Wonderkind Giri toont zich coulant 32 ATB-circus strijkt neer in Zeeuwse walhalla KAMPIOEN OP BEZOEK Anish Giri (15) was gisteren de speciale gast tij dens de Ostrea Schaak Challenge. De Nederlands kampioen liet zich in Goes nauwelijks foppen. Tweetalig onderwijs in Delft Van d@ Ven heeft toch breuk in pols De Heerenstraat donderdag 17 december 2009 is de Fide-rating van Anish Giri. Eerder dit jaar behaalde hij bij het Corus-toer- nooi zijn derde grootmeesternorm. door Koen de Vries goes - [e zou het niet zeggen als je hem ziet staan. Anish Giri, zoon van een Nepalese vader en een Russische moeder, beweegt wat onhandig met zijn lange armen en benen en voelt zich niet -bepaald op z'n gemak wanneer hem iets ge vraagd wordt. Toch is dit vijftienja rige ventje een wonderkind. Hij spreekt Nepalees, Russisch, Ja pans, Frans, Duits, Engels en Ne derlands en mag zich sinds deze zomer Nederlands kampioen scha ken noemen. Op zijn veertiende was hij al groot meester, de hoogste titel die een schaker in zijn leven kan verove ren. Gisteren was hij in Goes op het Ostrea Lyceum om prijzen uit te reiken, een simultaan te spelen en mee te doen aan een snel- schaaktoernooitje. Giri was door Frans Peeters, leraar aan het Ostrea Lyceum en schaak fanaat, naar Goes gehaald. Het kostte de jongste Nederlands kam pioen schaken ooit wat moeite om op tijd in Goes te zijn. De in Sint Petersburg geboren, in Japan en Rusland getogen en sinds februari 2008 in Nederland woonachtige Giri, moet nog gewoon naar school. Hij moest zijn leraren om twee vrije uren vragen om eerder van uit Delft naar Goes te kunnen ver trekken. Hij kreeg er eentje, waar door de nummers één, twee en drie van de Ostrea Schaak Challen ge, een toernooi voor kinderen van 11,12 en 13 jaar, even moesten wachten voordat ze een prijs uit zijn handen konden ontvangen. Toen dat eenmaal gebeurd was, na men zo'n dertig kinderen en een paar volwassenen plaats achter de borden voor een simultaan. Giri, die soms een tikje arrogantie verweten wordt, toonde zich te gen de jeugdige schakertjes cou lant. Op sommige borden wachtte hij langer dan nodig om zijn vaak met rode wangen getooide tegen stander de genadeklap te geven. In Anish Giri concentreert zich op zijn volgende zet, bij één van de partijen die hij op het Ostrea College speelde. foto Willem Mieras één partij moest hij zelf zijn ko ning omleggen. Dat was tegen de achttienjarige Maarten Radema kers, kopman van het tweede team van Het Witte Paard uit Sas van Gent. Hij weerlegde een offer van Giri en kon niet lang daarna de felicita ties in ontvangst nemen: Opval lend was de prestatie van de tienja rige Danilo Bolleman uit Axel. Hij was meteen uit school met ie mand naar Goes gereisd en hield heel lang stand tegen de groot meester. Voor die prestatie kreeg hij een prijs, net als Maxime le Clerq en Erwin Kloosterman, bei den uit Goes. Daarna was het tijd voor de snelschakers. Zij speelden een toernooitje, waarbij Anish Gi ri het in elke ronde tegen twee te genstanders tegelijk opnam. Ook op dit onderdeel liet hij zich nau welijks foppen. Anish Giri is de jongste grootmees ter ooit en werd op 29 juni 1994 geboren in Sint-Petersburg. Hij haalde in 2008 de grootmees ternorm bij de Intomart GfK Open, dat georganiseerd werd door het Hilversums Schaak Ge nootschap. Giri komt in de Meesterklasse uit voor HMC Calder. Hij speelt ook in de Schaakbundesliga in Duitsland, voor SK Turm Emsdetten. Giri volgt tweetalig onderwijs aan het Grotius College in Delft. Zijn fa voriete vakken zijn natuurkunde en wiskunde. VLISSINGEN - Motorcrosser Rinus van de Ven heeft toch een breuk in zijn pols opgelopen. Dit jaar mag de Vlissinger in elk geval niet meer rijden. Vorige week kreeg Van de Ven groen licht van de dokteren om weer te crossen. Op de foto's was geen breuk te zien. Tijdens een trainingsweekeinde in Duitsland verging hij echter van de pijn. Gisteren bezocht hij daarom op nieuw het ziekenhuis en uit de se cond opinion bleek er wel een breuk in de pols te zitten. Van de Ven hoopt over een maand deel te kunnen nemen aan de supercross in Dortmund en een paar weken later aan de indoorcross in Goes. UIT BILJARTEN Driebanden. Derde divisie. Bottles/De Pa rel-De Heerenstraat 1 3-5: Christiaan de Mil-Kimmo Pankow 35-29, 45; Theo Plat- jouw-André Karelse 33-35, 67; Peter Snel- ders-Alfred van den Dries 30-30, 81; Cees Baumgarte-Piet Raas 26-30, 66. Vierde divisie. De Heerenstraat 2-De Zeven de Hemel 2-6: Rinus Rijk-Kees Schiermanni 14-30, 41; Rob Jacbbs-Henk de Snoo 25-18, 63; Wim Zandee-Jan van Zundert 24-25, 70; Jan-Willem Slabber-Ger Steenderen 8-20, 49. PAARDENSPORT Londen. Olympia Horse Show. Grand Prix, kwalificatie voor wereldbekerwedstrijd: 1. Gal (Ned) Moorlands Totilas 83,66 procent, 2.Cornelissen (Ned) Parzival 81,277, 3. Hester (GBr) Liebling II 72,213. SCHAATSEN Biddinghuizen. Marathon Cup. Twaalfde wedstrijd. Mannen (75 kilometer): 1. Huis man, 2. Berga, 3. Uithoven, 4. Ariens, 5. Van Eek. Klassement: 1. Huisman 239,1 punten, 2. Bob de Vries 234,2, 3. Berga 180,1, 4. Wub- ben 175, 5. Van Eek 159. Vrouwen: (50 kilo meter): 1. Bekkering, 2. Huisman, 3. Lange- land. Klassement: 1. Huisman 274,3, 2. Sterk 225,1, 3. Zielman 204,4. voor meer uitslagen zie www.pzc.nl sas van gent - Het streekduel in de derde divisie tussen Bottles/De Parel en De Heerenstraat eindig de in een benauwde overwinning voor de bezoekers: 3-5. Namens de Bevelandse formatie won Piet Raas van Cees Baumgarte. Peter Snelders en Alfred van de Dries hielden elkaar tot het eind in even wicht. Na de pauze bleek thuisspe- ler Christiaan de Mil net te sterk voor Kimmo Pankow. Met een ze ge op Theo Platjouw besliste André Karelse het duel: 3-5. BIJ NADER In het verhaal over het open ZK mara- thonschaatsen dat gisteren in deze krant stond, is geschreven dat het evenement op zaterdag wordt gehouden. Dit is on juist. Het ZK wordt vrijdag gehouden. De eerste wedstrijden in Breda beginnen om 22.00 uur. wemeldinge - Wemeldinge lijkt het mekka van het Zeeuwse moun- tainbiken te worden. Uit het Beve landse dorp komt een groot aantal rijders. Marco Minnaard behoort zelfs tot de nationale top, maar ook Robbert Vleugel, Sander Vleu gel, Joery Kasper en de veteranen Ian Minnaard, Ko Vleugel en John ny Stroosnijder behoren tot de in woners van het dorp aan de Oos- terschelde. Zaterdag wordt er ge streden om de Ereprijs Wim van Stel, de zevende wedstrijd in de strijd om de Zeeuwse ATB Cup. De organisatie, het wielercomité Wemeldinge waarvan Wim van Stel oprichter was en daarna ook jaren de voorzittershamer hanteer de, verwacht dat alle plaatselijke renners aan de start komen. Dat was vorig jaar ook het geval en toen werden vier van de vijf ere plaatsen ingenomen door plaatse lijke renners. Marco Minnaard haal de het toen, vóór Robbert Vleugel. Ook zaterdag mag er een strijd tus sen deze coureurs verwacht wor den, al zal klassementsleider Ed- zard van Ewijk zich ook met de strijd om de overwinningsbloe- men gaan bemoeien. Bij de veteranen zullen de plaatse lijke matadoren het de klassement sleider Franky Taelman uit Zelzate zo lastig mogelijk maken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 40