221 zeeland Eerste echte vuurproef Finale Regioruis gaat naar Renesse Verbreding tunnelweg een stapje dichterbij \VoHC 't Hommeltje KERSTGLÜHWEIN- AVOND! 10 KORTING, Reimerswaal zet plannen op landelijke site WALCHEREN Kerstsamenzang in katholieke kerk Auto's beschadigd bij aanrijding donderdag 17 december 2009 Antiek Interieur Vanavond hebben wij weer een gezellige Deze dag krijgt u op al uw aankopen een glühweintje of een kop koffie. Tevens exposeert Ingrid Bom en Frida van Overbeeke met beeldende kunst. Graag tot ziens! Beestenmarkt 16, Goes T(0l13)506063 KRUININGEN - De ruimtelijke plan nen van de gemeente Reimers waal zijn vanaf vandaag te raadple gen via de landelijke website ruirn- telijkeplannen.nl. De gemeente vol doet hiermee aan de wettelijke di gitaliseringsverplichting die per januari van kracht wordt. Rei merswaal is, na Veere, de tweede Zeeuwse gemeente die haar plan nen op de landelijke site publi ceert. Op www.ruimtelijkeplannen.nl zullen op termijn alle plannen van landelijke, provinciale en gemeen telijke overheden moeten worden gepubliceerd. Doel is om burgers en bedrijfsleven een goed over zicht te bieden. door Ton van den Nouweland RENESSE - Regioruis, de wedstrijd voor nieuwe Zeeuwse bandjes, ein digt 29 mei 2010 'ergens' in Renes se. Voor het eerst in het driejarig bestaan van de talentenjacht vindt de finale niet plaats in het Zierik- zeese poppodium Brogum. De finale maakt deel uit van het Weekeinde van de Amateur Kunst (WAK) dat komend jaar wordt af gesloten in Renesse. Het nieuwe seizoen van Regioruis gaat morgenavond van start in jeugdsoos Big S in Burgh-Haamste- de. Deze eerste voorronde staat in het teken van rap en hiphop. Vijf acts zijn geselecteerd uit het Zeeuwse aanbod. De winnaar gaat rechtstreeks naar de finale in Renesse. Tijdens het ju ryberaad speelt de Thoolse band Infinite Mind. Met hun alternatie ve rock wonnen zij de editie 2009 van Regioruis. Sinds vorig jaar maakt Regioruis deel uit van het Zeeuwse bandcir cuit, waarvan ook het Bevelandse 2ndlnfluenz en het Walcherse Hooikoorts deel uitmaken. Alle deelnemers aan Regioruis spelen in telkens andere zalen, verspreid over Schouwen-Duiveland. Regioruis is een project van de Jon- gerenraad Schouwen-Duiveland met steun van gemeente (Welzijns huis) en provincie (Scoop). De eerste voorronde morgena vond in Big S, begint om 20.00 uur. Na afloop - rond 23.30 uur - is er gratis busvervoer naar huis. door Jan van Ommen DEN HAAG - De voorbereiding voor de verdubbeling van de weg naar de Westerscheldetunnel kan door gaan nu de Raad van State het be stemmingsplan Westerscheldetun- nelweg in een tussenuitspraak heeft vrijgegeven. De Raad vindt het naar aanleiding van bezwaren van de Borselse ak kerbouwer en tuinder J. Nijsten niet nodig om te wachten met het opbrengen van zandlagen op het tracé van de wegverdubbeling. Het opbrengen van zand is nodig om de grond in te laten klinken en te stabiliseren. Volgens de Raad van State heeft alleen het opbren gen van een zandlaag geen nadeli ge gevolgen voor de bedrijfsvoe ring en het leefgenot van Nijsten. Voordat met de daadwerkelijke ver- Kachels Haarden Schouwen breding van de weg wordt begon nen heeft de Raad waarschijnlijk een eindoordeel over Nijstens be zwaren geveld. De tunnelmaat schappij kan nu in februari 2010 een dik zandpakket op de uitbrei- dingsgrond leggen, zodat die kan zetten en inklinken. In september wil NV Westerscheldetunnel be ginnen met de daadwerkelijke weg aanleg. Volgens akkerbouwer en tuinder Nijsten, wiens landerijen door de tunnelweg worden doorsneden, is de noodzaak voor de verdubbeling helemaal niet aangetoond. Hij is te gen de verdubbeling, omdat hij dan opnieuw land moet afstaan. Volgens Nijsten kost de verdubbe ling hem een halve hectare grond, maar volgens de tunnelwoordvoer der slechts 1300 vierkante meter. Wordt vervolgd. Enorme keuze in onze showroom! Openingstijden: do, vrij 10.00 - 18.00 uur I za 10.00 - 17.00 uur I Klarinctwcg 2c 4337 RA Middelburg T. +31 (0) 118 - 67 49 55 www.ohcwalcheren.nl www.pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto Het Goese Diep, de eerste fase van Waterstad Goese Schans, is klaar om bouwrijp te worden gemaakt. voor het goedkoopste apparte ment tot twee miljoen euro voor een exclusief penthouse met een eigen zwembad. Bij de watervilla's en kadewoningen kan de boot voor de deur aanmeren. Maar wat de plannenmakers niet hadden voorzien, was de crisis die de woningmarkt heeft verstoord. Toch lijkt het Waterstad-pakket re- cessiebestendig. In een jaar tijd is - de crisis ten spijt - de lijst geïnte resseerden verdubbeld tot 1540. „Maar nu komt het erop aan. Zet1 ten die mensen ook hun handteke ning onder het koopcontract? Het wordt een spannende tijd", zegt Rob van Avermaete, directeur ver koop van de Ontwikkelingscombi natie De Goese Schans vof die wordt gevormd door de projectont wikkelaars Proper-Stok en Van Garderen Dekker én woningcor poratie RWS. Zaterdag begint officieel de ver koop van de eerste vijftig wo ningen in de eerste fase van het plan. Het gaat om 18 stadswonin gen (rijtjeshuizen), 18 koopgarant- woningen en 11 kadewoningen met een steiger. In die tranche zit ten ook nog eens 30 huurwonin gen. De ontwikkelingscombinatie heeft met opzet in de eerste fasë meer huur gestopt, gezien de pro blematischer geworden koop- HANSWEERT In de katholieke kerk in Hansweert staat zondag de traditionele kerstsa- menzangavond op het programma. Koorwerken worden afgewisseld met teksten, gedichten en instru mentaal werk. Muziekvereniging Scheldegalm, het Rooms-Katholiek Kerkkoor en de Nederlands Her vormde Cantorij verlenen hun me dewerking. Karin Nieuwenhuyzen speelt orgel. Dominee Marijke Hel- derman-Janse de Jonge en pasto raal werker Wiel Hacking leiden de avond vanaf 19.00 uur. markt. In januari volgt de verkoop van nog eens 88 woningen en ap partementen: 14 watervilla's, 42 ap partementen, 14 koopgaranthui- zen, 8 herenhuizen en 10 stadswo ningen. Overigens worden die niet op de bonnefooi in de markt ge gooid. „We gaan de woningen eerst aanbieden aan de geïnteres seerden op onze lijst. Dat vergt de nodige gesprekken. Dat is één van de redenen waarom we stapje voor stapje zetten", licht directeur Maarten Sas van de RWS toe. Om juist in deze moeilijke tijd toch van de wal af te kun nen komen, is goed geluisterd naar de wensen van gegadigden. „We hebben onder meer de instapprijs van de stadswoningen verlaagd", zegt Sas. Van Avermaete vult aan: „De kadewoningen krijgen bijvoor beeld een groter terras en bij de stadswoningen kun je nu ook een eigen parkeerplaats kopen. Waar vind je dat in Goes?" De eerste fase beslaat 450 huizen en moet in zo'n vier tot vijf jaar vollopen. Trekt de woningmarkt weer aan, dan kan de ontwikke lingsmaatschappij het tempo op schroeven. „De kwaliteit en de woonomgeving is fantastisch. Wij hebben er vertrouwen in." Q www.goeseschans.nl 'S-HEERENHOEK Op de Sloeweg bij 's-Heerenhoek raakten dinsdag rond half zes twee personenauto's zwaar beschadigd bij een aanrijding. Een 52-jarige man uit de gemeente Noord-Beve land reed over de Sloeweg in de richting van de A58. Bij de stoplich ten ter hoogte van de kruising met de Stoofweg moest hij remmen. Een achter hem rijdende 46-jarige vrouw uit Arnemuiden kon niet tij dig stoppen en er volgde een aanrij ding waarbij beide auto's zwaar be schadigd raakten. Het uur van de waarheid breekt aan voor het presti gieuze woningbouwproject Waterstad Goese Schans. Zaterdag begint officeel de verkoop van de eerste fase. door Frank Balkenende Na jaren van nauwgezet te voorbereiding is het zover. Medio 2010 verrij zen de eerste huizen op het Goese Diep, de eerste fase van de Goese Schans, een waterwijk met een binnenstadskarakter die wordt ontwikkeld op het havenin dustrieterrein. In tien, vijftien jaar tijd moet het immense gebied vollopen. Dan staan er, zoals de kaarten nu lig gen, 2000 nieuwe woningen. Op papier een prachtige wijk. Eigen tijdse architectuur, ingebed in dé structuur en het karakter van oud-Hollandse watersteden. En be reikbaar voor elke portemonnee: van dure watervilla's, zeer betaal bare rijtjeshuizen tot huurwonin gen en -appartementen (twintig procent van het totaal is huur). De prijzen variëren van 180.000 euro MEEST GELEZEN 1Verkeerslichten bij parkeergarage 2. Trouwfeest in zorgcentrum 3. Provincie vermaant Borsele STUUR TIPS NAAR bevelanden@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 32