt op 31 december af „We doen hard ons best om een nieuwe plek te vinden", zegt Mar cel Verberk van IJsvereniging Ren esse, „maar dat is nog niet zo mak kelijk. De hoop is op dit moment gevestigd op een weilandje aan de Korte Moermansweg. Dat is van een particulier die het zelf als ijs baan heeft aangeboden. Maar er moet nog gekeken worden of er zoet water naartoe gebracht kan worden, en of het qua kosten haal- www.pzc.nl door Ton van den Nouweland RENESSE - Regioruis, de wedstrijd voor nieuwe Zeeuwse bandjes, ein digt 29 mei 2010 'ergens' in Renes se. Voor het eerst in het driejarig bestaan van de talentenjacht vindt de finale niet plaats in het Zierik- zeese poppodium Brogum. De finale maakt deel uit van het Weekeinde van de Amateur Kunst (WAK) dat komend jaar wordt af gesloten in Renesse. Het nieuwe seizoen van Regioruis gaat morgenavond van start in jeugdsoos Big S in Burgh-Haamste de. Deze eerste voorronde staat in het teken van rap en hiphop. Vijf acts zijn geselecteerd uit het Zeeuwse aanbod. De winnaar gaat rechtstreeks naar de finale in Ren esse. Tijdens het juryberaad speelt de Thoolse band Infinite Mind. Met hun alternatieve rock wonnen zij de editie 2009 van Regioruis. Sinds vorig jaar maakt F.egioruis deel uit van het Zeeuwse bandcir cuit, waarvan ook het Bevelandse 2ndlnfluenz en het Walcherse Hooikoorts deel uitrpaken. Alle deelnemers aan Regioruis spelen in telkens andere zalen, verspreid over Schouwen-Duiveland. Regio ruis is een project van de Jongeren- raad Schouwen-Duiveland met steun van gemeente (Welzijns huis) en provincie (Scoop). De eerste voorronde morgena vond in Big S, begint om 20.00 uur. Na afloop - rond 23.30 uur - is er gratis busvervoer naar huis. Meest gelezen 1Friste duik is allergrootste 2. Voorbode van ijspret 3. Nieuwe Nederlanders TIPS NAAR schouwen-duiveland@pzc.nl Meer regionieuws op: www.pzc.nl/schouwen-duiveland baar is. De gemeente heeft in ieder geval geen middelen beschikbaar." Verberk kan nog niet zeggen of de baan in het weekend open gaat. „Het ijs is nu drie centimeter. Er is zes a zeven centimeter nodig. Ze nker in het weekend, want dan kan het behoorlijk druk worden." "Hoewel de overeenkomst voor de ijsbaan formeel 31 december af- ZIERIKZEE De Brogum All Stars band - deze keer met blazerssectie - speelt zon dag 20 december Motown Soul danceclassics uit de jaren zeventig, tachtig en negentig. .Speciale gas ten zijn Boaz Brom (Boaz Black The Soul Patrol), Claudia Wagen makers, Eric van Schaik (Bad Hair Day), Marjon van Iwaarden, Robert Stoltink (Copy Cat) en Romy Uitde- haag (Romay Charon, Chapter two). Het feest van herkenning in Brogum begint om 16.30 uur. De zaal is open vanaf 16.00 uur. Zonnemaire 2008 Martijn den Boer (links) en Nico Cats bereiden de baan in Zierikzee voor op de vorst.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 44