Wemeldinge vol op 30 april PZC Verkeerd om deDRVKKERY 22 en 23 KONINGINNEDAG Hotels vol, vakantiepark en campings hebben nog maar enkele plekken Hartverwarmende kerstliederen in de winterkou 29 Staatssecretaris subsidieert brede school CoSijnsplaat almanak 21 Geere Passage 8 I Middelburg donderdag 17 dec. 19.30-20.30 uur Popquiz zaterdag 19 dec. 12.00-17.00 uur Speldemonstraties Technisch speelgoed zaterdag 19 dec. 15.00-16.30 uur Madrigaalkoor Zeeuwse Muziekschool zondag 20 dec. 13.00-17.00 uur Koopzondag dinsdag 22 dec. en woensdag 23 dec. Extra koopavonden geopend tot 21.00 uur boeken bestellen? www.drukkerijmiddelburg.nl Markt 51 Middelburg T 0118 886 886 Project Waterstad Goese Schans nadert uur van de waarheid Donderdag 17 december 2009 door Lilian Dominicus WEMELDINGE - Wie nog accommo datie zoekt voor de komende Ko ninginnedagviering in Wemeldin ge, moet er snel bij zijn. De hotels zitten praktisch vol, vakantiepark De Oesterbaai heeft nog maar een paar huisjes beschikbaar en ook op camping Linda loopt het storm. Bij Hotel Wemeldinge Holland Inn hoeft helemaal niemand nog te proberen een kamer te reserve ren. „Alles is vol"deelt een mede werkster mee. „Bijna direct na de bekendmaking dat de koningin zou komen, stroomden de boekin gen binnen. Een aantal 'los-vaste' klanten, maar vooral ook veel boe kingen vanuit de media." Dat kan ook bijna niet anders, als alleen al de NOS heeft aangekondigd met 70 personen af te reizen. Hotel Eetcafé Smits is ook hele maal volgeboekt. „Maar," zegt eige naar Johan Wisse, „de ervaring leert dat er, tegen de tijd dat het zo ver is, nog wel geschoven wordt, hoor. Er zijn altijd mensen die re serveren en toch niet komen." Wat Wisse betreft kunnen gasten dus nog bij hem aankloppen. Ook op De Oesterbaai constateren ze 'een verhoogde interesse' in va kantiebungalows tijdens deze pe riode. „Er is nog wel plaats, maar niet zo heel veel meer", zegt be heerder Jacco Kievit. „De telefoon begon al te rinkelen nadat het nieuws bekend werd." Die ervaring heeft ook BScB-houd- ster Marlies Steenbakker van 't Bin nenhof „Ik stond er wel van te kij ken. We wisten het nog maar pas of we werden al gebeld. Dezelfde avond nog was tweederde van on ze accommodatie al verhuurd. Een week later zaten we vol." Bij B&B De Derde Ronde zijn nog wel twee van de drie kamers te huur. „Maar de eerste boeking had wel met Koninginnedag te ma ken", zegt eigenaresse Annemieke Hoogendijk. Ze verwacht dat de B&B straks wel helemaal vol zal zitten. „Maar we accepteren rond die tijd alleen meerdaagse boekin gen. Het is niet mogelijk om op Ko ninginnedag zelf naar Wemeldin ge te rijden." Camping Linda ziet ook een hoge re bezettingsgraad dan andere ja ren. Er is een speciaal Koninginne dagarrangement voor kampeer ders. Ook kunnen stacaravans wor den gehuurd. „Er is nog wel plek, maar niet zo heel veel meer", zegt eigenaresse Andrea Dekker. www.pzc.nl/blog/oranjeboven 'n echte Kerstman weet 't ZiZo... daar vind je altijd wel iets leuks! hore, daarmee veel bewoners bereikend. OKK maakte ook van de gelegenheid gebruik om te collecteren voor de vereniging. „Om zo het con cert een beetje terug te verdienen", zegt secreta ris Willy Walrave. Aan het eind van de nachtelij ke ronde kwamen de muzikanten samen rond de vuurkorf en werd er nog gespeeld onder het ge not van een glühweintje of een warm chocomelle- tje. foto Willem Mieras WEMELDINGE - Wie in Wemeldinge nog niet in kerstsferen was, zal dat vanaf nu zeker wel zijn. Muziekvereniging Oefening Kweekt Kunst spreid de zich gisteravond over de straten van Wemel dinge en bracht er stemmige kerstliederen ten ge- Aantal meldingen huiselijk geweld fors toegenomen Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl door Lilian Dominicus COLIJNSPLAAT - De brede school Het Stelleplankier in Colijnsplaat krijgt 100.000 euro subsidie van het Rijk. Dat heeft het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Weten schappen gisteren bekend ge maakt. Het totale project in Colijnsplaat, waarbij de openbare school het af gelopen jaar is uitgebreid met een peuterspeelzaal, een kinderopvang en een buitenschoolse opvang, kost ruim 400.000 euro. Wethouder Piet de Putter (WD, onderwijs) van de gemeente Noord-Beveland zegt in een eerste reactie 'blij' te zijn met de toege kende subsidie. „Dan hebben we toch iets goed gedaan." Staatssecretaris Sharon Dijksma (Onderwijs) heeft in totaal 129 plannen voor zogenoemde brede scholen goedgekeurd voor subsi die. Voor aanpassing van de huis vesting is in het hele land 156 mil joen euro beschikbaar. Hiervan wordt 28 miljoen euro door Onder wijs beschikbaar gesteld en 128 mil joen door lokale, zowel publiek als private, investeerders. Ze geeft het geld om bestaande schoolgebou wen geschikt te laten maken voor meer functies dan alleen onder wijs, zoals naschoolse opvang, sport en cultuur. Kinderen kunnen op zo'n brede school ook buiten de gewone schooluren terecht. Op dit mo ment zijn er 1200 van dit soort scholen. Dijksma wil dat er in 2011 1500 brede scholen zijn. In Kapelle zijn ook plannen voor een brede school, maar deze komt niet in de lijst van Dijksma voor. Volgens wethouder Leo Kosten (SGP, onderwijs) ligt dat aan het feit dat het project nog in de start fase zit. Tip? redactie@pzc.nl Ze is jong, hoogopgeleid en werkt kei hard aan haar carrière. In no time heeft ze een aardige posi tie verworven in een groot bedrijf. Een hipo (high potential, ofwel groot talent voor de toekomst). Zo zou je haar wel kunnen noemen. Netwerken is één van de targets die ze zichzelf gesteld heeft. Sterker: net werken is, sinds ze besloten heeft nog vóór haar dertigste minimaal tien mensen leiding te geven, haar top priority. Onlangs snelde ze naar een bijeenkomst, vol belangrijke suits. Stuk voor stuk namen die niet in haar netwerk mochten ontbreken. Na afloop nam ze opgelucht, de zak ken gevuld met visitekaartjes, plaats in de kroeg. Ze wilde net beginnen aan een gloedvol verslag van haar netwerksucces, toen één van haar toe hoorders terloops opmerkte: Je hebt je jasje binnenstebuiten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 31