Sportcomplex stuit op bezwaren OVERNAME UITVERKOOP DIS THAT ALLE DAMES- EN HERENMODE 25 Ellewoutsdijk hoopt op coulance van Dijksma O KORTING O ALLE CADEAU'S EN WOONACCESSOIRES ORTING Uitbreiding parkeerplek Hogeweg Bouwplan verwijst naar onderwijsgeschiedenis donderdag 17 december 2009 WONINGBOUW Uitstel bouw accommodatie en woningen in Ovezande dreigt door Raymond de Frel OVEZANDE - De bouw van een sportcomplex en vijftien vrijstaan de woningen aan de zuidoostkant van Ovezande dreigt te worden uit gesteld. Twee omwonenden hebben bij de Raad van State bezwaar gemaakt tegen het plan. Dat is een forse te genvaller voor de gemeente Borse- le. Zij dacht namelijk juist alle plooien te hebben gladgestreken. Een groep van zeven bezwaarma kers had lange tijd bedenkingen over de aankleding van het nieu we wijkje, maar na overleg zagen zij toch van verdere procedures af „Er komt plots toch nog een berg onzekerheid op ons af', zegt wet houder Marga Vermue van de ge meente Borsele. „De ene bezwaarmaker is tegen de bouw van woningen op de plaats waar nu nog het voetbalveld ligt. En de ander kijkt nu nog uit op een kaal terrein. Straks ligt daar een deel van het voetbalveld", al dus Vermue. Borsele wilde eigenlijk deze maand al starten met de voorberei dende werkzaamheden, zodat de plaatselijke tennisvereniging en voetbalclub Volharding na de zo mer in hun nieuwe onderkomen terechtkunnen. Dat doel komt nu in gevaar, stelt Vermue. De twee omwonenden hebben be roep ingediend bij de Raad van State, maar hebben daarbij (nog) geen voorlopige voorziening aange vraagd. Vermue: „Dat betekent dat we in principe gewoon kunnen doorgaan met de bouw, met het ri sico dat de Raad van State de be woners in het gelijkstelt en er aan passingen moeten worden gedaan. De werkdruk bij de Raad is hoog, waardoor het jaren kan duren voordat zij deze zaak behandelt. Daarom heb ik de bezwaarmakers gevraagd om een voorlopige voor ziening aan te vragen. Dat bete kent dat we nog niet mogen bou wen, maar óók dat de zaak binnen drie of vier maanden wordt behan deld." Vermue heeft met een van de twee bezwaarmakers al een ge sprek gehad. „Zij was zich er niet van bewust dat er van het beroep bij de Raad van State geen schor sende werking uitgaat. En daar was het haar wel om te doen." door Luc Oggel ELLEWOUTSDIJK - De Werkgroep Basisschool Ellewoutsdijk doet een dringend beroep op staatsse cretaris Sharon Dijksma van On derwijs om de school in het dorp in stand te houden. In een gisteren verstuurde brief aan Dijksma, voorzien van een handtekeningenlijst en persoonlij ke epistels van ouders, inwoners en verenigingen, spreekt de werk groep de hoop uit dat Dijksma met het oog op het wetsontwerp instandhouding kleine scholen een uitzondering wil maken voor Ellewoutsdijk. Openbare basisschool De Linden moet vanwege het structurele leer lingentekort aan het einde van het schooljaar noodgedwongen de deu ren sluiten en dat gaat de dorpsbe woners nauw aan het hart. 'De school is de laatste voorziening in het dorp en daarmee het middel punt van de samenleving' schrijft de werkgroep aan de staatssecreta ris. 'Het sluiten van de school zal leiden tot het vertrek van gezin nen met kinderen. Gevolg: vergrij zing van de bevolking en leeg stand van woningen. Wij maken ons dan ook ernstige zorgen over de leefbaarheid van Ellewouts dijk', aldus de werkgroep. Die wijst Dijksma er verder op dat de kwaliteit van het onderwijs uit stekend is, zoals ook blijkt uit rap porten van de Onderwijsinspectie. 'Menig kind van met leerproble men van buiten Ellewoutsdijk heeft hier door de individuele aan dacht wel de gewenste resultaten behaald.' De werkgroep hoopt dat de ko mende wetswijziging een mogelijk heid zal bieden voor de school, omdat de prognoses voor het leer lingenaantal de komende jaren goed zijn. Een school moet minimaal 23 leer lingen hebben. Ellewoutsdijk vol doet al drie jaar niet aan die norm. Op peildatum 1 oktober waren het er 21. GOES - Ooit stond er de Casembrootschool, maar nu wordt er gewoond, onder meer door cliënten van zorg organisatie Het Gors. Straks komen er nog meer wonin gen bij, want machines zijn begonnen een deel van de oude schoolkavel bouwrijp te maken. Woningcorporatie RWS en projectontwikkelaar Marsaki hebben voor dit stukje Goes-Zuid een gecombineerd nieuwbouwplan ge maakt. Het plan Casembroot behelst een complex met 22 grote koopappartementen met op de begane grond commerciële ruimten (800 vierkante meter) en daar naast nog eens 10 grondgebonden woningen. De ople vering is gepland voor medio 2011foto Willem Mieras merken o.a. Riverdale Riviera Maison Lifestyle Collection merken o.a. Tommy Hilfiger Scapa Sports Gaastra McGregor River Woods L'Argentina GANT Napapijri New Zealand Auckland UGG Vanguard Markt 73, Middelburg Langstraat 11-13, Zoutelande elke zondag geopend door Luc Oggel YERSEKE - Aan de oostkant van de Hogeweg in Yerseke komen vijf extra parkeerplaatsen voor toekom stige bewoners van de huurappar- tementen Hof van Reymerswael. Daarmee komt de gemeente Rei- merswaal tegemoet aan klachten van toekomstige huurders. Zij voorzagen problemen omdat zij niet bij de woningen kunnen par keren, maar dat aan de andere kant van de Hogeweg moeten doen. Dat is lastig voor de vaak be jaarde en minder goed ter been zijnde mensen. De bewoners had den graag gezien dat een strook grond tussen Breeweg en Erica laan zou worden ingericht als par keergelegenheid. Met omwonen den is echter afgesproken om die grond te vrijwaren van verkeersbe wegingen en er een groene invul ling aan te geven. In totaal komt het aantal parkeer plaatsen, inclusief vijf extra, op twintig stuks.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 35