Proef met 'eilandmarketing* PZC Verkeerd om H IS SCHOUWEN-DUIVELAND 22 en 23 PILOTPROJECT Gemeente werkt aan toekomstvisie Pasta's en pizza's voor de voedselbank 29 Brandstichting bij politiebureau Eilanden Snelrecht toegepast tijdens jaarwisseling Reimerswaal zet plannen op website almanak Jr I ,f? -iïV- llw WLj* y "T H l! 8 H Donderdag 17 december 2009 'Als de jeugd maar van het ijs blijft tot het dik genoeg is' door Piet Kieemans ZIERIKZEE - Wat willen we precies met het eiland en hoe zetten we onszelf als gemeente in de markt? Op die vragen hoopt de gemeente Schouwen-Duiveland via een stra tegisch marketingplan antwoord te krijgen. Dat marketingplan is on derdeel van het pilotproject 'ei- landmarketing' dat de gemeente - als eerste in Zeeland - samen met de provincie volgend jaar opstart. Aan plannen ontbreekt het niet op Schouwen-Duiveland, weet be leidsmedewerker recreatie en toe risme Marcel van den Berge. Er lig gen allerlei visies en beleidsnota's. Die worden allemaal naast elkaar gelegd en dan wordt gekeken of er één integrale toekomstvisie uit te destilleren valt. Vart den Berge: „Wat we willen is een verdiepings slag maken." De gemeente zet breed in. Het gaat in het strate gisch marketingplan niet alleen om toerisme en recreatie, maar ook om werken en wonen. De ster ke en zwakke punten van het ei land worden op een rijtje gezet en tegen elkaar afgewogen en mede op basis daarvan wordt een ge meentelijke toekomststrategie uit gestippeld. De gemeente gaat - be nadrukt Van den Berge - het wiel niet in haar eentje uitvinden. „We willen dat graag samen met allerlei belangenorganisaties doen. Er ko men 'meedenksessies'. Dat alles moet rond februari, maart 2010 re sulteren in een strategisch marke tingplan. Volgende stap is een ope rationeel marketingplan, gecombi neerd met een 'evenementenvisie', en deze documenten moeten voor eind 2010 het levenslicht zien. Ge noemde documenten mogen in de visie van burgemeester Gerard Rabelink van Schouwen-Duive land absoluut geen papieren tij gers worden. „Er ligt al een stapel rapporten. Daar moeten we wat concreets mee doen. Ik zeg altijd BURGH-HAAMSTEDE - Het maal was overvloedig. Bewust, want tevoren was al bekend dat wat overbleef bestemd zou zijn voor Schouwen-Dui- velanders die het minder breed hebben. De leer lingen van De Kirreweie in Burgh-Haamstede stonden het eten gisteravond dan ook af aan de Kerstman, die het zou overdragen aan de Voedsel bank Schouwen-Duiveland. „Er waren tweehon derd kinderen en die hadden allemaal iets meege- bacht voor het lopend buffet", vertelt leerkracht Erika Grootenboer. „Alle overgebleven pizza's, pasta's, pannenkoeken en gebak worden ingevro ren door de voedselbank. Ik heb in één klas vijf a zes diepvrieszakken geteld en we hebben acht groepen, dus reken maar uit." foto Dirk-Jan Gjeltema de^^RVKKERï Marktsi Middelburg T 0118 886 886 donderdag 17 dëc. 19.30-20.30 uur Popquiz zaterdag 19 dec. 12.00-17.00 uur Speldemonstraties Technisch speelgoed boekei zaterdag 19 dec. 15.00-16.30 uur. Madrigaalkoor Zeeuwse Muziekschool zondag 20 dec. 13.00-17.00 uur Koopzondag bestellen? www.drukkerijmidd t dinsdag 22 dec. en wóensdag 23 dec. Extra koopavonden geopend tot 21.00 uuf i i slburg.nl 'n echte Kerstman weet 't Aantal meldingen huiselijk geweld fors toegenomen 21 'niet kakelen, maar eieren leggen' en dat geldt ook voor dit marke tingplan. En dat plan moet ook be knopt en dynamisch zijn." Rabelink benadrukt dat het marke tingplan een plan voor het hele ei land dient te zijn. „Het gaat niet al leen om bijvoorbeeld onze prachti ge monumentenstad Zierikzee, maar om het gehele eiland. Ook onze ondernemers en maatschap pelijke organisaties hechten daar aan." Gedeputeerde Harry van Wa- veren is blij met het project. „Ik vind het sterk dat deze pilot gekop peld is aan het provinciale promo tiebeleid dat uitgaat van de kracht en identiteit van Zeeland." Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl MIDDELHARNIS Onbekenden hebben in de nacht van dinsdag op woensdag een dek zeil bij het politiebureau van Mid- delharnis in brand gestoken. Agen ten konden het beginnende brand je snel uittrappen. Er wordt wel on derzoek naar gedaan. De politie van het district De Eilanden, waar Flakkee onder valt, heeft momen teel de handen vol aan brandstich tingen. In Den Briel en in Spijkenis- se werden dinsdagavond vier jonge ren aangehouden. Zij worden ver dacht van brandstichting in plezier jachten en auto's VLISSINGEN Tijdens de jaarwisseling in Vlissin- gen zal de politie er alles aan doen om raddraaiers direct aan te hou den, zodat ze kort daarna via snel recht berecht kunnen worden. Teamchef Hans Saaman van de Vlissingse politie en burgemeester Wim Dijkstra lieten gisteren weten dat er wordt opgetreden als het mis gaat. De burgemeester stuurt ook brieven naar jongeren van wie verwacht wordt dat ze van plan zijn om tijdens de jaarwisseling voor onrust te zorgen. KRUININGEN De ruimtelijke plannen van de ge meente Reimerswaal staan vanaf vandaag op de website ruimtelijke- plannen.nl. De gemeente voldoet hiermee aan de digitaliseringsver plichting die per 1 januari van kracht wordt. Reimerswaal is na Veere de tweede Zeeuwse gemeen te die haar plannen op de site publi ceert. Op termijn zullen alle plan nen van landelijke, provinciale en gemeentelijke overheden op de si te moeten komen om een goed overzicht te bieden. ZiZo... daar vind je altijd wel iets leuks! Geere Passage 8 I Middelburg Tip? redactie@pzc.nl Ze is jong, hoogopgeleid en werkt kei hard aan haar carrière. In no time heeft ze een aardige posi tie verworven in een groot bedrijf. Een hipo (high potential, ofwel groot talent voor de toekomst). Zo zou je haar wel kunnen noemen. Netwerken is één van de targets die ze zichzelf gesteld heeft. Sterker: net werken is, sinds ze besloten heeft nog vóór haar dertigste minimaal tien mensen leiding te geven, haar top priority. Onlangs snelde ze naar een bijeenkomst, vol belangrijke suits. Stuk voorstuk namen die niet in haar netwerk mochten ontbreken. Na afloop nam ze opgelucht, de zak ken gevuld met visitekaartjes, plaats in de kroeg. Ze wilde net beginnen aan een gloedvol verslag van haar netwerksucces, toen één van haar toe hoorders terloops opmerkte: Je hebt je jasje binnenstebuiten."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 43